New Posts New Posts RSS Feed - hocu opet da stanem u svoju vjencanicu :-
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

hocu opet da stanem u svoju vjencanicu :-

 Post Reply Post Reply Page  123 11>
Author
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: hocu opet da stanem u svoju vjencanicu :-
    Posted: 29 Sijecanj 2010 at 16:44
  s dijetom sam pocela prije 3 sedmice

nacin prehrane mi se sastoji uglavnom od bjelog mesa,ribe,posnog sira,bjelanaca i gomile povrca.

uz prehranu koristim jedino jos whey protein kao zamjenu za obrok (najcesce dorucak)jer uz troje male djece jednostavno nemam kad da doruckujem,ili rucam na vrijeme.
imam 4-5 obroka dnevo,trudim se da i to uredujem.

u svemu,najveci problem mi je to redovno jedenje po malo mi najgore pada jer imam kamaru drugih obaveza,ali se trudim.

osjecam se super,sa šš2 sam spala na š08 kila za ove 3 sedmice......ja bi cak rekla da je otislo jos malo vise jer hlace koje su mi pasale prije 3 sedmice su mi u struku toliko siroke damogu svog š4-mjesecnog sincica u njih da stavim i ko kengur da ga nosam.

zitarice/tjesteninu jedem jedan obrok na 30 bez i nemam nikakvih problema s tim.
najgora su mi bila prva 4 dana (valjda mi je inzulin ludio skroz),ali sam ih nekako pregurala sa 2 kutije cigareta na dan

pa bila bi zahvalna za svaki savjet i tip koji mogu dobiti od vas,sto se treninga tice,nemam nikakav plan ni program,ali se nadam da cu na forumu naci nesto sto mi odgovara.


prehrana izgleda ovako otprilike:

dorucak:

whey protein s vodom
drugi dorucak 2-3 bjelanca sa nekom salatom
rucak obicno neko meso sa povrcem ilisalatom
vecera meso i salata i navecer oko 9-š0 nemasno sir (pakovanje od 200 gr,4%masti,š%uglj.,š3 posto proteina.

onaj jedan obrok sa uh napravim si integralne spagete sa sosom od paradajza i sa malo parmezana.

sve je pripremljeno na teflonskoj tavi sa par kapi maslinovog ulja.

to bi uglavnom bilo to.
pa sad ako ko ima sta pametno jos da doda ili da ispravi,bilo bi mi drago
 

Edited by lady_namine
Back to Top
Skviki View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 02 Rujan 2009
Status: Offline
Points: 475
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Skviki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 16:57
haj lady_namine

lijepo je cuti da si zapocela sa promjenama i nadam se da ceš uspjeti

ja bih ti malo preformulirala jelovnik

ujutro najbolje pojedi zobene pahuljice sa nemasnim mlijekom ili jogurtom
nakon 2-3 sata pojedi međuobrok (npr 2 manje vocke tipa jabuka ili kruška ili naranca/grejp ili jogurt sa manjom šnitom integralnog kruha)
rucak - odabiri piletinu/puretinu ili ribu - ali pazi - nikako pohano. Najbolje par kapi maslinovog ulja u tavu. Napominjem da pripaziš i na kolicinu mesa. Nije svejedno koliko pojedeš. Uz meso ili ribu pojedi povrce (najbolje kuhano) tipa brokula, blitva, kupus i sl. Ibjegavaj mahnunarke jer su kaloricnije od ostalog povrca
Međuobrok između rucka i vecere - ja tu opet uzmem neko voce
Vecera - posni sir + salata (ili sirova paprika, paradajz) - ako baš ne možeš bez uh navecer - možeš uzeti manju šnjitu integralnog kruha uz to

špagete sa parmezanom najbolje makni odmah iz jelovnika

eto to je to od mene za pocetak

Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 17:10
  hvala ti puno

uglavnom,mahunarke ne jedem,voce isto nikako,spagete su integralne,sos od paradajza napravim sama tako sto izdinjstam luk na par kapi maslinovog i dodam svjezi paradajz izmiksan u multipraktiku.parzezana stavim jednu malu kasicicu.
voce ne jedem nikako jer nisam bas ljubitelj voca,a ni slatkisa...moj problem je bio uglavnom tjestenina koju obozavam.
kruha opet nisam neki ljubitelj.
meso naravno na ringli zapecem u teflonskoj rostilj tavi sa par kapi maslinovog pa ubacim u rernu da se pece do kraja.
i jedem oko š50-200 grama po obroku.

