New Posts New Posts RSS Feed - Help?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Help?

 Post Reply Post Reply
Author
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Help?
    Posted: 03 Lipanj 2014 at 11:03
Imam par pitanja vezanih za....SVE.   
Izračunala sam si BMR (1440) i TDEE(1980),ali zanima me što se točno smatra teškim /zahtjevnim treningom? Do sada sam išla 3x tjedno u teretanu,a dane kad nisam u teretani bih trčala (30-40 min).Trenutno nikako ne treniram već 3 tjedna , ali sada ću opet krenuti u teretanu...pa me zanima da li je to što sam do sada radila ok? Da li da opet tako nastavim? Naravno cilj je smršaviti,pa ne znam da li je to dovoljno?
Isto tako imam pitanje i što se ishrane tiče...do sada sam brljavila svakako,gladovanje,pa prejedanje pa gladovanje...ne znam kako da to izbalansiram..
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2014 at 11:40


Hey, dobrodošla ;)

Ne zamaraj se definicijama - i da ulaziš u neku od njih što se zahtjevnosti treninga tiče ne mora značiti da ti procjenjeni TDEE bude točno takav, pogotovo zbog svih tih brljavljenja koje si navela i koji su ti moguće malo poremetili metabolizam pa je sad malo sporiji...ovisno o tome kako je to sve išlo. A sad čitam u tvojoj temi da baš i nije dobro išlo .....definitivno ti treba balans, moraš početi normalno jesti dok se ne uvućeš u neki poremećaj iz kojeg ćeš se teško izvući.

Dakle, zaboravi sve te brojke i kreni od onoga što si radila do sada i što radiš trenutno. Izračunati broj neka ti bude samo kao neka okvirna smjernica ali sa svime time što si radila sumnjam da je toliko. Uostalom, što se pitanja o treningu tiče ti možeš trenirati svaki dan ali da to uopće ne bude tako teško kao što bi se smatralo pod time. Ako ti se tih 3x tjedno u gymu svodilo na sjedenje po spravama i na ne baš intezivni trening onda se to baš i nebi moglo nazvati zahtjevnim treningom :)


Napiši kako sada jedeš, bar nekih 3-4 dana zaredom i kako ti je izgledao trening u teretani pa ćemo vidjeti što dalje :)



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2014 at 11:57
Eto,zadnjih dana sam jela ovako :
D : crna kava i jabuka
R:tanjur juhe od kupusa
V:Opet juha od kupusa

Znam...katastrofa. A još gore je što sam isti taj jelovnik ponavljala 5 dana za redom,eventualno bi umjesto juhe ubacila komadić pilećih prsa. A jučer sam tako zabrljala da je to bilo grozno...cijeli dan sam jela što mi je god palo pod ruku. I eto jutros opet jabuka.
A što se teretane tiče,kad sam došla dobila sam nekakav ajmo reć "početnički program"...znači jedan dan sam radila prsa i biceps,drugi leđa i triceps,pa treći noge i ramena i na kraju svakog treninga podizanje nogu na klupi,i podizanje trupa na kosoj klupi. To su mi dali,pa sam tako radila. Znači pon,sri,pet teretana...a dane između bi išla na trčanje. Nedjelja odmor. Dok sam tako radila jela sam recimo za doručak 50 grama zobenih,skuhala bi ih u vodi i jabuku. Za ručak komad pilećih prsa i jednu mrkvu,a za večeru sam obično jela posni sir,najčešće samo njega. Nikad nisam imala međuobroke,jer me uvijek bilo strah tih prokletih kalorija :/
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2014 at 13:34
Draga moja, sad ću ti zvučat ko mama vjerojatno ali moram, da se probudiš na vrijeme i da ne ponavljaš i moje greške u tim godinama, koje su me mogle stajat puno toga da se nisam opametila na vrijeme. 10 godina sam starija od tebe i vjeruj mi, sve gluposti koje sam radila danas opravdavam samo time što su mi dale jedno osobno iskustvo, da ne moram o tim stvarima govoriti samo teoretski. 

Mogu te zamolit da odmah prekineš s ovime što radiš? Please ..... ja se sjećam svog pokušaja sa tim juhicama par dana zaredom - jedino što pamtim iz tog razdoblja su gadne halucinacije jedne noći, mislila sam da ću se izvrnut - i to je bilo to, nikad više. Da ti ne govorim o rušenjima u nesvijest po gradu svako malo, jadne moje frendice :)

Šta ti to treba? Čemu strah od hrane? Kome se dokazuješ? Damn, vašoj generaciji je danas još i gadnije nego što je meni bilo onda....ne znam ko vam u glavu stavlja taj pritisak ali možete ga izbit. Moraš ga izbit jer ćeš se razboljet ovako, ozbiljno.

Živiš s roditeljima? Ako da, vide li oni što radiš?

Iako se bojim da se ovakve stvari ne mogu rješiti preko foruma, pokušat ćemo.









"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2014 at 14:15
Prije svega,hvala ti što se trudiš. Ma slobodno mi reci sve što me ide. Svjesna sam ja toga što radim i koliko je to loše. U početku sam mislila da ću ja to samo malo gladovat dok ne dođem na željenu kilažu,ali onda bi se prežderala,pa opet iz početka jabuke i juhice...i kao što vidiš sad sam zapela u tom krugu gladi i žderanja. To već dosta dugo traje.
Živim s mamom koja ima preko 110 kila. Tako da njene savjete kako "moram jesti sve" i "kako sam pre mršava" uopće ne slušam.
Znam da moram naći nekakav balans,samo neznam kako.
Znam da se može mršaviti zdravo,bez te luđačke gladi...ali ja zbilja ne znam kako. Do sad sam mršavila samo izgladnjivanjem,jedino sam se recimo ok hranila dok sam išla u teretanu. Iako isto mislim da je to bilo pre malo hrane jer nisam baš imala energije.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2014 at 14:55
Je, i to je bilo premalo hrane (pogotovo uz treninge, nije ni čudo da nisi imala energije), ali u odnosu na sad bar nešto...

