New Posts New Posts RSS Feed - High Frequency Training (HFT)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

High Frequency Training (HFT)

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
direktor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote direktor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: High Frequency Training (HFT)
    Posted: 05 Sijecanj 2008 at 21:05
 Evo ne znam kako ste upoznati s Full body programima,pa sam postavio
jednu shemu s T-nationa,a HFT je proglasen najboljim  programom u prosloj godini,ako se ne varam ..



o
sim raznih splitova i varijacija na temu,zadnje dvije godine prakticiram full body programe,ali znam odraditi i po nekoliko mjeseci u fazi definicije samo klasicni split(tako mi odgovara) , nego.. full body mi odgovara i jako sam zadovoljan.
po pitanju snage i svih ostalih parametara ovakav nacin treniranja je izuzetno zanimljiv i da se jako puno nauciti posto te 'tjera' da cesto mjenjas i usavrsavas,upoznajes ..razne izvedbe vjezbi itd ..
Prije HFT-a sam radio recimo po shemi :
Dan š - 5 serija po 5 ponavljanja
Dan 2 - 3 serije po š2 ponavljanja
Dan 3 - 4 serije po 8 ponavljanja

Dan 4 - 8 serija po 3 ponavljanja
znaci svakodnevno sam mijenjao parametre jer nisam htio preopteretiti CNS,sto bi svakako bio slucaj da sam svaki dan radio isti broj ponavljanja i serija.
Sto u krajnjem slucaju znaci kako sam redovito napredovao i po pitanju nabacivanja mase i po pitanju snage.
Treninzi mi se sastoje od 4 osnovne vjezbe i od 2-3 izolacijske vjezbe
odprilike ovako ( 4 osnovne vjezbe ) : varijacije benceva,zgibova,veslanja,cucnjeva,mrtvih dizanja,ramenih potisaka ..
( 2-3 izolacijske vjezbe ) : razvlacenja za ramena,pregibi za biceps,ekstenzije za triceps,fleksije itd ..

Eto ,uglavnom je to ideja treninga ..a dolje sam postavio par linkova od Chada,izumitelja HFT-a .Hft je dosta kompleksan i nije zapravo za pocetnike jer svaki program zahtjeva individualan pristup i za svakoga je drugacije koncipiran,odnosno svatko od nas si mora sam napraviti svoj program,kako misli da mu najbolje odgovara.Ono sto je pozitivno u cijeloj prici je to sto svakih mjesec dana mijenjas kompletno parametre svih vjezbi i tako radis neka 3 mjeseca,da bi se opet vratio na š.mjesec ali opet s malo pomaknutim parametrima.Stvar je u eksperimentiranju i to je ono najbolje !
Samo bi jos htio reci da na pocetku sve to izgleda dosta zbunjujuce i zamrseno,ali kada proucis i shvatis odprilike kako sve to funkcionira i pocnes s papira cijelu stvar primjenjivati i u praksi,onda sve to sjedne na svoje mjesto i jedva cekas sljedeci trening ! gust ti je i kad se 'usemis' kreirati treninge za sljedeci mjesec i onaj poslije ,i onaj poslije .. itd.. hardcore totalni ! em sto dobro napredujes,em sto se uvijek posteno oznojis ,cijelih sat vremena u teretani ti si zaokupljen treningom i nicim vise..



 http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=š324625&cr=
 
http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=9608šš&cr=
 
http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=50803š&cr=
 
http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=755š3š&cr= 
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2008 at 14:02
Eeee 

vidis tocno taj trening ja proucavam u zadnje vrijeme, procitao sam donekle onaj clanak od Chad-a (http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=50803š&cr=) ali nekako mi nije bilo sve jasno. Dosta je to zamrseno, da.

Mislim kuzim princip treniranja jer se radi full body trening, ali to variranje serija po danima / tjednima - malo je komplicirano ali cini mi se dosta zanimljivo.

Aj ti napisi svoj nekakav trening pa da vidimo kako si ti sebi to slozio.
Back to Top
direktor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote direktor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2008 at 08:43
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Eeee 

vidis tocno taj trening ja proucavam u zadnje vrijeme, procitao sam donekle onaj clanak od Chad-a (http://www.t-nation.com/readArticle.do?id=50803š&cr=) ali nekako mi nije bilo sve jasno. Dosta je to zamrseno, da.

