New Posts New Posts RSS Feed - idealna težina
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

idealna težina

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 16:17
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

..pa ti si se i smanjio centimetar (prvi post š89 cm Big smile) od te dijete, vidiš da nije dobro T&#šš1;ngue

Kako da mi znamo dal trebaš još skidati kad ne znamo što ti želiš uopce Smile Ok, želiš skinuti te love handles sa strane...ali šta sa mišicnom masom? Je ti ovako dobro, želiš još? Aj pukni neku sliku kako uopce želiš izgledati...

Da se mene pita, ja bi ovdje na jednu pametnu masu pa onda skidati ali opet pametno Smile da se zadrži što više mišicne mase, što i je cilj defke, ne.....ali to je iz neke moje vizije, a sad je pitanje što ti želiš od sebe!

..koliko je dugo taj bench 85 kg? Kako ti uopce izgleda taj program treninga, mijenjaš li ga i ako da koliko cesto? Mijenjaš li kad ta ponavljanja na više ili niže ili si stalno 8-š2? Zgibovi, cucnjevi, mrtva dizanja..?





+š ...fali mase..... nabaci mišica..pa se onda defkaj.....
Back to Top
Pitbull View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1572
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Pitbull Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 16:31
Također se slažem s gymkom, nema se ovdje šta defkat ;)
Back to Top
fight View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fight Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Kolovoz 2011 at 19:22
slažem se da mi fali mase,ali više mi je smetalo ono salo koje sam stalno nosio zahvaljujuci onakvoj prehrani .sada mi je sve puno jasnije i vidim presudnost prehrane.ove zime ,oko nove godine bio sam š89cm visok sa nekih 93kg,iznenadio sam se sa ovim cm  isto kao i vi.( nekad , prije dvadesetak  godina  imao sam oko š90,valjda godine cine svoje).
sada sam se vec adaptirao na ovu dijetu( usporio sam metabolizam) pa cu je prekinuti.
na koju bih težinu u masi trebao doci i u kojem vremenskom razdoblju?
vježbam kod kuce na multigym spravi,koja dosta ogranicava vježbanje ali nemam izbora.
uglavnom trening ne mjenjam, tri serije 8-š2 ponavljanja . maksimalna težina koju mogu izgurati.
ako   osjetim da mogu,  jednu seriju napravim  ( npr. lat sa 90 kg jednu seriju ,pa dvije od 80kg)
mislim da bih trebao doc na  nekih 93-95kg u masi i kasnije se  spuštati  na  86-88kg?

pozdrav!
Back to Top
fight View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fight Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2011 at 09:52
Evo još dvije fotke pod drukcijim svijetlom.

Edited by fight
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2011 at 14:21
otkud da krenem Smile

Ajde po redu nekako...

š. prekidanje dijete - tu pripazi jer ako naglo podigneš kalorije, pogotovo iz uh-a moglo bi doci do gadnog jo-jo efekta...sve je to individualno i ovisi o puno toga ali uglavnom kod skidanja sa dijeta sa niskim unosom uh-a dolazi do toga da tijelo pojacano skuplja masti...što uz glikogen i vodu može dati zabrinjavajucu brojku na vagi u kratko vrijeme :) Dakle, postepeno diži uh i prati promjene...

2. težina u masi i u kojem vremenskom razdoblju - hard to say Smile Kao i kod defke..nitko ti ne može tocno reci na kojoj ceš težini izgledati najbolje i gdje trebaš stati, radiš dok ne dođeš do odraza u ogledalu kojeg želiš..tako i ovo,morat ceš sam procijeniti kad je dosta i kad bi svako daljnje debljanje bilo too much...to može bit 5 kg više, više od 5...sve ovisi o tome koliko brzo skupljaš masti i koliko si dugo i žestoko sposoban izgurati defku poslije Wink

3. multygym - hmmmm nisi li mogao bolje uložiti u šipke, bucice i utege, poneku klupicu? Ili platiti teretanu Smile Ma dobro, multygym nije sad nešto preloše, pogotovo za nekog ko ne želi ništa preposebno napravit. cisto imat jednu ok formu ali dosta ogranicava u vježbama i pokretima...tu je prednost slobodnih utega što možeš mijenjat hvatove, kuteve, stimulirat razlicita mišicna vlakna..ovako stalno driblaš po istima... reci mi šta imaš? Znam da ti multygymovi imaju uglavnom lat, veslanje, neki kao bench press, nožnu ekstenziju i fleksiju, nešto za biceps i triceps, pa i trbuh....tako nešto, ima još šta? Koliko vježbi uopce možeš izvesti na njemu?

