New Posts New Posts RSS Feed - Intolerancija na laktozu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Intolerancija na laktozu

 Post Reply Post Reply
Author
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Intolerancija na laktozu
    Posted: 27 Travanj 2013 at 07:22

Dragi moji, imam problem.

Izgleda da ne podnosim laktozu. Zadnjih nekoliko dana/tjedana trbuh mi je ravan sam ujutro kad se probudim i nakon treninga, a onda sa svakim obrokom krecu problemi. Navecer mi je trbuh kao kod trudnice....i tako iz dana u dan Dead


Malo sam googlala i odlucila sama skužiti o cemu se radi, ovo je treci dan bez laktoze i stanje je znatno bolje. Ali itrbuh i dalje nije kakav bi trebao biti. 

Trebala bi bar 2 tjedna  koliko je moguce cišce jesti (bez laktoze) da se vidi razlika. A ima je posvuda....u pola gotovih proizvoda...

Ali tu se javlja novi problem. Fali mi proteina. Posni sir jela sam u barem 3 obroka na dan, s tim da mi je u dorucku i medjuobrocima glavni (ponekad i jednini) izvor proteina.

Whey takodjer više ne uzimam.


Za dorukac mogu jaja....ali ih ne mogu svaki dan....

Što jesti kao medjuobrok.....

S mesom, tunom i jajima ja bih trebala doci da 140gP dnevno Dead


Molim pomoc, hvala!



Back to Top
juhu View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Points: 8
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote juhu Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 08:34
Imaš whey sa laktazom za bolju probavu laktoze.
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 09:26
probaj s kozjim sirom (ne znam jel ima posni)
Back to Top
matelula View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 295
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote matelula Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 12:24
a da probas ovo umisto posnog http://www.vindija.hr/Proizvodi/Capro-Fresh.html?Y3RpXDEzNSxwXDE0NA%3D%3D
No matter how many mistakes you make or how slow you progress, you are still way ahead of everyone who isn’t trying. - Tony Robbins
Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Travanj 2013 at 12:33

Intolerancija laktoze je nemogucnost probave mlijecnog šecera, tako da vjerujem da je ima i u kozjem i u tom Vindijevom što je poslala matelula.

Ja se sad moram išcistit od nje 2-3 tjedna ništa ne jest što ima u sebi laktoze, a onda kasnije opet polako uvadjat.


Probati cu  konopljin protein. Je li koristio tko od vas?

Back to Top
TheRainDancer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 29 Travanj 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 12
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote TheRainDancer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 12:44
A bademovo mlijeko?

Ja imam isti problem, nedavno sam shvatila da sam intolerantna na laktozu, i to kroz poprilicno žestoke simptome.

I naravno, odmah sam pocela cupati kosu jer ono, mogu ja bez mlijeka, ionako ga nisam imala naviku piti dok nisam sredila prehranu, ali dorucak. Pa ja sam ovisnica o zobenima! I probala sam ih raditi s vodom i sve to ali ne mogu nikako, nije mi to to.

Onda sam se sjetila onih varijanti rižino, sojino i bademovo mlijeko. Rižino mi je preslatko a i nije nešto bogato vitaminima i mineralima osim ako nije tvornicki obradjeno, na soju sam ionako alergicna pa sam mislila probati bademovo, ono Alpro.

http://www.centar-zdravlja.net/zdrava-prehrana/prehrana/458/sto-je-bademovo-mlijeko-i-je-li-dobro-za-vas/3670/

Back to Top
bebolina View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 11 Listopad 2011
Status: Offline
Points: 607
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bebolina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Svibanj 2013 at 13:04
Prešla sam na sojino od Alnature, ok mi je :)

uzela sam i konopljin protein, ajme užasan je, 2 mjerice sam uzela i to je to...nepitko nakon onog mog cokoladnog wheya Big smile


Posni sam izbacila posve, a s vremenom na vrijeme uzmem whey jer mislim da sam u proteinskom deficitu. Primjetila sam da kad napravim pauzu od uzimanja mlijecnih proizvoda, i opet ih pocimam uzimati (ovdje mislim na whey) da simptomi nisu tako jako izraženi...tako da se treba s vremena na vrijeme "isprazniti" od laktoze :)

Back to Top
Spiffy View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 05 Travanj 2013
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Spiffy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 11:27
Ne znam odgovaram li prekasno, možda si se vec snašla, ali vec godinama ne konzumiram laktozu, pa se nadam da ce ti ovo pomoci.
Imaš sojino mlijeko u Intersparu marke Spar koje je ukusnije i jeftinije od onog iz DM-a. A sojina su mlijeka cesto na akcijama, pa samo treba svaki put baciti pogled. Isto u Sparu imaš i sladoled od soje (1l od vanilije). Ja umjesto wheya koristim proteine od soje od Weidera, a sir sam zamijenila tofuom, dimljenim tofuom i tempehom. 
Back to Top
GAZDA View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 63
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GAZDA Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2013 at 11:52
Originally posted by bebolina bebolina wrote:

Dragi moji, imam problem.

Izgleda da ne podnosim laktozu. Zadnjih nekoliko dana/tjedana trbuh mi je ravan sam ujutro kad se probudim i nakon treninga, a onda sa svakim obrokom krecu problemi. Navecer mi je trbuh kao kod trudnice....i tako iz dana u dan Dead


Malo sam googlala i odlucila sama skužiti o cemu se radi, ovo je treci dan bez laktoze i stanje je znatno bolje. Ali itrbuh i dalje nije kakav bi trebao biti. 

Trebala bi bar 2 tjedna  koliko je moguce cišce jesti (bez laktoze) da se vidi razlika. A ima je posvuda....u pola gotovih proizvoda...

Ali tu se javlja novi problem. Fali mi proteina. Posni sir jela sam u barem 3 obroka na dan, s tim da mi je u dorucku i medjuobrocima glavni (ponekad i jednini) izvor proteina.

Whey takodjer više ne uzimam.


Za dorukac mogu jaja....ali ih ne mogu svaki dan....

Što jesti kao medjuobrok.....

S mesom, tunom i jajima ja bih trebala doci da 140gP dnevno Dead


Molim pomoc, hvala!




140gp dnevno? Pa koliko ti kila mišica imaš na sebi. To je definitvno previše za ženu.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.