New Posts New Posts RSS Feed - ili-ili!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Topic Closedili-ili!

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Direct Link To This Post Topic: ili-ili!
    Posted: 03 Ožujak 2008 at 16:53
30 min trcanje ILI 60 min bicikl?
djelotvornije za skidanje sala??
p.s. molim ne odgovor npr. "kombinacija!"
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Direct Link To This Post Posted: 03 Ožujak 2008 at 20:07

Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

30 min trcanje ILI 60 min bicikl?
djelotvornije za skidanje sala??
p.s. molim ne odgovor npr. "kombinacija!"
 

Vjerujem da je ovo bilo vec x puta. 45-60 min (iako bi se moglo i vise ali to prelazi okvire ove teme) brzog hodanja niskog intenziteta uvijek kad su nam glikogenske zalihe istrosene (sto je najcesce psolije treninga s utezima ili unutro na taste). Da se razumijemo, mozes ti i navecer to isto napraviti, kao i trcati intenzivno 20, 30 minuta ali razlika je u izvoru energije koju organizam koristi za aktivnost. U prva dva slucaja kao "gorivo" sluze masne zalihe, a u drugom slucaju misicni glikogen. Prema tome vidi se da bi takvim intenzivnim trcanjem/voznjom bicikla u bilo koje drugo vrijeme osim ona 2 (ujutro/poslije treninga s utezima) tvoja crobna aktivnost pocinjala s mis. glikogenom kao gorivom, a tek onda nakon nekih sat, sat i pol vremena bi pocela trositi masne zalihe.

Druga stvar, sto manjim intenzitetom odradjujes crobni veci postotak potrosene enrgije dolazi iz masnog tkiva i to sve vise sa prolaskom vremena. Vrijedi i obrnuto!

Nadam se da sam bio jasan

Back to Top
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2008 at 13:34
joj,trebalo mi je malo duze,bas si malo nejasno napisao al kuzim! thnx 
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
marina16 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 46
Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2008 at 13:36
e  kaj bi bilo ak bi ujutro nataste vozila bicikl brze (okretanje nogu)ali sa niskom frekvencijom srca(srce mi je mal zaje...)? onda mi odu misici ili masti?
 
od sutra idem na dijetu I VI©E VJE®BAM!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Direct Link To This Post Posted: 04 Ožujak 2008 at 17:05

Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

e  kaj bi bilo ak bi ujutro nataste vozila bicikl brze (okretanje nogu)ali sa niskom frekvencijom srca(srce mi je mal zaje...)? onda mi odu misici ili masti?
 
 

Jednostavno nemoguce. Ova dva pojma ne mogu ici zajedno, jer vozeci brze bicikl, srce ulaze veci napor za savladavanje rada nogu, cijelog tijela itd sto se manifestira brzim otkucajima. Svatko ima drukciji heart rate za topljenje masnoca, jer mislim da je tebe to zanimalo.

Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2008 at 19:04
Ovisi sta oces!Ako oces smrsat bolje je trcat,ali s time nabijas noge a gornji dio tjela mlitavi lagano!Kod bicikla je jedno bolje je to sto cuvas gornji dio tjela!To inace bodybilderi koriste da bi nekako drzali formu a bez da unistavaju mukotrpan rad na gornjem djelu tjela!

Posto si ti cura savjetovo bi ti trcanje!Ali ne smao trcanje nego uz to vjezbanje trbusnjaka i to sve skupine!Donje,gornje i bocne i neke vjezbe ubaci za ruke,ramena i prsa!Nista tesko samo tako da ti misici ne omohave od trcanja!

:D
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Direct Link To This Post Posted: 07 Ožujak 2008 at 19:28

Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:

Ovisi sta oces!Ako oces smrsat bolje je trcat,ali s time nabijas noge a gornji dio tjela mlitavi lagano!Kod bicikla je jedno bolje je to sto cuvas gornji dio tjela!To inace bodybilderi koriste da bi nekako drzali formu a bez da unistavaju mukotrpan rad na gornjem djelu tjela!

Posto si ti cura savjetovo bi ti trcanje!Ali ne smao trcanje nego uz to vjezbanje trbusnjaka i to sve skupine!Donje,gornje i bocne i neke vjezbe ubaci za ruke,ramena i prsa!Nista tesko samo tako da ti misici ne omohave od trcanja!

:D
 

Potpune besmislice! Uputio bih te da proucis nekoliko mojih postova gdje pisem o tome i zakljucis da je ovo sto ti pises sve samo ne savjet. Zaista ne bi trebao davati ovakve savjete bez imalo cvrstog predznanja o materiji.

Ovo nemoj shvatiti kao napad nego kao kritiku iz koje ces izvuci zakljucke za sljedece savjetovanje drugima. Bolje promisli dvaput prije nego sto uneses ovakav tekst!

Keypoint: ako vec iznosis takve olake i trivijalne teze, onda ih moras nekako podrzati cinjenicama jer inace ostaje na subjektivnom dojmu.

Stoga moja pitanja, objasni kako je trcanje bolje za izgaranje masti od crobnog niskog intenziteta? Na koji to nacin gornji dio omlitavi? Kako se to cuva gornji dio kod bicikla? Itd...

Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2008 at 20:40
Evo ovako inace ja sma rekreativac ali dosta mojih frendova su bilderi i to bas ono opako zagrizeni!Nit  jedan od njih ne trci,kao to su mi naveli razlog da od trcanja ne sam da vjezbaju kondiciju!Neg im on smanjuje prsa ledja itd!Ne zadrzava se tolika krutina i cvrstoca!