4. program treninga - uvijek ista ponavljanja, uvijek isti trening, isti pokreti...zato i je ogranicavajuce, tijelo se adaptira na sve to. Da biš napredovao moraš napredovat...uff al sam pametna Big smile Mislim da ti je malo zbrckan taj trening i da bi se tu dalo puno toga mijenjat...al koliko ceš moci progresivno napredovat na multygymu....sumnjam...do koliko su težine, do š00 kg? S kojim težinama si poceo i koliko si napredovao do sada...zapravo koliko vec dugo treniraš na njemu?

5. slike - miške, miške - ocemo miške!! Smile Nikako se sušit više, samo pametno i dovoljno jedi i ..napreduj Wink




Edited by Gym_girl
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fight View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fight Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Kolovoz 2011 at 16:04
Mislim da cu vodit racuna da kod dobivanja mase  ne dobivam ništa ili malo u struku, što cu kasnije lako skinuti.Npr. sada imam 83kg i 86cm  struk,za  3-4 mjeseca dođem na 90-92kg struk možda dođe na 90cm ali ne na 95cm ,kao prije dijete .onda sa 92kg trebam skinut samo cca 3-5kg da bih došao na prijašnji struk i BF, samo ovaj put sa 3-5kg više !(nadam se da ce biti tako nekako,ovo nisam nikad radio pa neznam) ..i onda možda još jedan takav ciklus i još par kg+... vidjet cemo...
multigym je energetics980(inter sport brand) imam ga vec više od 3 godine i mogu reci da je ok. Dosta je kvalitetan i cvrst i za razliku od vecine ostalih multi sprava ima cak š20kg  utega.
teretane su najbolji izbor ,ali meni su fizicki i financijski nedostupne.
napredak je npr.  bench prije  50kg  sada  85kg ;nožna ext. prije 45kg sada 85 kg,lat 45kg sad 85kg...
imam još klupu za trbušnjake, klupu za leđnjake i sobnu bicklu.
poceo sam trenirati u 9. mjesecu 2007. na jednoj jednostavnoj multi spravi  koja se raspala nakon pola godine i od onda vježbam na ovoj. treniram redovito i do sad nema dana da nisam odradio trening termin.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2011 at 12:02
Teško da neceš baš ništa dobiti na struku Smile zato se trudi da dobiješ što manje...

Eh, sve to sad lijepo zvuci ovako napisano ali pitanje je kako ce to izgledati na na kraju - no, kreni polako sa tim kilama i dobro treniraj pa ceš vidjet kako se stvari po putu budu odvijale...a i nakon defke znat ceš i sam di si griješio otprilike ako ne uspije kako si planirao pa ceš drugi put promijeniti pristup..

energetics..al onda nemaš bench, imaš samo leptir za prsa? Bar mi se tako cini iz karakteristika...

Ma da...al racunaj da su ti to sve manje težine zbog sajli...a i ovo je napredak u te 3-4god.? Gle, ja sam u puno kracem roku na latu došla sa š0kg na 50 kg, na mašini za prsa od 5 kg (o da, totalno atrofiralo dijete) Big smile do 40 kg itd......a i to mi je slab napredak jer sam isto brljavila Smile Kužiš? Mislim ,svaka cast, sve je to super! Samo mi se cini da ne iskorištavaš svoj puni potencijal - kojeg niti ne možeš baš iskoristit na multygymu ali opet nešto i možeš napravit ako radiš jedan progresivni tip treninga i sa varijacijama - dakle da ne lupaš stalno po istome...

Ajde da ja ne lupam sad bezveze, reci ti nama kako tocno izgleda taj tvoj trening...znaci red vježbi, ponavljanja, setovi, pauze između, dal je svaki put isto ili kombinraš razlicite grupe mišica....sve sve sve...