Mislim kuzim princip treniranja jer se radi full body trening, ali to variranje serija po danima / tjednima - malo je komplicirano ali cini mi se dosta zanimljivo.

Aj ti napisi svoj nekakav trening pa da vidimo kako si ti sebi to slozio.


Evo ,ovo je bio moj prvi pokusaj,i ispao je sasvim korektno.Na hardu mi je ostao sacuvan pa cu ga samo copy/paste , ja sam recimo sebi tako napravio trening
da sam stavio naglasak na dosta rada na bocnom ramenu,nogama i ledjima.Bitno je jos,da tamo
gdje imas dosta serija i malo ponavljanja,radis super setove,tako da si skratis trening,i kad slazes trening da imas na umu to da si poslozis vjezbe po principu antagonista.


DAY š or Workout š

Sets:5
Reps: 5
Load: 5RM or 85% of šRM (repetition maximum)
Rest: 45s between pairings (Aš, rest 45s, A2, rest 45s, Aš, rest 45s, etc)

Aš Dips              
A2 cucanj

Bš Military press-bucice
B2 mrtvo dizanje (skolski)

Cš triceps
C2 biceps


DAY 2 or Workout 2

Sets: 4
Reps: 8
Load: 8RM
Rest: 55s

Aš Romanian deadlift-ravne noge
A2 Decline EZ bar extension-triceps s ez sipkom
A3 hack cucanj

Bš Hammer curl-biceps s bucicama
B2 iskorak

Cš kontra kosi bench s bucicama
C2 latovi bucicama

Dš trbusnjaci-puni pregib

DAY 3 or Workout 3

Sets: 3
Reps: 9
Load: ššRM
Rest: 60s

Aš bocno rame stojeci
A2 cucanj

Bš listovi
B2 veslanje u pretklonu

Cš Leg curl
C2 biceps s sipkom
C3 leda-povlacenje s poda

Dš Ab wheel
D2 ravni bench s sipkom
D3  zadnje rame


DAY 4

Off

DAY 5 or Workout 4

Sets: 7
Reps: 4
Load: 6RM
Rest: 45s

Aš zgibovi
A2 uski bench

Bš prednji cucanj
B2 veslanje na klupi

Cš cross over
C2-bocno rame na crossu

DAY 6 or Workout 5

Sets: 4
Reps: 7
Load: 9RM
Rest: 55s

Aš Good morning
A2 siroki cucanj

Bš Incline DB bench press-kosi bench s bucicama
B2 zgibovi

Cš listovi
C2 Reverse crunch

Dš veslanje do poda -Barbell Bent-over Row
D2 bocno rame

DAY 7

Off

DAY 8

Repeat cycle
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2008 at 23:23
Hmmm...zanimljivo

A i osobno mislim da su ti full body treninzi puno ucinkovitiji nego obicni split treninzi.
Proucit cu to malo.

Naravno treba pazit pri slaganju programa i to je to.
Back to Top
direktor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote direktor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2008 at 23:32
Originally posted by Mr G. Mr G. wrote:

Hmmm...zanimljivo

A i osobno mislim da su ti full body treninzi puno ucinkovitiji nego obicni split treninzi.
Proucit cu to malo.

Naravno treba pazit pri slaganju programa i to je to.


ha cuj ..sto ljudi sto cudi kak se kaze.Nekome pase ovo nekome ono..gdje se tko pronadje,u svakom slucaju glavno da se covjek nadje i shvati sto mu u tom trenutku najbolje odgovara.

ako ces imati nekih pitanja ili nejasnoca,slobodno pitaj ! pa ako cu znati rado cu pomoci.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 17:33
 Direktor?! SVEMIRA?! hihihih 
Back to Top
direktor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote direktor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Sijecanj 2008 at 22:57
Originally posted by Theia Theia wrote:

 Direktor?! SVEMIRA?! hihihih 


 ne svemira ! tvoj direktor ! jesi mi oprala rublje koje sam ti naredio !?
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2008 at 16:16
 Sorry, shefe, stize, stize....
Back to Top
direktor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Sijecanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 37
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote direktor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2008 at 22:32


   
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2008 at 01:02
Evo napokon sam do kraja procitao HFT Handbook   Impresioniran sam sistemom treniranja.