a jeli u redu ako ja to tvoje predlozeno poslijepodnevno voce zamjenim povrcem?
nekako bi rade jela paradajz nego jabuku.......nisam ljubitelj slatkog




Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 18:25
za dorucak umisto samoga wheya pomjesaj ga s mlikon i prelij preko jedno š00gr zobenih. jelovnik ti je vise manje ok samo mozes radit neke varijacije.evo ti jedan link pa malo pogledaj to evo link i mozes nam jos malo rec o sebi visina,zeljena tezina i sl

Edited by zmaj
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 19:46
Originally posted by lady_namine lady_namine wrote:

 
hvala ti punouglavnom,mahunarke ne jedem,voce isto nikako,spagete su integralne,sos od paradajza napravim sama tako sto izdinjstam luk na par kapi maslinovog i dodam svjezi paradajz izmiksan u multipraktiku.parzezana stavim jednu malu kasicicu.voce ne jedem nikako jer nisam bas ljubitelj voca,a ni slatkisa...moj problem je bio uglavnom tjestenina koju obozavam.kruha opet nisam neki ljubitelj.meso naravno na ringli zapecem u teflonskoj rostilj tavi sa par kapi maslinovog pa ubacim u rernu da se pece do kraja.i jedem oko š50-200 grama po obroku.a jeli u redu ako ja to tvoje predlozeno poslijepodnevno voce zamjenim povrcem?nekako bi rade jela paradajz nego jabuku.......nisam ljubitelj slatkog




Ako ne voliš samo voce, možeš ga lijepo ukombinirat u neki FRAPPE - obrano mlijeko+ banana/borovnice/jagode/
                               marelice/breskve itd.

Ili svježi sir i žlicu jogurta smiksaš sa štapnim mikserom ili zgnjeciš vilicom uz malo meda/vanilin šecera ili sladila, dodaš neko voce bobicasto, višnje, jagode ili drugo po svojoj volji i imaš savršeni međuobrok/desert bolji od sladoleda

Radi vitamina i za osvježenje možeš iscijedit sok od narance.



POVRcEM mirno možeš zamijenit voce ako ti tako bolje paše.Sirovo povrce(pomidora, paprika, rotkvica, salata,mrkva, cikla, hren) super ide uz posni ili zrnati sir i to je također jako dobar međuobrok jer si dodala i proteine.

Za popodnevni međuobrok (ali i jutarnji, ofkors) uvijek možeš uzeti obican jogurt, lagan je a nutritivno vrijedan i lako ga je ponijeti sa sobom ili kupiti.


Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 23:09

Originally posted by Kate Kate wrote:


 

Ili svježi sir i žlicu jogurta smiksaš sa štapnim mikserom ili zgnjeciš vilicom uz malo meda/vanilin šecera ili sladila, dodaš neko voce bobicasto, višnje, jagode ili drugo po svojoj volji i imaš savršeni međuobrok/desert bolji od sladoleda

 

ovaj tvoj mix mi se cini super  ja ti na okuse patim inace.. i nemrem baš posni jest sam bez icega... a i posni nekak dulje drži osjecaj sitosti od whey proteina bilo pomiješan s vodom ili mlijekom...

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Sijecanj 2010 at 23:51
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

Originally posted by Kate Kate wrote:


 

Ili svježi sir i žlicu jogurta smiksaš sa štapnim mikserom ili zgnjeciš vilicom uz malo meda/vanilin šecera ili sladila, dodaš neko voce bobicasto, višnje, jagode ili drugo po svojoj volji i imaš savršeni međuobrok/desert bolji od sladoleda

 

ovaj tvoj mix mi se cini super  ja ti na okuse patim inace.. i nemrem baš posni jest sam bez icega... a i posni nekak dulje drži osjecaj sitosti od whey proteina bilo pomiješan s vodom ili mlijekom...

