New Posts New Posts RSS Feed - IIFYM
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

IIFYM

 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
slavnoac96 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 97
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote slavnoac96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: IIFYM
    Posted: 14 Kolovoz 2013 at 02:06
jel mi moze netko pojasniti IIFYM? mislim da nisam najbolje skuzio...
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2013 at 14:07
If it fit your macros ti ništa ne znaci, onako...otprilike bar? Tongue

Ne znam što ti mi možemo više rec od onog što je vec razasuto po googlu ali evo ti neš ukratko kad si vec zapeo:


The phrase If It Fits Your Macros (often abbreviated to IIFYM) refers to meeting the individual macronutrient needs relevant to one’s goals and then filling the remaining calories with foods of personal preference. Meaning, eat whatever you want as long as it fits the macros. Don’t get it?

Since it’s more common to ask about IIFYM when following a fat loss plan, also known as cutting, we will use an example that relates to it.

Example:

  • 200lb man at 20% body fat wants to lose weight
  • Maintenance Calories: 3000 (click the link to see how this is found)
  • Calories to cut: 2400 - this is a 20% caloric deficit
  • 1.5g protein per lb/LBM: (1.5 * 160) 240g
  • 0.45g fat per lb/BW: (200 * 0.45) 90g
  • Calories from fats + protein minimums: (240 * 4) + (90 * 9) = 1770
  • Calories from reaching minimums taken from calories to cut: (2400 - 1770) 630
  • He has 630 kcal left to fill with whatever foods he chooses (pancakes, pizza, cake, pop-tarts, ice cream) and still lose weight as a result of remaining in a calorie deficit.

How do I calculate my calories and macros?

Tips (some are general and do not specifically pertain to IIFYM):

  • Try to get most of your macros from whole foods. They are high in micronutrients needed to maintain overall health.
  • Tailor your meals to suit your individual preference. 6 meals a day is the same as 3 meals a day. There is no difference.
  • Timing your nutrients is not necessary. There is no universal macro or calorie breakdown you should be eating pre and/or post-workout. Overall micronutrient, macronutrient and calorie intake relevant to your goal(s) is far more important.

Important

What “eat whatever you want as long as it fits into your macros” means is basically, eat right, but don’t get all caught up in the whole ‘clean vs dirty’ food debate that seems to still go on. If you want to eat whole grain bread, oats, brown rice, etc. etc. Then do it. If you want to eat white bread, white rice, and pop tarts, as long as it fits in with your other macronutrients and your goals in terms of caloric intake then it isn’t going to make much of a difference in the long run. It all comes down to personal preference.

So, basically don’t get into the whole “If I have ice cream I’m going to get fat” or, “I’ll never have pizza again” mentality. If you want it, you can have it, just make sure it fits in with all the guidelines above.


Nadam se da nije problem u engleskom, ako je, rješit cemo i to  Smile










"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
slavnoac96 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 97
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote slavnoac96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2013 at 19:01
nije mi jasno kako netko moze jest slatkise? sta je s inzulinom? wtf?
jel se to nove stvari otkrivaju, sto se nisu znale prije?
svi profesionalci brutalno zagovaraju brigu o gi, a onda se pojavi kao grom iz vedra neba IIFYM. jos iz amerike.
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2013 at 19:41
meni nije jasno da netko ne jede slatkiše,bar povremeno!!??
you know that you're on the right track,when you become uninterested in looking back
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2013 at 20:27
Dovoljna je dekstroza da zadovolji mi potrebe za tjedan dana haha :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
White_Insane View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 07 Travanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1065
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote White_Insane Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2013 at 20:37
Mene kada vuce, imam jednu milku u frižideru koju nitko u stanu ne dira nego ja, uzmem kockicu cuclam 5min i to me dovoljno zadovolji :)
Svi mi kažu da sam lud kako mogu samo kockicu, al stvar je u vremenskom zadovoljstvu jer uživam isti period od 5 minuta kao netko tko pojede cijelu u 5 min a s time i x400% više kalorija od mene :)
Life is a journey full of adventures !!
Back to Top
slavnoac96 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 97
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote slavnoac96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2013 at 23:31
pa dobro povremeno. jednom tjedno ili u dva tjedna. ali neki vidim jedu svaki dan nesto slatko. postavlja se pitanje. koji q mi ostali radimo??
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 07:57
ja pojedem 2,3 put tjedno 2,3 kockice tamne cokolade.. nekad i sladoled.. treba ipak mozak zadovoljit :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 10:49
Originally posted by slavnoac96 slavnoac96 wrote:

nije mi jasno kako netko moze jest slatkise? sta je s inzulinom? wtf?
jel se to nove stvari otkrivaju, sto se nisu znale prije?
svi profesionalci brutalno zagovaraju brigu o gi, a onda se pojavi kao grom iz vedra neba IIFYM. jos iz amerike.