Posto treniram 3x tjedno, da li bi ovakav sistem treniranja bio ok?

DAY š or Workout š

Sets: 8
Reps: 3
Load: 5RM or 85% of šRM (repetition maximum)
Rest: 45s between pairings (Aš, rest 45s, A2, rest 45s, Aš, rest 45s, etc)

Aš Dips
A2 Straznji cucanj

Bš Military press
B2 Mrtvo dizanje

Cš Biceps
C2 Triceps
C3 Trbusnjaci


DAY 2 or Workout 2

Sets: 4
Reps: 6
Load: 8RM
Rest: 55s

Aš Zgibovi
A2 Triceps s ez sipkom

Bš Bench press (ravni)
B2 Iskorak

Cš Bocno rame


DAY 3 or Workout 3

Sets: 3
Reps: 9
Load: ššRM
Rest: 60s

Aš Military press sipkom
A2 Prednji Cucanj

Bš Kosi bench press s bucicama
B2 Veslanje u pretklonu

Cš Biceps pregib sipkom
C2 Triceps na sajli

Dš Listovi
D2 Trbusnjaci


Evo jel to ok program? Pokusao sam odraditi cijelo tijelo svaki put sa 'najboljim' mogucim vjezbama, mala varijacija na trening sa t-nationa (odnosno tvoj prilozeni trening)

Jedno pitanje - ovaj RM - odnosno direktno:
Load: 5RM or 85% of šRM (repetition maximum)

Mozes malo vise to pojasnit?

(Kako ja to shvacam - 5 ponavljanja sa 85% 'maximuma').


I koliko dugo upraznjavam ovaj trening program - mjesec dana pa onda dalje mijenjam?

Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2008 at 16:48
fitnessHr, volio bi cuti i tvoje misljenje o ovom principu treniranja.  
Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Sijecanj 2008 at 22:53
 Moram priznati da mi princip bas nije u potpunosti jasan, odnosno konkretno dan 2 radis prvo zgibove, pa triceps sa ez sipkom pa bench press, pa onda ostalo pa ispocetka? Malo mi to pojasni. Jer ako ti u bench pressu dizes š00 kg max to je š RM. Sto znaci da bi trebao dici 85 kg 5 puta. E sad ti to mozes napraviti ali sigurno ne nakon zgibova i triceps potiska sa ez sipkom? Molim te ispravi me ako sam krivo shvatio i daj mi molim te jos malo to pojasni. Koliko serija sa kojim tezinama i kojim redosljedom i koji je konkretan cilj tog ciklusa treninga ( hipertrofija, snaga,definicija...)? Malo mi je to nejasno, a ne bi volio komentirati dok ne shvatim princip treninga u potpunosti.

Edited by fitnessHr
www.fitness-trening.com
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2008 at 19:24
Direktor je u svom gornjem prvom postu opisao sistem treniranja i naveo linkove na kojima sve pise o HFT-u.

Ovako u kratko, svaki dan se radi cijelo tijelo, ali pokusava se kombinirat drugacije vjezbe za odredjene dijelove tijela. Znaci npr. pon  se radi deadlift, u sri zgibovi a u petak veslanje u pretklonu.

Ovaj sistem treniranja podize snagu, izdrzljivost a i misicnu masu istovremeno smanjujuci masno tkivo. Je da nema crobnog ali kombinacijom deadlifta, cucnjeva i bencha npr. u jednom treningu preznojis se cijeli htio ti to ili ne.

Iako sami autor ovog principa treniranja (Chad Waterbury) preporuca izvodjenje deadlifta i cucnjeva u bas svakom treningu - mislim da je to malo previse i da je bolja kombinacija vjezbi napram samog deranja deadlifta i cucnjeva.

Pitao si za dan 2. -> U samom pocetku treninga (Aš Zgibovi A2 Triceps s ez sipkom) radis kombinacija zgibova i triceps sa sipkom sa odmorom 55 sekundi izmedju -> zgibovi pa odmor 55 sekundi pa triceps pa odmor 55 sekundi pa zgibovi pa odmor 55 sekundi pa opet triceps pa odmor 55 sekundi i tako radis u krug (sistem kao i superserije) sve dok ne napravis ciljanih 4 serije zgibova i 4 serija tricepsa pa ides dalje na kombinaciju Bš Bench press (ravni) i B2 Iskorak.

