New Posts New Posts RSS Feed - hrana -sto i kad?!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

hrana -sto i kad?!

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
banana View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote banana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: hrana -sto i kad?!
    Posted: 11 Lipanj 2007 at 19:44

 Evo jednog jednostavnog pitanja...

Koja hrana u koje doba dana, sto prije, a sto poslije treninga? što svakako izbjegavati?

 Unaprijed hvala...

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Lipanj 2007 at 23:19
Ujutro zobene znaci ugljikohidrati, rucak proteini - piletina, puretina, teletina itd, obrok poslije treninga whey+glukoza, drugi obrok poslije treninga malo smedje rize i tuna npr, i sve sto ides prema kasnijim satima kombiniraj sporo apsorbirajuce proteine ('spori' shake ili posni sir).


 





Edited by Mr G.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2007 at 19:28

 ja bih tu ipak nesto promijenila malo. fali ti ugljikohidrata Mr.G. I sto ste svi zapeli za te zobene pahuljice? Meni se cini nesto bolja ova solucija za one koji fakat treniraju. Mislim, znate, bez ugljikohidrata misici nece rast ma koliko vi proteina papali. Falit ce energije i sve te skupe aminokiseline sagorit cete kao glukozu u koju ce se one pretvorit. Nije bitna glukoza samo prije treninga vec i normalan unos ugljikihidrata tokom dana. Ako zelis dobiti misicnu masu, a reducirati mast na kg svoje tjelesne mase moras uzeti oko 2,6grama ugljikohidrata, i isto toliko i proteina. Nikad kolicina proteina ne bi trebala premasiti kolicinu ugljikohidrata. Eto ja imam 55 kg i za mene bi dnevni unos osnovna tri nutrijenta trebao biti ovakav. Oko š50g proteina, š50g ugljikohidrata i oko 35 g masti. I ova riza nakon treninga je nepozeljna, bolje je da ju papa za rucak.a prema kraju dana bi trebalo smanjivati ugljikohidrate...Meni to savrseno djeluje. Ta glukoza s wheyom uvecer se uzima da popun glikogenske rezerve.jednom kad su napunjene, a kada mirujes (pajkis) one se pohranjuju u nesto sto nikako ne zelimo, a to je mast

http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2007 at 20:08
Ako je u fazi mrsavljenja onda joj ne treba vise ugljikohidrata, a ako je u fazi
dobivanja kilograma onda slobodno neka poveca unos uh.

Whey+glukoza se uzima neposredno poslije treninga, nisam rekao uvecer.


 

Edited by Mr G.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Lipanj 2007 at 20:19
 znam, sory, ja to odmah metnem sebi uvecer , jer ja to tak
http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
banana View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote banana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2007 at 01:29

 ok, hvala na odgovoru, pomoglo objasniti mi par nedoumica :)

sad  idem proucavati koji vrag je š50g proteina i ugljikohidrata, a o Whey + glukoza necu niti pricati da ne ispadne komican post

HVALA! :)

Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Lipanj 2007 at 07:41
 a zakaj nas jednostavno ne pitas pa cemo ti reci?
http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
banana View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 32
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote banana Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2007 at 09:37
 tnx themaja, puno si mi pomogla
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2007 at 14:53

 ma molim

Uvijek cu rado pomoci. Ljudi, uskoro cemo na more ..Jesmo izravnali trbuscice?

http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
Ive_ri View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 04 Veljaca 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 807
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ive_ri Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2007 at 17:55
Pa recimo da jesmo   

Edited by Ive_ri
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2007 at 21:48
Originally posted by themaja themaja wrote:

 ma molim

Uvijek cu rado pomoci. Ljudi, uskoro cemo na more ..Jesmo izravnali trbuscice?



Upravo suprotno..dobio trbuscic

Malo se opustio..nisam vjezbao š0ak dana i mazao ne zdravu hranu i evo ti trbuscica
 
Ali cuo sam da cure vole onak sexy trbuscic.. vise nisu plocice fora..to je bezveze.





Edited by Mr G.
Back to Top
themaja View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Sijecanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 226
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote themaja Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2007 at 22:45
 tjesi se tjesi...
http://sportprehrana.bloger.hr/
Back to Top
emilio View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 12 Prosinac 2006
Location: Sweden
Status: Offline
Points: 662
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote emilio Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2007 at 12:48
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Originally posted by themaja themaja wrote:

 ma molim

Uvijek cu rado pomoci. Ljudi, uskoro cemo na more ..Jesmo izravnali trbuscice?



Upravo suprotno..dobio trbuscic

Malo se opustio..nisam vjezbao š0ak dana i mazao ne zdravu hranu i evo ti trbuscica
 
Ali cuo sam da cure vole onak sexy trbuscic.. vise nisu plocice fora..to je bezveze.



 

               slazem se da cure vole onaj sexy trbuscic samo je problem sto covjek nezna koje su to cure??????????????  treba vremena da se otkriju?????????????

Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2007 at 15:34
 Pa jaaaaaaaaaa!!!!!
Back to Top
invisible fairy View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 30 Srpanj 2007
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote invisible fairy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Srpanj 2007 at 08:52
Ma daj koma vjezbaj š0 mj svako malo, dodje ljeto malo usports i sve ode k vragu.Uzas!! 
®ivot nece prestati ovdje,bez obzira sto covjecanstvo ucinilo. JEDINO cE SE cOVJEcANSTVO VRATITI NA NI©TAVILO iz kojeg je i doslo.Ako se ne promijenimo...
Back to Top
Amelie View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Prosinac 2006
Status: Offline
Points: 14
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amelie Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Kolovoz 2007 at 00:03

 Bas dugo nisam bila ovdje, imam jedno pitanje, mislim da ide u ovu temu, da sad ne otvaram novu...

Uglavnom, mislim pocet trcat ujutro, oko 7, 8 sati, meni je prvo dok se probudim kava na pameti, a jesti nakon toga mogu tek za kojih pola sata tak da mislim trckarati na prazni zeludac.

Jel to ok?

I nakon koliko vremena poslije jutarnjeg joginga mogu doruckovati?

Tenk ju.

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.