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fight View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fight Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Kolovoz 2011 at 19:32
Sprava ima bench press  inkorporiran ,probao sam izgurati 95 kg al nemogu nijedamput, vjerovatno bih mogao par puta napraviti 90kg ali moram presložiti ploce utega.
težine na sajli mislim da su 20-30% vece nego na šipci. (zakacio sam 75kg utega i radio zgibove na lat šipci bez  da su se utezi pomakli,onda sam zakacio  65kg  i jedva  uspio pretegnuti utege svojom težinom)
sa spravom je bio manual sa vježbama  koji sam malo prilagodio sebi i kojeg se  okvirno pridržavam.
š.trening:                                                                                                                                       
bench press š2x 85,š0x85,8x85 pauza 90 sec
leptirš2,š0,8x25pauza60sec
lat sprijeda š2,š0,8x85 pauza 90sec
lat iza š2,š0,8x75pauza 90sec
koso povlacenje š2,š0,8x25 pauza 60sec
povijanje trupa u stranu 30x65,30x65 pauza 2 min
veslanješ5,š3,š2x35pauza 60sec
lat uski hvat klececi š5x75,š5x75 pauza 2min
trbušnjaci 2x 30pauza 60 sec
leđna extenzija 2x30 pauza60sec
2.trening:
bicepsš5,š3,š2x35pauza 60sec
extenzija nogu š2,š0,8x85pauza 90sec
zadnja ložaš2,š0,8x25pauza 60sec
kukovi30x25,30x25 pauza60sec
jednorucno povlacenje š2,š0,8x25pauza 60sec
povijanje trupa u stranu30x65,30x65pauza 2min
triceps povlacenje š5,š5,š5x35 pauza 60sec
lat uski hvat klececiš5x75,š5x75
listovi (podizanje na prste) 3xš00 pauza 90sec
trbušnjaci2x30pauza 60sec
leđna extenzija 2x30 pauza 60sec

š.trening ,ponedjeljak,cetvrtak
2.trening ,utorak petak

pozdrav!



Edited by fight
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2011 at 19:10
Ovdje ima toliko posla da opet ne znam di krenut, sad još manje Big smile

š. Nikad ne koristi manuale sa spravama LOL

2. Znaci ti stalno radiš sa tih 85 kg u benchu? Ali kakva ti korist ic piramidalno ako ne dižeš težine? Ako sa 85 kg možeš napraviti š2 ponavljanja, ne vidim smisla u tome da ih odradiš 8....za koliko najmanje možeš dignuti težinu, 5 kg? Presloži utege, stavi na 90 kg i zadnju seriju napravi koliko ide...probaj doc do 6 ponavljanja...ako dođeš do npr. 3-4, spusti na 85kg i odradi još koliko ti fali do 6...malo pomalo napreduj s tih 90 kg dok ti ne postane lagano...

3. Ista stvar sa svim ostalim vježbama - radiš piramidalno, spuštaš ponavljanja, a držiš težine na istome - to nema smisla - mišici su ti se odavno adaptirali na trening i ne daješ im nimalo stimulusa za dalje....diži te težine, mijenjaj volumen treninga (broj setova i ponavljanja), mijenjaj intenzitet, pauze...kad vec vježbe ne možeš promijenit Smile I da...zašto tako puno ponavljanja na veslanju?

4. Na izolacijskim vježbama (tipa leptir, ekstenzije, fleksije) možeš i više ponavljanja radit, ova manja 6-8 ostavi za složene.....možeš i ukljucit malo tehniku predzamora - prvo odradit leptir pa prec na bench..

5. šta je sa ramenima?

6. cemu ove 2 min pauze kod povijanja trupa?

7. U pon i cet radiš prsa pa odmah slijedeci dan na triceps...nije li to malo previše rada za triceps?

8. cemu uski lat 4x tjedno?

9. šta ti je ovo koso povlacenje i jednorucno povlacenje ?

š0. Koje trbušnjake radiš? Imaš otpor ili? Leđna ekstenzija - uvijek isto ponavljanja i bez dodatnog opterecenja?

šš. Kukovi?

š2. 2 vježbe za prsa, a 5 za leđa, nijedna za ramena, samo izolacije za noge, previše pumpanja listova...hmmm ne znam kako drugima al meni je sve ovo totalno zbrda zdola....odnosno..ja mislim da tebi mišici vec odavno zijevaju Big smile

p.s. Ja s ovakvim treningom baš nebi išla na masu Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
fight View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fight Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Kolovoz 2011 at 21:41
hvala na odgovoru; evo vec sam za pocetak presložio utege pa cu  pojacati opterecenja.
izbaciti cu vježbe koje ponavljam u oba treninga i ubaciti nešto za ramena.
pauze od 2 min kod povijanja radim jer mi  ranije šaka ispusti rucku prije kraja serije(oko 90kg)
probao sam juce bench press  i napravio  8 x90kg i poslje šx95kg (to bi bilo mislim oko š20kg klasicnog bencha).  lat mogu raditi jednu seriju 8 x90kg(95 mi  je za sad previše)...
one dvije vježbe su za ramena (lateral raise& one arm curl)
 trbušnjake radim kombinirano ali bez otpora,moram nabavit nekakav uteg od 5-š0kg
isto važi i za leđnu extenziju ,i to cu promjeniti od sutra makar improviziram nešto.


