New Posts New Posts RSS Feed - Ispovjedaonica za početnike - da čujemo!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ispovjedaonica za početnike - da čujemo!

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 15:32
Ne, nisam gladna.
Upravo sam naišla na članak "zbog čega je želja za slatkim loša za štitnu žlijezdu"
I jako sam se zamislila. Ja pijem siofor navečer poslije večere, ali ako ja ionako pazim na ugljikohidrate, šta siofor onda radi??? Možda pretjerano spusti nivo šećera pa se ja budim. Možda i imam simptome, nemir, drhtavica.
Nije mi nikad palo napet mjerit šećer u gluho doba noći ali baš ću provjerit kako stojim s tim. Ovo je samo moje razmišljanje na glas...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 16:36

Ne kažem da nije moguće, ali ne biš li onda bila gladna? Smile Pad šećera ipak radi svoje i to se osjeti. A još pogotovo kad uzmeš u obzir da za tim nemaš potrebu kad ti je dečko tu....što mi nekako vuče više na psihološku potrebu nego potrebu samog tijela za energijom?

Savjetovala bih ti da pokušaš ubaciti malo UH-a u večeru, možda bi te to malo umirilo i zadovoljilo potrebu da ne moraš kasnije, ali opet - nije stvar gladi. Ako stvarno nije, jer kažeš da imaš simptome? Imaš ih redovito?



Edited by Gym_girl - 29 Lipanj 2018 at 16:39
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 16:38
Svakako! Smanjenje unosa UH apsolutno utječe na šećer u krvi uz Siofor. Uglavnom, ne misliš da navečer jedeš iz dosade? Jer gore si napisala da nisi gladna, ali zato osjećaš da ti je šećer pao? Ako je tako, svakako jedi. Tvoja je ishrana trebala dati rezultate po pitanju IR veoma brzo. Još uz aktivnosti koje si sada uvela...Jesi li radila OGTT uz izmjenu u prehrani i Siofor? Ako ne, možda bi trebala.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 16:43

btw. može li se taj lijek prebaciti u drugi dio dana? Bar poslije ručka pa da vidiš bez obzira na sve ima li razlike?


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 18:47
Ne znam, nisam pametna..
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 22:32
Sifor je isto što i meformin, gluformin...bla, samo niže doze navodno. Može se prebaciti i iza nekog drugog obroka, načelno rečeno. To znam sigurno. Nisam iščitavala koliko komada/doza piješ pa eventualno bi to trebalo malo rasporediti, ako si medju onima koji piju 8 komada dnevno (ima i takvih!!!). Ako piješ jednu, možeš to kad god - uz obrok, jel tako?
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 22:35
E, da, ja ispovjedam da sam danas cijeli dan žderala slatkiše, iz samosabotaže, pitu od višanja, vrećicu čipsa, lays, čak sam malo i bacila, 150 g pršuta koji mi nije trebao, ne znam koliko kava s mlijekom, i ne sjećam se što još, ali mislim da je bilo još koječega.

sh*t happens. Posvadjala sam se s priležnikom whanna be sinoć, mislim da je današnje prežderavanje bilo skroz opravdano. Od sutra nanovo :) Vidiš Gymky, ipak sam nešto od tebe naučila! :) Jedan loš dan, neće postati jedan loš tjedan! :)
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 22:53
Pijem samo jednu tabletu i to poslije večere zato sto mi je jutarnji šećer probio sve granice normale. Prije OGTT bio je 8 natašte. Uz tabletu jutarnji je ok ali poslije ručka zna biti niži od uobičajenog i to vidim po tresavici i slabosti
Back to Top
debela_frendica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2018
Status: Offline
Points: 89
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote debela_frendica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 23:10
Probaj prepoloviti tu tabletu i nekako ju rasporediti. Nije normalno da ti je ili max ili da se treseš. Poanta lijekova je da se dobije konstanta. Odi doktorici i traži da ti regulira terapiju, ne možeš tako.
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Lipanj 2018 at 23:18
Eh, jučer sam promjenila doktoricu, čekam sređivanje papirologije. Ali hoću, hvala na savjetu
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 08:20
Ima frendica pravo, izmjene u prehrani su ti mislim malo regulirale taj šećer, možda bi trebala smanjiti
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 08:30
Da, morat ću, sinoć nisam popila i nisam se ustala. I mjerit ću ga sad redovno, a ako ustanem po noći isto ću ga izmjerit
Back to Top
Justanyone View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 30 Studeni 2016
Status: Offline
Points: 540
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Justanyone Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 09:24
Iako, ni ja ne dobih odgovor... imaš li ti ikakve fizičke simptome navečer kad se ustaneš? Glad, drhtavica, kruljenje...?
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 09:52
Ah silly me, ne nisam gladna, ali imam neki osjećaj uznemirenosti
Back to Top
EllaRi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Lipanj 2018
Location: Rijeka
Status: Offline
Points: 44
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote EllaRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 09:54
Glad mi se javlja ili kad mi je potreban normalan obrok ili kad mi nešto podigne inzulin i padne naglo pa mi se stvori rupa u želucu npr jogurt, rižini kelsi tzv. Stiropor mi to rade ali nemam taj osjećaj gladi kad se probudim

Edited by EllaRi - 30 Lipanj 2018 at 09:55
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Lipanj 2018 at 09:56
Originally posted by EllaRi EllaRi wrote:

Pijem samo jednu tabletu i to poslije večere zato sto mi je jutarnji šećer probio sve granice normale. Prije OGTT bio je 8 natašte. Uz tabletu jutarnji je ok ali poslije ručka zna biti niži od uobičajenog i to vidim po tresavici i slabosti

Da, ali kada si radila te nalaze? Vjerojatno prije lijeka? I kako si onda jela u odnosu na sad?  Ne znam kada si zadnji put vadila krv ali definitivno treba pratiti sve to, jer promjena u prehrani najčešće nosi i promjenu u terapiji. Tijelo se izregulira i treba mu manja doza ili mu ne treba ništa uopće. Kao i kod tlaka. Mene sad tu jedino muči to što kažeš da ne osjetiš glad kad se digneš nešto pojest i da to u nekim prilikama nije tako (mada je pitanje da li onda možda neka drukčija večera napravi svoje, a ne neki psihološki faktor).

Razmisli malo o svemu tome, što jedeš, kako se osjećaš, koliko je stvar psihe koliko fizičkih manifestacija...normalno je da nekad ni sami ne znamo što osjetimo i kako to sve povezat. Ali kad malo sjedneš, i razmisliš, i pratiš tokom dana, naučiš se spajat točkice.

Nakon kakvog ručka osjetiš ovakve simptome?




Edited by Gym_girl - 30 Lipanj 2018 at 09:58
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.