New Posts New Posts RSS Feed - HRANA
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

HRANA

 Post Reply Post Reply
Author
Vuko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2017
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vuko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: HRANA
    Posted: 08 Studeni 2017 at 16:50
pozdrav svima

možete mi reči šta preporučate za pojest

kad radim ujutro se budim u 5h sati pa me zanima šta bi bilo dobro pojest odma ujutro da bi me držalo do 9h jer tad imam gablec in šta poslje jer nemam više gableca do 3h dok ne dojdem kuči na ručak.

puno hvala na odgovorima i pomoči

ljepi pozdrav
Back to Top
Warrior98 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Srpanj 2016
Location: Radoboj,Krapina
Status: Offline
Points: 198
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Warrior98 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2017 at 06:58
Lijep pozdrav! 
Moje preporuke su izlizane i vecinom na bazi bjelancevina + masti i salatice nekakve,ali preporucam jaja na sve nacine jer se jako brzo pripreme,sir+ orašasti plodovi recimo,tuna i ostale ribice u konzervi,varijacija tzv. bulletproof kave odnosno kava + maslac il ulje od kokosa,drzi vas dugo sitima a ne uspori vas kao vecina ostalih obroka,to je moje misljenje.Ako cete unositi ugljikohidrate,odlicna opcija zobene + mlijeko/voda + dva tri jaja il tak nes bjelancevinastoga s nes masti. 

Ako imate volje kuhajte si navečer za ujutro pa onda uvrstite šta god želite,ono sta bi jeli i za rucak i tako. Vaš odabir. 

p.s. ljudi nisu svjesni koliko povrće pomaže,stoga jedite onak dosta povrća,al ono ja uvijek preporucim svaki obrok,ali izbor je vas. Lagana hrana,puna svega dobrog,mala kalorijska vrijednost,pomaze pri regulaciji vode u tijelu i tak dalje.

Pozdrav!

"Exercise is the thing we must do to replicate the conditions under which our physiology was - and still is - adapted, the conditions under which we are physically normal."
Back to Top
Vuko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2017
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vuko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Studeni 2017 at 15:37
puno hvala na odgovoru
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Studeni 2017 at 12:02


Vuko, ako si još tu.... iz kojeg razloga želiš doručkovati prije tog prvog gableca? Je li razlog glad ili nešto drugo? :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Vuko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2017
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vuko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2017 at 06:58
zbog toga jer mislim da tjelo treba nešto hrane kad se probudi.dosta sati je bilo bez hrane ponoči pa zato mislim da bi bilo dobro nešto pojesti ujutro kad se probudiš.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2017 at 14:37

Ja mislim da ne nužno, a i sve ovisi o tome kada je bio zadnji obrok. Iako se negdje mogu pronaći preporuke da se nešto pojede do 1h nakon buđenja (i ja sama jedem čim se probudim jer me to čini sretnom :)) nebi svakom gurala taj obrok pod obavezno, pogotovo ako osoba nije gladna. Treba tu vidjeti više toga...

Ima toliko načina prehrane, koji čisto ok funkcioniraju kod onih kojima odgovaraju. Tako neki preskoče i doručak pa jedu tek poslije 12h...ne preporučam svakome, već onima koji taj ostatak dana imaju ok složene obroke i koji su već prošli neke temeljne principe i skužili da ih baš ne vesele, odnosno da se bolje osjećaju na nečem takvom.

Ako baš imaš potrebu probati tako i steći tu naviku ranog obroka pokušaj ove prijedloge iz drugog posta...možeš i voće ako ti tako odgovara ili nešto mliječno...ili neki mix orašastih...ima svega, a meni je muka lupati prijedloge ne znajući cijelu priču :)



Edited by Gym_girl - 13 Studeni 2017 at 14:41
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Vuko View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Studeni 2017
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Vuko Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Studeni 2017 at 07:49
samo ti lupetaj..hehe

svaka informacija mi je dobrodošla

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.