A mislim kod trcanja u manjem vremenu aktivira se veca skupina misica s time u manjem vremenu se trosi i vsie kalorija!

edit

premda jesma rekreativac i dosta me muci zdravlje pa sam cesto na duzim pauzama!Na bencu bez bede dizem šš0 kg sta mislim da je za rekreativca i vsie nego dovoljno!

Nisma neki pocetnik a i ovo stai pricam nije smaao moj nacin nego nacin dosta ljudi!
 

Edited by d3m0n
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2008 at 21:45

Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:


A mislim kod trcanja u manjem vremenu aktivira se veca skupina misica s time u manjem vremenu se trosi i vsie kalorija! 
 
 

Tocno tako! Ali to njoj nije cilj, vec joj je cilj da njezina aktivnost sto manje ukljucuje i zamara misice nogu (nesto manje ostalog dijela tijela) ali sto vise trosi energiju iz masnih zaliha. Trosi se vise kalorija, to da, ali da si procitao sto sam pisao znao bi da je vazno iz kojeg izvora se trose te kalorije. U ovome slucaju koji si ti napisao najvise se potrosi iz samog misicnog tkiva.

Cilj je sto duzom aktivnoscu, sa sto manje misicnog zamora potrositi sto je moguce vise kalorija iz masnih depoa.

Ostalo nema smisla komentirati. Nema veze sto si rekreativac, bio ti naturalac ili aas ipak treba promisliti kakvi se savjeti daju!

Back to Top
Nikola View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 65
Direct Link To This Post Posted: 08 Ožujak 2008 at 23:55
d3m0n ne mozes ti protiv hammerstrength,uvek ce te poklopiti 
Slabi ste vi za mene!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2008 at 00:36
Pa boksaci i ostali sportasi koji se bave borilackim sportovima trce i ne bi se reklo da gube na gornjem dijelu tijela.  
Back to Top
DIJAN View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 21
Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2008 at 01:55
Originally posted by marinaš6 marinaš6 wrote:

e  kaj bi bilo ak bi ujutro nataste vozila bicikl brze (okretanje nogu)ali sa niskom frekvencijom srca(srce mi je mal zaje...)? onda mi odu misici ili masti?
 


Moja preporuka je da vozis bicikl ujutro na  taste, po meni je tada najbolje jer se tada masne naslage pretvaraju u energiju.
Trebala bi voziti od 30-45 min srednjim intenzitetom.


www.all-stars.hr
TRAIN HARD OR GO HOME!
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2008 at 02:49
Originally posted by Nikola Nikola wrote:

d3m0n ne mozes ti protiv hammerstrength,uvek ce te poklopiti 

Mozes ti rec sta oces i on takodjer!

Ali ne znat tko sam i sto sam!Nit sta sma sve prosao sto se tcie teretane i svega vezano uz to!

Ali dobro vi ste pametni kaj citate po netu i kaj solite pamet onim sto ste negdje culi!Svaka cast!

E pa sma vi prodajite tudju pamet ja se vise necu javljat!
Bez odmora nema ni napretka!
Back to Top
Nikola View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Status: Offline
Points: 65
Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2008 at 09:43
d3m0n@      brate nisam mislio nista lose,nego ti kazem da ti ne vredi da se raspravljas sa hammerstrength jer njemu nije cilj da ti lepo objasni da naucis nesto,nego mu je cilj da te poklopi i da ti pokaze kako ti neznas a on zna i to jako puno,razumes?uvek ide za tim da te nadmasi, pozdrav!
Slabi ste vi za mene!
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2008 at 11:49
Originally posted by Nikola Nikola wrote:

d3m0n@      brate nisam mislio nista lose,nego ti kazem da ti ne vredi da se raspravljas sa hammerstrength jer njemu nije cilj da ti lepo objasni da naucis nesto,nego mu je cilj da te poklopi i da ti pokaze kako ti neznas a on zna i to jako puno,razumes?uvek ide za tim da te nadmasi, pozdrav!


Momci aj nemojte pricati gluposti vec argumentirano pricajte.

I d3m0n, ne mozes rec da se trcanjem gubi gornji dio tijela; to su cisto nagadjanja, to se mozda dogadjalo kod tebe jer nisi pazio na duzinu crobnog treninga i na vaznost kvalitetnog obroka direktno poslije tog istog crobnog treninga.

Pogledajte boksace, ljude koji se bave borilackim sportovima, pa na kraju i kosarkase, nogometase, rukometase...
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Direct Link To This Post Posted: 09 Ožujak 2008 at 13:29

 @nikola

Da je tako, ja ne bih argumentirano raspravljao vec napadao i vrijedjao, pristupio sasvim subjektivno. Nije uopce bitno tko pise, nickovi mi malo znace, vec sto se pise. Zapamtite to! Druga stvar, ja ionako nemam namjeru poucavati nekoga niti biti nekome trener vec samo iznijeti neke cinjenice i eventualno pomoci onome tko zeli pomoc.

Da se razumijemo, procitati nesto iz casopisa ili cuti sa strane iz teretane neki savjet i onda doci tu ili bilo gdje i dijeliti tu filozofiju s drugima mi nikako ne predstavlja izazov niti je dostojno neke ozbiljnije rasprave.

Decki bez ljutnje, ako zelite raspravljati, karte na stol! Pokazite sto znate pa cemo kao ljudi, a ne zivotinje, prodiskutirati.

Postujem onoga tko se razumije u materiju, a onoga tko to nije u stanju zaista nemam volje uvjeravati u suprotno niti se boriti s vjetrenjacama.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.