New Posts New Posts RSS Feed - Info za masu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Info za masu

 Post Reply Post Reply
Author
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Info za masu
    Posted: 07 Veljaca 2014 at 18:17
Već sam se načitao svega i svačega :-) i sad rekoh dosta mi je toga, jedan članak kaže ovo drugi ono i samo gubim vrijeme.

Trebam dobiti na masi, imam 55kg 170cm, koliko i što trebam jesti?
Da li za vrijeme dobivanje mase mogu trenirati ?

Hvala
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2014 at 18:22
hmmm čudno pitanje, pa sve ovisi koju masu želiš dobiti:))
ako želiš masno tkivo dobit ne moraš ništa radit

u ovom podforumu postoji puno toga što možeš pročitati i što ti može pomoći. Na tu temu su zanimljivi (po meni i vrlo korisni i jednostavni) postovi od forumaša @acinateretana pa baci oko
Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2014 at 18:27
Jel mi možeš samo reći one osnove, što se tiče dobivanje mase, koliko trebam unositi ugljikohidrata a koliko bjelančevina ? ako ima neki gotovi jelovnik/ishrana tako da si to mogu jednostavno izračunati Smile

i da li mogu trenirati za vrijeme dobivanja mase?
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Veljaca 2014 at 18:30
pozdrav, nisi ocito dobro čitao :
https://www.fitness.com.hr/prehrana/nutricionizam/Kalorije.aspx
https://www.fitness.com.hr/blog/Marius/Masa--sto--kada--kako-.aspx
https://www.fitness.com.hr/blog/extreme_fitness/Kako-doci-do-toliko-zeljene-mase---.aspx
cookies are for pussies
Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Veljaca 2014 at 12:23
Na drugom linku, piše RM što je to ? piše isto da postoji tablica nutritivnih vrijednosti, gdje je to?

Kada je najbolje raditi trening? ja imam ručak između 12-13h svaki dan.

Tnx


Edited by zot55 - 09 Veljaca 2014 at 12:25
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2014 at 11:12

1 RM - one repetition maximum, dakle težina koju možeš dignuti jednom.

Ako ti je na benchu 1 RM 60 kg recimo, 60-70% od toga će ti biti 36-42 kg - dakle, s tom težinom biš trebao napraviti 6-8 ponavljanja.

Tablica:


a imaš i google pa širi vidike Wink


Kad je tebi najbolje odraditi trening? Smile Nebitno - odradi ga onda kad tebi najbolje odgovara. Nekima najbolej odgovara rano ujutro, nekima prijepodne, nekima popodne/navečer....prilagodi trening svojim aktivnostima i periodu kada se najbolje osjećaš.

Ja bih prvo voljela vidjeti jelovnik pa krenuti otuda Wink







Edited by Gym_girl - 10 Veljaca 2014 at 11:12
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2014 at 17:20
BMR mi je 1400 kcal x 1.6 (aktivnost) = 2240 kcal

Jelovnik
7:30 - 2 mjerice whey(70g) + zobene pahuljice 75g (mlijeko 0.9%)
9:00 - 150g pilećeg filea + riža 75g
10:30 - voće (jabuka ili banana ili mango...)
12:30 - ručak - 150g pilećeg filea + riža 110g + neko zelenilo :)

30 min prije treninga: 5g kreatina + neka tableta za izdržljivost
16h-17h trening
17:00 - 2 mjerice whey + dekstroza 75g (al će to biti slatko :)
jel treba kreatin opet sa PWM-om ?

18:00 - 150g pilećeg filea + tjestenina 75g
20:00 - 100g posnog sir

Molim ispravke ?

Kakve omega kapsule treba uzimati one 3-6-9 ili dovoljno omega3 ? koliko na dan?


uh što bi bilo lakše da ima neki kalkulator za svu tu hranu  da ne moraš sve računati :)


Edited by zot55 - 10 Veljaca 2014 at 17:22
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Veljaca 2014 at 17:56
ima http://www.myfitnesspal.com/ registriras se i upisujes
masti nemas nikakvih u jelovniku ili piletinu peces na ulju ili dodajes ulje u salatu? koliko ovdje ima kcal? ti bi za masu trebao jesti iznad svoga tdee-a tj iznad ovih 2200kcal. Kreni negdje sa 2400-2500 pa prati sta se dogada. kreatin, 5g kad god u danu. Meni se ovaj posni cini nekako usamljen i ovaj obrok u 18:00 podebljaj povrce
cookies are for pussies
Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2014 at 14:37
Gracias Wink na linku, to izgleda izvrsno haha :)
Nisam stavio kcal jer ga nisam uspio izračunati za jelovnik lol :) ali budem preko ovog weba, ići će lakše Smile


Edited by zot55 - 11 Veljaca 2014 at 14:41
Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2014 at 16:43
Mi koji smo mršavi pa težimo većoj kilaži/mišićnoj masi, vidim da neki preporučaju da se umjesto običnog Wheya uzme mješavina bjelančevina, jel to onda bolje i za mene?

