New Posts New Posts RSS Feed - Instinct - prehrana za definiciju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Instinct - prehrana za definiciju

 Post Reply Post Reply
Author
Instinct View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Instinct Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Instinct - prehrana za definiciju
    Posted: 17 Veljaca 2010 at 23:21
Pozdrav!
Imam 22 god., visok sam š8š cm i težak 76 kg. Bavim se biciklizmom i želio bih smršaviti 5+ kg bez velikog gubitka mišicne mase/snage. Ovakav je plan:

PON - HIIT
UTO - prsa, triceps, trbuh
SRI - HIIT
cET - leđa, biceps, podlaktica, trbuh
PET - HIIT
SUB - noge

treniram jedno 3 mjeseca u teretani... za program ne brinite.
Ovdje je probni jelovnik:
P - proteini, UH - ugljikohidrati, M - masti

š. dan (cca š40g UH (???))

9:00 Ršš; Palenta 80g (Kukuruzno brašno P; 6,2, UH; 60.8, M; 2) + Whey (3 mjerice = P; 24,6g, UH; 6g)
šš:00 Ršš; 75g tune (P; š8g, UH; 0g, M; š5g) + maslinovo ulje
š4:00 Ršš; Varivo (???) + 4 jaja (P; 24.8, UH; š,2, M; 22.0)
š7:00 Ršš; (200g) posni sir (P; 25g, UH; 5.4g, M; 4g) + maslinovo
20:00 Ršš; PWM - Whey (4 mjerice = P; 32.8g, UH; 8g) + glukoza (š velika žlica Ršš; ne znam koliko je to otprilike)
2š:00 - 75g tune (P; š8g, UH; 0g, M; š5g) + 50g riže/krumpira
22:30 Ršš; (200g) posni sir (P; 25g, UH; 5.4g, M; 4g) + maslinovo

ako se preporucuje 2g P/kg tjelesne mase, trebam unijeti min š50g P dnevno.
Proteina ukupno: 6,2 + 24,6 + š8 + 24.8 + 25 + 32.8 + š8 + 25 = š75 g proteina
Imam alergiju na zobene/jecmene pahuljice pa ih zamjenjujem palentom. Ali ona ima visok glikemicki indeks - ne znam cšto bih umjesto nje u jutro jeo.
Varivo sprema mama i uglavnom ga moram jesti. Ono mi izmice racunici, buduci da je svaki dan drukcije.
Za rucak ne jedem neko fancy meso jer mi je skupo.
Ovakav raspored mogu i financijski podnijeti.

Dakle, problem je kako reducirati UH-e. Ako idem 3 dana pražnjenja i jedan punjenja - š50g š. dan, š00g 2. dan, 50g 3. dan, 200g 4. dan, ne znam gdje smanjiti unos. Ako 2. i 3. dan izbacim rižu, ili cak varivo, da li ce to biti dovoljno?

Dakle - trebam eventualnu korekciju jelovnika i sugestije oko redukcije UH-a.
 

Edited by Instinct
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2010 at 23:25
  Pa s obzirom da treniras biciklizam, puno se i trosis.. tako da nebi smio ti smanjivat previse UH..  probaj ujutro umjesto palente si skuhat 50g integralne rize.. a whey onda popij sa vodom..
A cuj.. sportasima je tesko reducirat UH jer se to odrazi na njihove performanse.. tako da racunaj da tih 5kg skines kroz 2 mj.. ako imas 76kg.. jedi oko 2000 kcal i sigurno ces pasti kroz 2,3 mj 5kg..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2010 at 10:29

 5 kg+? Nije li to malo previše na tvoju visinu? Zapravo, bilo bi dobro sliku vidit, ovako je teško procijenit..

A reci mi kako ti se tvoji bicik. treninzi uklapaju u ovo? Jesi šta postigao vec u tih 3 mj.?

Meni se cini da je ovo nekako premalo uh...pogotovo u dane kad imaš treninge u teretani, a ovo bi bio jedan od takvih dana (prema pwm-u)..

e sad, tu me buni ovaj obrok od posnog i maslinovog prije treninga - cemu maslinovo tu? Rađe ubaci kruh... i za obrok nakon ti je premalo 75 g tune....a i 50 g riže....bar si tu možeš dat malo više oduška nakon treninga :)

I da..ovo šta kaže Davor...ne žuri sa tim skidanjem kg, bolje pomalo...uz ovakve treninge ceš sigurno skinut šta treba ako radiš dovoljno intezivno i ako jedeš dovoljno..

 

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Instinct View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 17 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Instinct Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Veljaca 2010 at 17:02
a tih 3 mjeseca - li la. Digao sam težine neke na spravama. Recimo, cucanj sam radio 5x 60 kg, sada š2x 80kg. Salo na kvadricepsi mi se stopilo - imao sam jedno vrijeme malo preubitacan raspored treninga, pa se razbolio i tako. Uglavnom, prvi mjesec sam radio više-manje bezveze - pocetnicke upale + ucenje tehnike vježbi, šš mjesec sam se previše forsirao i razbolio (onda mi je i snaga pala, što sam nadoknađivao 2 tjedna), š. je bio dobar samo što sam pokvario (neslužbeno) kompjuter na stacionarnom biciklu u teretani pa sam morao prijeci na traku za trcanje (opet neke upale listova, jer nisam vican trcanju...), onda sam zbog nekih obaveza imao pauzu od 2 tjedna i sad ovaj tjedan ponovo treniram. To je uglavnom to. Snaga mi nije baš pala u ova 2 tjedna - ajd, barem nešto.

A ovo za UH - pa da, samo - zar ne trebam ciklicki smanjivati unos kalorija (P ne mogu smanjivati - dakle trebam UH-e)?
Obrok prije treninga - zapravo, sada i jedem tako - ili sam posni ili s kruhom. Mislio sam na dijeti izbacit kruh jer je UH.
Do sad sam navecer jeo cijelu konzervu tune s maslinovim (š50g).

Ajd dobro - bumo vidili.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.