New Posts New Posts RSS Feed - Inzulin
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Inzulin

 Post Reply Post Reply
Author
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Inzulin
    Posted: 13 Lipanj 2007 at 16:09
Da li pazite na skakanje inzulina?

Da li stvarno vodite racuna da vam inzulin bude minimalan prije spavanja, maximalan prije treninga ?

Ja sam poceo vec prije voditi racuna o tome a vi ?
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2007 at 08:47

 Nisam nikada bas razmisljala o tome.... Na koje sve nacine uopce povisujemo inzulin?

 

 

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2007 at 11:59
Koliko ja znam..kad je inzulin na nuli onda se masti efektivno trose..-> inzulin skace sa unosom ugljikohidrata.

Zato se ujutro kad se ide radit kardio trening izbjegavaju obroci koji sadrze imalo uh jer je onda inzulin na nuli i efektivno se trose masne naslage.

Poslije treninga pozeljan je visok inzulin;

'Sportske studije su takodjer pokazale da unosenje ugljikohidrata neposredno nakon treninga, povecava razinu hormona inzulina, sto je jedan od glavnih hormona zaduzenih za rast misicne mase uz hormon rasta i testosteron.'

Kontroliranjem inzulina poticemo da tijelo razgradjuje masti.

To se vec i od prije znalo..-> sto manje uh to se masti vise trose.
 

 
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Lipanj 2007 at 23:25
Ja isto nisam bas nikad o tome razmisljao , niti vodio racuna o tome

Ali zanimljiv post Mr. G, poucan
Back to Top
©ime View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 285
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ©ime Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Srpanj 2007 at 18:54

znaci prema tome treba prije jutarnjeg kardio treninga NE jesti ugljikohidrate, nego poslje treninga

recimo ako ujutro plivam, onda prije plivanja ( dakle prvi obrok nakon budjenja ) jesti bjelancevine i masti (recimo) i onda nakon plivanja uh ( zitarice i slicno )

stima tako?
Back to Top
krijesnica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Rujan 2007
Status: Offline
Points: 19
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote krijesnica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Rujan 2007 at 14:02

Ajme meni, jos i to!!!  Iako, ima smisla...

Life is like a box of chocolate. U never know what U R gonna get.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.