New Posts New Posts RSS Feed - imam problem..ne baš muški
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

imam problem..ne baš muški

 Post Reply Post Reply
Author
jedna... View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna... Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: imam problem..ne baš muški
    Posted: 14 Srpanj 2008 at 19:13
Cure ..Imam problem sa strijama .. ali na podrucju prsa.. možete mi li preporuciti neku kremu ili tako nešto?!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2008 at 21:32
Originally posted by jedna... jedna... wrote:

Cure ..Imam problem sa strijama .. ali na podrucju prsa.. možete mi li preporuciti neku kremu ili tako nešto?!

Kako ne i muški problem
Također sam ih imao (i sada ih imam nekoliko ali slabije izražene,  pretežito u podrucju ramenog pojasa, gorenjg dijela leđa i prsa) i kako mi je pala tjelesna kilaža same su se povukle one koje su bile najizraženije.
što se tice kreme, za to sam cuo, mislim da ima u DM-u, nisam siguran; i krema ima nekakve koristi u pocetku, pri samom nastanku strija.

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2008 at 10:01
u ljekarnama imaš svakakve preparate! 
Back to Top
NikolaR View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Kolovoz 2008
Location: England
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote NikolaR Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Kolovoz 2008 at 17:11
Hteo sam pitati isto pitanje,kod ramenog dela su mi se pojavile strije,roze boje,prvo su bile ljubicaste.Mazem kremom bogatom vitaminom E,ne znam dal bih jos nesto mogao uraditi,da mi se ne prosire,i ako mogu da ih ucinim manje vidljivim.Ako neko ima neki savet,unapred zahvalan 
"Stoga dizanje jesenjeg zeca ne moze se smatrati snagom;Sagledavanje Sunca i Meseca ne moze se smatrati ostrovidoscu;To sto se cuje zvuk grmljavine,ne moze se smatrati ostrim sluhom"
Sun Tzu
Back to Top
Signorina View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 23 Prosinac 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 318
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Signorina Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2008 at 13:03
Za strije toplo preporucam bademovo ulje i preparate na toj bazi (oni takodjer sadrze vitamin E). Meni su dosta pomogli, iako je stare strije tesko (ako i moguce) izbrisati, ali ovo ih bas ublazi i sprecava pojavljivanje novih.

Ima toga za kupiti i u DM - u i Kozmu, cak su najbolje kreme i preparati za trudnice (npr. Fissan). I nek vas ne bude sram, to uopce nije samo zenski problem, znam puno decki koji imaju isti problem. 
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2008 at 14:19
Signorina slazem se s tobom u vezi s bademovim uljem.

Naravno preporuca se uzimatu puno vitamina C i hrane bogate bjelacevinama.naravno postoje mnoge kreme za strije sad kolko su ucinkovite nemam pojma.

Nakon sta prestanu rasti i ne napreduju vise bilo bi dobro koristit gel-kremu za oziljke da se poslje ne kuze.

Zatim curama za strije oko prsa preporucuje se da sto vsie vremena koriste grudnjak(ustvari ne preporucuje se da ista rade bez njega) jer svaki fizicki pokret slabi vezno tkivo koje lakse puca

A strije su daleko i muski problem,kod mene se javljaju na rukama,ali ja se bas ne obazirem ne smeta mi,sam mazem svaku vece obicnom kremom da mi koza bude elasticnija.Kad prestanu rast takodjer koristim gel protiv oziljaka i mogu rec ne vide se poslje skoro nis
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2008 at 14:22
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

ima nekakve koristi u pocetku, pri samom nastanku strija.

Ne vec imaju koristi dok god su strije vidljive,dok god ne postanu oziljci.

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


kako mi je pala tjelesna kilaža same su se povukle one koje su bile najizraženije.


One se ne povlace,one su ko rana,nakon nekog vremena samo zaraste.To nema veze s kilazom,odnosno ima jedino ako je povecavas,ako ti strije krenu i one narastu onoliko koliko kozi treba i nakon toga same stanu i ostanu ti oziljci.One ce rast dok god tvojoj kozi bude trebalo vise mjesta,to ne znaci da one samo se javljaju dok se koza siri,vec one se javljaju dok se i povrsina koze smanjuje.To je najvise vidljivo kod trudnica.Vecina zena dobije dok je trudnoca,ali nakon poroda opet znaju dobit nove strije je lse koza skuplja i pravi si mjesto sto opet dovodi vezno tkivo pod opterecenje i ono puca.
 
Originally posted by NikolaR NikolaR wrote:

Hteo sam pitati isto pitanje,kod ramenog dela su mi se pojavile strije,roze boje,prvo su bile ljubicaste.Mazem kremom bogatom vitaminom E,ne znam dal bih jos nesto mogao uraditi,da mi se ne prosire,i ako mogu da ih ucinim manje vidljivim.Ako neko ima neki savet,unapred zahvalan 


Samo mazi kremom dok ne zarastu nakon toga sam uzmi nes za oziljke eh da i ne izlagat se suncu pola godine jer ces imat gadnu razliku u pigmentu i oziljci ce bit jako vidljivi.
 

Edited by d3m0n
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2008 at 17:40
Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:

ima nekakve koristi u pocetku, pri samom nastanku strija.

Ne vec imaju koristi dok god su strije vidljive,dok god ne postanu oziljci.


Netocno. Provjeri kako nastaju strije za domacu zadacu. Btw, mogao si citirati veci dio mog teksta jer se ovako ne vidi da je rijec o kremama. I još jedna ljucna rijec, napisao sam nekakve koristi, nisam napisao da imaju iskljucive koristi. Same kremice nece previše pomoci.

Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


kako mi je pala tjelesna kilaža same su se povukle one koje su bile najizraženije.


One se ne povlace,one su ko rana,nakon nekog vremena samo zaraste.To nema veze s kilazom,odnosno ima jedino ako je povecavas,ako ti strije krenu i one narastu onoliko koliko kozi treba i nakon toga same stanu i ostanu ti oziljci.

 
Zaraste ali se povuce zar ne? I nije toliko jako vidljiva zar ne?

Za domacu zadacu naucit sve o funkciji i mehanizmima gornjeg sloja kože.

Kilaža se nije povukla naglo (što je cest slucaj kod turbo super rapidnih dijeta koje ti samo ostave višak kože u najboljem slucaju) vec kroz nekoliko mjeseci cime je organizam, ponajviše koža, dobio dovoljno vremena za rekuperaciju, tj. postepeno "brisanje" tragova prije nastalog proširenja tjelesnog volumena.

Druga stvar, nisam spominjao ožiljke vec strije, dakle ožiljci su druga stvar i sasvim su normalna reakcija.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Kolovoz 2008 at 23:08
vidljivo je vidljivo eje vidljivo i iste je povrsine samo stvar je u tome da je neuocljivo,ustvari uglavnom su za koju nijansu svjetlije od normalne koze.Tako da nema povlacenja nego smao maskiranja

A ovo drugo pa kad spominjes strije treba gledat i na oziljke,jer kad vec nastanu treba one oziljke ucinit manje vidljivima,odnosno smanjit povrsinu oziljka i njegovu samu vidljivost.Ako nista ne uradis jednostavno ce da ti ostane oziljak koji se vidi kad god ti je neko svijetlo upereno u to podrucje i sto je najbolje tad se vide savrseno
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.