A šta je to tocno sa inzulinom? Smile

Dapace, ja ovo uopce ne bih prozvala novim stvarima, ovo je više zamotavanje starih koncepata u novu foliju da ne bude preobicno. Kao i štošta drugo, sve je kao neko izmišljanje tople vode, a ljudi koji ne vide temelj u svemu tome vozaju se lijevo desno.

Ovo je nacelo ciste umjerenosti, i ja ne vidim ništa loše u tome. Naravno, svaki pristup zahtijeva svoje ali nacelno, velika vecina ljudi (pogotovo uz trening i opcenito kvalitetnu prehranu) može jako dobro podnijet ovakvu fleksibilnost, cak i na dijeti, a kamoli tek na održavanju.

Cini mi se da si ti tek na pocetku proucavanja svega ovoga (prepoznajem sebe u prijašnjim fazama :) i da imaš još puno toga za iskusit, da biš naucio razlikovat bitno od nebitnog. Ne znam koliko se kužiš u samu fiziologiju, nutricionizam i sve ali iz tvog pisanja vidim da još puno dilema imaš za rješit.

Briga o GI....profesionalci... :) A znaš li ti što je GI i kako kombiniranje hrane uopce utjece na njega?

Moj ti je savjet - uci na vlastitom tijelu i opcenito. Ne znam koliko god imaš, ali ako je ovo 96. godina rodjenja onda još puno jahanja imaš pred sobom, open your mind ;)



Originally posted by slavnoac96 slavnoac96 wrote:

pa dobro povremeno. jednom tjedno ili u dva tjedna. ali neki vidim jedu svaki dan nesto slatko. postavlja se pitanje. koji q mi ostali radimo??

Zamarate se bezveze...uglavnom Smile


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 11:02
"Moj ti je savjet - uci na vlastitom tijelu i opcenito. Ne znam koliko god imaš, ali ako je ovo 96. godina rodjenja onda još puno jahanja imaš pred sobom, open your mind ;)" 

Drži se toga...i ne vjeruj svemu što procitaš .... a da ti ja kažem kako pijem ušecerenu kavu svaki dan... :) Nadam se da se neceš sablazniti :) Puno mi toga još imamo za nauciti.... Dobro zapamti ovo što ti je Gymka rekla...jer kada ti sjedne iz guzice u glavu...smijati ceš se onome što si prije vjerovao..ono što si radio a nije bilo potrebno za dobit rezultate :) 

Polako imaš vremena još puno za uciti :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 11:05
Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:

...jer kada ti sjedne iz guzice u glavu...smijati ceš se onome što si prije vjerovao..ono što si radio a nije bilo potrebno za dobit rezultate :) 



Tako je, zato ja sad žalim za 10 izgubljenih godina bakine kuhinje Big smile

Ajde...i to je trebalo proc za neko dobro...da vam sad popujem ovdje LOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 11:26
Na greškama se uci to svi znamo....ne bih ni ja daleko bio od tebe da nisi reagirala na vrijeme u mom slucaju :)))
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 11:29

Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 11:31
 HeartHug

Smile

Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
slavnoac96 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 97
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote slavnoac96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 14:47
jel su to onda puste teorije o tempiranju obroka? da moramo bjezat od uh navecer itd...
po IIFYM-u onda nema razlike izmedju glukoze i rize. neki cak i ne piju glukozu u PWM. jel to nepotrebno?

da 96 sam godiste, i zelim znat jel te stare teorije vrijede ili ne.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2013 at 15:00
Kako da kažem sve ukratko :)

Ne bih ja rekla da su to puste teorije, sve ima svoje mjesto u odredjenim slucajevima pa i tempiranje obroka, kao i izbjegavanje uh-a navecer - stvar je u tome da ništa ne možeš shvatit generalno, nije sve crno-bijelo, odnosno nije sve za svakoga. Zato i postoje individualizirani programi, treneri, strucnjaci....kao i testiranje razlicitih pristupa na sebi da vidiš koji ti najbolje odgovara. Sve drugo su procjene i mogucnosti.

Danas smo krcati informacijama i to je problem. Netko uzme sve što procita i što je možda pravilo za nekog drugog, i primjeni na sebe. Živi tako godinama ne znajuci da može i drukcije, napredovat isto ili cešce još i bolje.

U tome je stvar....nisu to gluposti, samo treba znat kriticki razmišljat i tražit svoj nacin. A za to treba ipak malo jaca podloga u znanju od citanja foruma i par clanaka ( ne mislim nužno na tebe, opcenito kažem jer vidim kako to ide kod nekih - iako se i tako može svašta naucit, puno je glasova i svaki se dere drukcije :))

Kako misliš da nema razlike izmedju glukoze i riže, u cemu?

Ja recimo ne pijem glukozu u pwm-u, mnogi piju...i sad, ko je u pravu? Wink





Edited by Gym_girl - 15 Kolovoz 2013 at 15:02
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.