Nema na čemu, trudim se jer mi je muka gledati što si ljudi rade, sve da bi upali u neke ideale. Povuče te to, znam, neću se pravit blesava :) Meni je malo falilo do nekog poremećaja, spasilo me valjda samo to što sam toliko voljela jesti da nisam mogla zamisliti da se odreknem hrane na duži rok :) pa sam se isto tako klackala gore dolje. 

A i spasio me dečko...s njim je došlo nešto manje od 10 kg u paketu, griz po griz, ko bebi Big smile Ne znam di bi me neki drug put odveo, pogotovo da sam zapela s nekim ko bi od mene tražio neko savršenstvo. I to ti je bitno, da se ne opterećuješ tuđim očekivanjima i ne ideš kontra sebe.


Ok, mama ima problem sa drugom krajnošću, no u nekim stvarima je vjerojatno u pravu. Mislim da biste zapravo mogle pomoći jedna drugoj, svakoj bi u određenoj mjeri koristilo nešto što radi druga :) Tebi malo više slobode i opuštenosti, njoj malo više discipline i kontrole. Ali ne te 2 krajnosti, u riziku ste obje, svaka u svom.


E sad, znanje je jedna stvar, praksa je druga. Ja vjerujem da ti znaš kako treba jesti ali hoćeš li uspjeti razbiti taj strah od uravnoteženih obroka?

Što ti je u biti najveći problem? Pretpostavljam da biš i sama mogla nabrojati što bi ti bilo pametno jesti? Ako si i malo čitala ovaj forum već imaš neku okvirnu sliku. No, koliko ti je dovoljno samo reći kad, koliko i što? Ili je baš glavni problem u tome što ne znaš odakle krenuti?














"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2014 at 15:19
Pa eto,najviše me zabrinjava to što...ovo već dosta dugo traje,ja sam uvjerena da mi se metabolizam jako usporio,i da se počeo prilagođavati na te male količine hrane,pa se nekako bojim da ću se opet počet debljat ako krenem više jest. A i ugljikohidrati su mi veliki problem...znam da ih trebam,jer sam s energijom na nuli,nemam snage ni psa prošetat, uvjek se bojim tih UH,do sad nisam uopće jela ni kruh,ni rižu ni tjesteninu,ništa tome slično,ponekad ujutro šaka zobenih. Neznam kad da ih jedem(ok,znam da mogu u jutro,ali zanima me za ostale obroke),koliko da ih jedem tj. koliko ih smijem jest i u kojem obliku? Znam da moram jesti međuobroke,što do sad nisam radila jer poslije 18:30 nisam jela ništa.
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2014 at 17:45
Sigurno da je i sigurno da bi ti nagli skok na više hrane (na onaj broj koji bi ti trebao u normalnim uvjetima) donio brzi porast kilaže.....to bi te više šokiralo psihički nego fizički i vjerojatno dovelo do novog začaranog kruga pa ti to ne bih preporučila.

Ali kreni malo po malo, griz po griz, da se tijelo navikava.

Ako ti je tako lakše, kreni sa proteinima i povrćem (kojom žlicom ulja u povrće), neka ti 2 glavna obroka sadržavaju nešto od toga. Za doručak kreni sa voćem ako ti je tako lakše, ali uz to pojedi jogurt, popij čašu mlijeka, nešto posnog sira. Međuobroke pusti za sada, prvo si uredi glavne obroke. Moraš bar 3 puta dnevno jesti, da se malo unormališ.

I tako iz tjedna u tjedan dodavaj sve više hrane - žlicu po žlicu zobenih u doručak, nešto uh-a u ostale obroke, masti malo po malo.....tako ti kilaža neće podivljati, a i imat ćeš sve više energije da se više pokreneš čime ćeš polagano početi sve više preferirati kretanje nad gladovanjem, tako bi trebalo biti.

Imaš 18 godina, a nemaš snage ni prošetati psa......vidiš li di to vodi? Stop it now.

Obrok po obrok, korak po korak....ali moraš nešto promijeniti jer će ti biti sve gore i gore. Nadam se da će dolazak na ovaj forum biti prekretnica, bila bih sretna da je tako Hug





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2014 at 18:07
Hvala ti do neba. Iako sam upravo,nakon ne jedenja ničeg, pojela 10 šnita kruha i marmelade sad kad znam što da radim mi je puno lakše. To mi je trebalo. Po prvi put od kako sam krenula s ovim mi je sve jasno i stvarno hvala ti
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Lipanj 2014 at 23:00
Na fitness angels imas primjere jelovnika 1500-2000 kcal :)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2014 at 10:12
Hug

I drugi put Bathory, samo kreni tako, malo pomalo i javi se da vidimo kako napreduješ Wink Nije to tek tako, znam, tako da ako ti bude trebalo nešto slobodno mi se možeš javit i u inbox .

I ne prati nikakve generalizirane jelovnike, pa ni one anđeoske Tongue Sve to može poslužiti za neki okvir kojem možeš težiti (sa prilagodbom sebi) ali kreni polako.
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Bathory View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Bathory Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2014 at 11:15
Bacam se na posao,i naravno,javiti ću kako napredujem    
Dobroga konja ljudi jasu,pa tako i dobrog covjeka!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Lipanj 2014 at 11:37
Super Thumbs Up
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.