New Posts New Posts RSS Feed - Čista srijeda-post
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Čista srijeda-post

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Čista srijeda-post
    Posted: 04 Ožujak 2014 at 16:02
Zanima me kako zadovoljiti potrebe za proteinima sutra na Pepelnicu za one koji prakticiraju post. Naime, katolička vjera na taj dan nalaže post i nemrs. Znači nema ni mesa, ni jaja ni mliječnih proizvoda. Ne želim jesti sutra ni ribu.

Koje namirnice biljnog podrijetla bi bilo dobro konzumirati sutra, a da imaju dosta proteina?
Never give up
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 16:40
zašto nećeš jesti ribu? post- uključuje osobe od 18 do 60 godina a podrazumijeva ovo što si ti naveo, dakle ne jedu se mesa toplokvrvnih životinja niti prerađevine mesne + taj dan ako postis smijes se samo 1 najesti do sita.
Nemrst obuhvaća sve od 14 god nadalje, a podrazumijeva ne jedenje mesa toplokrvnih životinja i prerađevine.
Ne vidim razlog zašto ne bi u tom jednom obroku kad jedeš do sita pojeo komad ribe no ako baš baš neželiš dobri izvori proteina iz žitarica su quinoja, amaranth, heljda, leća, ječam.. A i neće ti bit jedan dan ništa ako ne jedeš proteine
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 17:12
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

zašto nećeš jesti ribu? post- uključuje osobe od 18 do 60 godina a podrazumijeva ovo što si ti naveo, dakle ne jedu se mesa toplokvrvnih životinja niti prerađevine mesne + taj dan ako postis smijes se samo 1 najesti do sita.
Nemrst obuhvaća sve od 14 god nadalje, a podrazumijeva ne jedenje mesa toplokrvnih životinja i prerađevine.
Ne vidim razlog zašto ne bi u tom jednom obroku kad jedeš do sita pojeo komad ribe no ako baš baš neželiš dobri izvori proteina iz žitarica su quinoja, amaranth, heljda, leća, ječam.. A i neće ti bit jedan dan ništa ako ne jedeš proteine

Di je Zob u toj priči :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 17:30
a stavila sam tri točkice
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 17:37
Kako bi baka moja rekla "Nemoj Bogu griješi" LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 17:44
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Kako bi baka moja rekla "Nemoj Bogu griješi" LOL


za zob?   
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 17:46
Ovakoc haha E da me vidiš sada svaki treći dan povečam za 500 kcal onda sljedeća 2 dana 500 kcal manje xD  nakraju će biti  500 svaki dan do mase...krenit ću na masu sa masom hahha
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 17:49
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

Ovakoc haha E da me vidiš sada svaki treći dan povečam za 500 kcal onda sljedeća 2 dana 500 kcal manje xD  nakraju će biti  500 svaki dan do mase...krenit ću na masu sa masom hahha


cikliraš masu   
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 17:54
Da ghahahahahhahahahahah Thumbs Up LOLLOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 17:54
yates će biti ku... za mene kada ja otrkijem neke nove :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 18:03
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

yates će biti ku... za mene kada ja otrkijem neke nove :D

sad cu ja tebi reci- nebogohuli
cookies are for pussies
Back to Top
zeusko87 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Rujan 2013
Location: sisak
Status: Offline
Points: 406
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zeusko87 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 18:36
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

zašto nećeš jesti ribu? post- uključuje osobe od 18 do 60 godina a podrazumijeva ovo što si ti naveo, dakle ne jedu se mesa toplokvrvnih životinja niti prerađevine mesne + taj dan ako postis smijes se samo 1 najesti do sita.
Nemrst obuhvaća sve od 14 god nadalje, a podrazumijeva ne jedenje mesa toplokrvnih životinja i prerađevine.
Ne vidim razlog zašto ne bi u tom jednom obroku kad jedeš do sita pojeo komad ribe no ako baš baš neželiš dobri izvori proteina iz žitarica su quinoja, amaranth, heljda, leća, ječam.. A i neće ti bit jedan dan ništa ako ne jedeš proteine


hvala, to sam i ja mislio. taman da i ništa ne unesem od proteina taj 1 dan neće mi ništa biti. a što se tiče ribe to znam da je dozvoljeno al nekako mi je glupo jesti ribu kad znam da je post,a  meni riba bolja od bilo kakvog mesa.Star
Never give up
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 19:22
aha, e onda je to do moralnih načela do kojih držiš kad je u pitanju riba
cookies are for pussies
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 19:44
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

yates će biti ku... za mene kada ja otrkijem neke nove :D

sad cu ja tebi reci- nebogohuli


Vidit ćeš ti mene za cener godina :) 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 19:45
Originally posted by zeusko87 zeusko87 wrote:

Zanima me kako zadovoljiti potrebe za proteinima sutra na Pepelnicu za one koji prakticiraju post. Naime, katolička vjera na taj dan nalaže post i nemrs. Znači nema ni mesa, ni jaja ni mliječnih proizvoda. Ne želim jesti sutra ni ribu.

Koje namirnice biljnog podrijetla bi bilo dobro konzumirati sutra, a da imaju dosta proteina?

Pa ako konzumiraš whey , posni... mlijeko eto ti da nadopuniš se bez mesa i ribe :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2014 at 19:49
neće čovjek mliječne proizvode
cookies are for pussies
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.