(U prvom danu ti je to pojasnjeno sa: Rest: 45s between pairings (Aš, rest 45s, A2, rest 45s, Aš, rest 45s, etc)).

Sta kazes na takav princip treniranja?

Ako ti nije sve jasno odmah, a nije ni meni sve odprve bilo, procitaj HFT handbook.


Back to Top
fitnessHr View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 21 Ožujak 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 238
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fitnessHr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2008 at 23:05

 Ok, mislim da sam odprilike shvatio princip HFT treninga i postoji mogucnost da on funkcionira u praksi, ali meni u njemu ima malo nelogicnosti. š. ne postoji bas sustav treninga koji podize snagu, izdrzljivost i hipertrofiju a da jos k tome i topi potkozno masno tkivo( barem ne direktno). Npr. trening snage i izdrzljivosti su dva potpuno razlicita treninga, trening snage i trening za misicnu hipertrofiju su nesto slicniji ali je razlika u tezinama odnosno broju ponavljanja. Primjer za to ti mogu biti olimpijski dizaci utega npr. Pesalov koji razvija ogromnu snagu ali ne dolazi do velike hipertrofije jer bi u protivnom ulazio u visu tezinsku kategoriju. 2. U HFT se tezina odredjuje u RM i sad ako je tebi bench press treca vjezba po redu nakon 4 serije zgibova i 4 serije triceps potiska koliko ti konkretno mozes dici u bench pressu nakon toga. Ja osobno nikad nebi radio prsa nakon tricepsa jer je to ogranicavajuci faktor u razvoju prsa.3. ove pauze od 45 sekundi su definitivno prekratke za trening maksimalne snage, cak i za trening hipertrofije a pogoduju jedino treningu misicne definicije. 4. u svakom treningu raditi deadlift i cucanj je ipak malo previse jer je to tolika potrosnja energije da je ti u PWM i ostalim obrocima nemozes nadoknaditi( jedino ako si na dobroj kuri). Daj molim te ti ili direktor malo jos to prokomentirajte da vidim dali sam dobro shvatio taj princip posto je prilicno kompliciran.

www.fitness-trening.com
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2008 at 23:23
Primjetio sam neke greske u onom svom prvom slozenom treningu.

Imam jedan novi i mislim da je puno bolji.

š. dan 8x3 (60 sec)
aš deadlift
a2 dips
bš Iskorak sa jednom nogom na klupici
b2 shoulder press
cš biceps
c2 listovi

2.dan 4x6 (60 sec)
aš zgib
a2 bench press
bš Iskorak normalni
b2 letenje za zadnje rame
cš hammer pregib
c2 french press

3.dan 3x9 (90 sec)
aš cucnjevi
a2 jednorucno veslanje u pretklonu
bš kosi bench
b2 leg curl
cš biceps pregib
c2 triceps iza glave

 

Evo ovaj trening je puno bolji nego onaj prvi koji sam sastavio...ovaj pogadja sve sto treba..nije bench poslije tricepsa i sl. I ne radi se dl i cucnjevi u svakom treningu.

Vidi I ja sto vise proucavam taj sistem treninga to sam vise 'zbunjeniji' i sve mi je onak dosta komplicirano. Ovaj gore trening sam pokupio sa jednog drugog foruma i dosta njih ga je pohvalilo.

Sutra cu isprobat taj first day workout -> taj prvi workout je najtezi zbog broja serija.

Second and third workout su nesto 'laksi'.
Back to Top
Mr G. View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 29 Studeni 2006
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1072
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mr G. Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Sijecanj 2008 at 22:27
Evo danas odradio prvi workout i cini mi se ok. Nesto novo, mali odmor izmedju serija, povecano znojenje i sl.

Znas kaj me zanima, da li kod ovakvog principa treniranja se vise 'trose' zglobovi nego kod obicnog split treninga jer ovako se ipak radi cijelo tijelo svaki puta. Varijacije cucnjeva, potisaka - da li to direktno utjece na 'trosenje' zglobova?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.