Back to Top
fight View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fight Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2012 at 06:58
Pozdrav, evo prošlo je skoro 5 mjeseci od kada sam prekinuo onu dijetu i nastavio normalno jesti .
Struk sam "vratio" sa 86cm na 92cm, a težina mi je sa 83kg došla  na 90kg.
 Mislim  dobiti još cca 5 kg u naredna 2-3 mjeseca , a da u struku ne pređem 95 cm, što se nadam da cu uspjeti .
Žao mi je što jednim  djelom moram trošiti junk hranu, ali nemam izbora .
Svaka vaša sugestija mi je dragocijena , pozdrav i hvala!
Back to Top
fight View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fight Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Travanj 2012 at 16:07
Evo ,da se javim,do  sada sam  uspio doci do 95 kg( dobio sam cca 12kg u 8 mjeseci).
Razmišljam sada da stanem  sa masom i pocnem normalno jesti, do sada sam bio u velikom suficitu zbog brzog metabolizma.Mislim da cu brzo poceti padati sa težinom , ali ne bih volio  ici ispod 86 -88kg, što mi je cilj  za 6-8 tjedana.Planiram jesti ugjikohidrate u vrijeme oko treninga , ostalo  uglavnom proteini.
Treninrati cu  jednako žestoko i mislim da ce sve ispast kak sam planirao, ali vidit cemo.
pozz!
Back to Top
fight View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fight Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2012 at 05:57
Nije baš sve ispalo kako sam planirao , ali što se može, zar ne?
Nakon 2 mjeseca izgubio sam 11kg , i sada imam 84 kg  sa istim  rezultatom  u centimetrima od prošle godine .Ciste mišicne  mase sam dobio samo cca 2kg , što baš nije impresivno.
Odlucio sam da idem dolje sa težinom još 2-4 kg  kroz cijeli 7. mj . i da BF smanjim do maximuma.
Nece me baš puno ostati ali po mojoj procijeni izgledat cu najbolje sa oko 80kg na 188 cm , naravno sa jako niskim postotkom masti.
pozdrav
Back to Top
Zyzz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Veljaca 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 60
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zyzz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2012 at 06:20
Za visinu od 188cm bi bilo odlicno da imaš oko 88-90 kila. Tad bi bio atletski gradjen, ništa napuhano, niti mršavo :). Ja sam visok oko 194 i imam nekih 92 kile. Planiram dobiti još 4-5 kila, oko 70% u nogama i ostatak trup i ruke.
"What do you imagine?"
He replied, "What do you?"
I told him to run faster, I like to imagine that i am being chased by wolf.
He smiles and says, "In my mind, I am one that is chasing the wolf."
Back to Top
mr-triple-double View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Svibanj 2012
Location: zg
Status: Offline
Points: 462
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mr-triple-double Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2012 at 12:22
Tezina je samo broj, bitan je omjer masti i misica. bitno da se covjek dobro osjeca. ako mislis da imas viska, ili manjka masti ili misica, onda ovisno o tome tako i jedi i vjezbaj.
Back to Top
fight View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fight Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2012 at 06:10
volio bih i ja imati oko 88-90kg mase sa niskim BF, cak sam mislio da  što sam došao u 8 mjeseci na 95kg biti dovoljno da se ne moram spuštati ispod 86 -88 kg , ali fulao sam.cak sam dobro nosio tih 95 kg i mislio da solidno izgledam i da necu ici ispod 86 kg, ali pogriješio sam.
osim toga, imam nešto sitnije kosti od prosjeka , uskoro 43 godine... tako  da  mogu biti zadovoljan.
 da bi bio savršeno izdefiniran sa  oko 90kg , morao bi imati masu poput Mirka Filipovica , mislim oko 105kg, i onda se spustiti na oko 90kg.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.