New Posts New Posts RSS Feed - Ideja za unost Casein-a: da li sam u pravu
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ideja za unost Casein-a: da li sam u pravu

 Post Reply Post Reply
Author
maxipoint View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Sijecanj 2018
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote maxipoint Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ideja za unost Casein-a: da li sam u pravu
    Posted: 27 Sijecanj 2018 at 17:01
Da li sam u pravu s ovim pristupom

Znamo da se očekuje oko 30g proteina po obroku

Ali ako sam unio 30g Wheya i 30g Caseina nakon treninga, i kako Casein se sporije razgradjuje, onda na ovaj način dobijem 30g Wheya + 30 Caseina (koji će doći kasnije u krvotok)

Na taj način mogu unijeti više proteina po jednom obroku?

Ovo ujedno pitam jer pokušavam dijetu s samo dva obroka i tražim način za unos više proteina po obroku ujedno

Kakvi su savjeti iskusnijih?

Edited by maxipoint - 27 Sijecanj 2018 at 17:03
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2018 at 22:21
Svatko je jedinka za sebe, i koliko od proteina ti apsorbiraš i iskoristiš je osobno. Znaš da nema u tijelu skladišta za neiskorišzene proteine. Ali ako želiš da ti se što sporije apsorbiraju i dulje ostanu na raspolaganju, hrana je bolji izbor nego prašak. A ukoliko si ovisnik o prašku, uzmi ga poslije jela kad je digestivni trakt već zauzet i drugim namirnicama, pa ćeš usporiti apsorpciju i razgradnju.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.