 

of course, zasluga kazeina 

mene whey još više razgladni  

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2010 at 08:43
  jucer š08,š
danas,š08,0

š00 grama sam izgubila
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2010 at 09:36
  šta....svaki dan vaganje? Nije li ti to malo preveliko optereccenje....probaj jednom tjedno...?
Back to Top
lady_namine View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Sijecanj 2010
Status: Offline
Points: 161
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote lady_namine Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2010 at 10:10
  to ce onda da bude posebna disciplina "ne stajati na vagu 7 dana",pokusat cu da izdrzim,hvala na sugestiji
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2010 at 10:13
  Mislim da je bolje...ja znam u danu varirirati u kilaži...pa se probaj i vagati u isto vrijeme svaki put... ;)
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2010 at 10:38
Obavezno svakih 7 dana se vagati i to ujutro natašte(u istim uvjetims).

Ovo svakodnevno nema smisla.


Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2010 at 18:02
Ovako, da rezimiramo, htio sam prije, ali nisam stigao 

Vidim da su svi dali savjete ali ja bih naglasio par stvari:

š. Za dorucak je važno jesti, tijelu treba energija a zobene su tu odlilcne, ujutro se obrok može i zasladiti medom bananom i slicnim!

2.  Jaja je šteta ne jesti cjela, znaci slobodno zajedno sa žutanjkom, masti su itekako potrebne organizmu, a ako se ne jedu sa UH nema zla od njih!

3. Ne treba bježati od mahunarki, crvenog mesa ( ako nije masno), od maslinovog bolje je ispeci na malo maslaca

4. više se treba upaziti na ove shakove s vocem da budu poslje aktivnosti i ujutro

5. ono što ja mislim da nakon svega ovog treba je dobar plan vježbanja

6. evo neki recepata za shake-ove

https://www.fitness.com.hr/blog/Switching_into_a_higher_gear/ Super_Shakes.aspx




Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
sanjalica29 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Listopad 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 53
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote sanjalica29 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2010 at 21:42

 hehehe, i ja imam isti cilj da dostignem težinu pred udaju.

i meni je od svega najteže da se ne vagam svaki dan, ja se vagam i ujutro i u toku dana.

ja bih ti isto preporucila za dorucak zobene sa nemasnim mlijekom. isto imam djecu i nemam vremena, ali za taj dorucak meni treba pet do deset minuta.

pomiješam zobene sa nemasnim mlijekom 0.9 m.m. stavim u mikrovalnu š minutu i dorucak pripremljen.

veceram posni sir, dukatov, bez icega.

samo naprijed.

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Sijecanj 2010 at 22:02
Originally posted by sanjalica29 sanjalica29 wrote:

 i meni je od svega najteže da se ne vagam svaki dan, ja se vagam i ujutro i u toku dana.

 

Nemojte se zamarati vaganjem svaki dan, a još gore tokom dana - previše težina varira da bi se pokazalo pravo stanje, ono što dobivate i gubite je vecinom voda. Ako jedan dan pretjerate sa ugljikohidratima, još ce više navuc vodu na sebe pa ce brojcice odmah skociti.

Stvarno je dovoljno jednom tjedno - nije dobro biti rob vage, previše je varljivo stvorenje  Bolje je pratiti kako odjeca stoji i kako tijelo izgleda u ogledalu...realnije..

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 31 Sijecanj 2010 at 00:31
Originally posted by Iluvatar Iluvatar wrote:

Ovako, da rezimiramo, htio sam prije, ali nisam stigao Vidim da su svi dali savjete ali ja bih naglasio par stvari:š. Za dorucak je važno jesti, tijelu treba energija a zobene su tu odlilcne, ujutro se obrok može i zasladiti medom bananom i slicnim! 2.  Jaja je šteta ne jesti cjela, znaci slobodno zajedno sa žutanjkom, masti su itekako potrebne organizmu, a ako se ne jedu sa UH nema zla od njih!3. Ne treba bježati od mahunarki, crvenog mesa ( ako nije masno), od maslinovog bolje je ispeci na malo maslaca4. više se treba upaziti na ove shakove s vocem da budu poslje aktivnosti i ujutro5. ono što ja mislim da nakon svega ovog treba je dobar plan vježbanja6. evo neki recepata za shake-ove https://www.fitness.com.hr/blog/Switching_into_a_higher_gear/ Super_Shakes.aspx
jeli mos molin te objasnit zasto maslac umisto maslinovog ulja.meni osobno se sam miris masla gadi a maslinovo ulje obozavan pa ga i koristin uglavnon
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 11>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.