Ili oni neki Gaineri... ali vidio sam već da dosta ljudi pljuca po njima... kao ne valja...


Edited by zot55 - 11 Veljaca 2014 at 16:44
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Veljaca 2014 at 17:31
ma svejdno ti je hoćeš koji ćeš whey kupiti, svaki ima u sebi na mjericu cca 20 g proteina. Gainer je mješavina proteina, ugljikohidrata i masti. Možeš ti kupit i gainer ali svakako je bolje da uz svoj whey dodaš kavalitetene uh kao npr zobene ili napravis sam svoj gainer- sve u blender i eto ga
cookies are for pussies
Back to Top
astrbac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astrbac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 13:47
Originally posted by zot55 zot55 wrote:

Mi koji smo mršavi pa težimo većoj kilaži/mišićnoj masi, vidim da neki preporučaju da se umjesto običnog Wheya uzme mješavina bjelančevina, jel to onda bolje i za mene?

Ili oni neki Gaineri... ali vidio sam već da dosta ljudi pljuca po njima... kao ne valja...

Prema tvojim bodystatsima rekao bih da ti ovaj jelovnik nece dati dobre rezultate. Ne znam koliko imas godina, kakav ti je stil zivota ali rekao bih da si mladji i da brijes okolo... mozda grijesim.

Ovaj jelovnik koji si postao je ok, "clean", tezak za odrzati u dugom roku i kako je moderatirica rekla - nema masti. Ubaci neke kapsule s ribljim uljem ili zalij sve maslinovim/bucinim uljem.... Ako mozes izdrzati popij zlicu hladno presanog lanenog ulja prije spavanja uz taj posni.

Jedi saku oraha i badema tu i tamo

Mislim da se ljudi koji hoce nabaciti masu upucaju u nogu prije nego uopce krenu - kaloricnodeficitarni bezukusni "clean" jelovnici su ok za bodybuildere ali za ekipu koja je u pocetnickom stadiju treniranja su neke druge stvari. Mrsavci se boje malo masti ali bez masti nema velikih tezina, bez velikih tezina nema velikih misica. 

Lakse cete kasnije skinuti mali visak masnog tkiva nego se "nabildati" ovakvim jelovnikom (100g posnog navecer? Pa ja se ne sjecam kad sam otisao spavati da nisam zdrobio barem jednu piksu (500g) sira s jos malo ptoreinskog praha za okus i par oraha)

Back to Top
astrbac View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 18 Prosinac 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 10
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote astrbac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Veljaca 2014 at 13:49
Originally posted by zot55 zot55 wrote:

Već sam se načitao svega i svačega :-) i sad rekoh dosta mi je toga, jedan članak kaže ovo drugi ono i samo gubim vrijeme.

Trebam dobiti na masi, imam 55kg 170cm, koliko i što trebam jesti?
Da li za vrijeme dobivanje mase mogu trenirati ?

Hvala

55kg i 170??! You better start eating BIG. Predji na 10ak jaja ujutro, dva tri hamburgera za rucak i jedno litru dvije mlijeka dnevno :). 

Mozes li trenirati za to vrijeme? MORAS.
Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 08:08
Originally posted by astrbac astrbac wrote:

55kg i 170??! You better start eating BIG. Predji na 10ak jaja ujutro, dva tri hamburgera za rucak i jedno litru dvije mlijeka dnevno :). 

Mozes li trenirati za to vrijeme? MORAS.


Znam znam :) cijela jaja pretpostavljam dok nabijam masu? ili 50% cijelih 50% bjelanjaka?

Jel netko zna kako se zovu na myfitnesspal integralne zobene pahuljice iz Lidla, trebalo bi biti "wholemeal oat flakes" ali izbaci hrpu sveg i svačega...

Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Veljaca 2014 at 09:24
nemojte propuštati dobrobiti CIJELIH KUHANIH jaja, to su zdrave masnoće i izvrsni proteini (kojih je pola u žutanjku), protein je potreban da izgradi mišićno tkivo ali je također potrebna energija za popravak i izgradnju mišića koja bi trebala doći iz ugljikohidrata i zdravih masti, pametan trening (čučanj, bench, mrtvo dizanje i zgibovi su za početak osnova (čak se može zgibove izbacit ali po meni su isto bitni) i čista klopa i masa će ići gore ;)

da se razumijemo, nisam trener ili školovan, samo sam pročitao hrpu članaka i odatle vučem info, što se tiče jaja najbolje bi bilo da su domaća ako može
Back to Top
zot55 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Ožujak 2013
Status: Offline
Points: 22
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zot55 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Svibanj 2014 at 10:56
Jel ovo dobro složeno za 57kg/170cm i idem prema 70kg:




Edited by zot55 - 18 Svibanj 2014 at 10:57
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.