New Posts New Posts RSS Feed - HELP!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

HELP!

 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2008 at 21:26
Originally posted by evica evica wrote:

kaj mislite da onda trebam raditi-srezati kcal,trbušnjaci...??? 

Lovit decke
šalu na stranu, trbušnjaci s opterecenjem nisu loš izbor, nastaviti i dalje s vježbat s utezima (posebno osnovne vježbe koje ukljucuju rad središnjeg dijela tijela - stabilizatora i posturalnih mišica), kalorije ne moraš rezati (ne znam zapravo na koliko si sada i koliki je omjer nutrijenata M, P, U) no možeš ubaciti nekakve ekstra crobne poput plivanja, bicikla, roli i ostalog, ovisno što ti je dostupno.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2008 at 11:28
  bila sam na oko 750-800 kcal kroz 6 obroka, p:u:m= 40:50:š0, a vježbala sam samo ujutro. bi li bilo dobro da s jeseni nastavim još ujutro na prazan vježbati kardio oko 45-60 min i još ubacim trcanje 4x tjedno oko 30-45min?
 preveliko opterecenje??u teretani još nisam bila,planiram s jeseni se upisati.
p.s. u teretanama ima traka za trcanje?
 

Edited by evica
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Srpanj 2008 at 17:53
Originally posted by evica evica wrote:

  bila sam na oko 750-800 kcal kroz 6 obroka, p:u:m= 40:50:š0, a vježbala sam samo ujutro.

Ako te to dovelo do ovog trenutnog tjelesnog stanja i ako nisi imala problema s gladi i umorom, onda je u redu - no ipak smatram kako je ispod š000 kalorija nikako ne bi smjela ici, jer vec i nešto jaci trening oduzme nekoliko stotina kalorija. Deficit treba biti no ipak ne toliko drastican.

Prema tvojoj racunici ti si po obroku prosjecno unosila š3ak g proteina što je definitivno malo za obrok. Povecati omjer proteina (neka radije bude 5 poštenih obroka u kojima u svakom od njih ima barem 20g P), smanjiti U (utoliko da recimo popune brojku od 800kcal), definitivno povecati unos dobrih masnoca (također da popune tvoju brojku od 800kcal). Možeš se recimo držati brojke od š000kcal kako bi stale kalorije od masti (jer ipak duplo više vrijede od P i U) i smanjeni ugljikohidrati.

Ako ne reagiraš dobro na povecan unos masnoca, slobodno onda povecaj unos ugljikohidrata (uvijek probaj sa složenim ugljikohidratima), smanji masnoce, ali proteine u bilo kojem slucaju probaj držati visoko  - njih nikad dosta.


Originally posted by evica evica wrote:

  bi li bilo dobro da s jeseni nastavim još ujutro na prazan vježbati kardio oko 45-60 min i još ubacim trcanje 4x tjedno oko 30-45min?

Kreni vec danas s time! Samo pripazi da te toliko crobne aktivnosti kalorijski ne "pojede", odnosno da se ne preforsiraš, kako fizicki tako i psihicki.

 
Originally posted by evica evica wrote:

preveliko opterecenje??

To moraš sama procijeniti. Najbolje bi bilo da ne osjecaš veliki umor tokom dana niti da imaš poteškoca s voljom i odrađivanjem vježbi. Kada osjetiš da je previše, odmori koji dan/tjedan i opet nastavi.

Originally posted by evica evica wrote:

u teretani još nisam bila,planiram s jeseni se upisati.

U redu je ako nemaš mogucnosti do jeseni upisati se u teretanu, no ipak znaj kako za teretanu godišnje doba nikad nije prepreka.

Originally posted by evica evica wrote:

p.s. u teretanama ima traka za trcanje?
 

Ne znam ja sve teretane u Hrvatskoj
No mislim da bi svaka malo bolja trebala imati i traku za trcanje, pa makar i jednu.

You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2008 at 08:32
hvala puno,a ovo zašto sve na jesen prebacujem,to je zbog škole-tako mi je sve bolje organizirano! 
Back to Top
hercegovka-23 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2008
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 106
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hercegovka-23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2008 at 09:06
ej, draga!!
pa ti fenomenalno izgledas!!!
nisam par dana bas pratila teme na ovom forumu i sad kad vidim tvoj pomak i super trbuh, mogu samo reci svaka cast!!!
kad cu ja tako izgledati??
salim se, stvarno sve 5!
..moje su oči samo moje i nitko ne zna ąto ja kroz njih vidim...
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2008 at 11:05
Tamo citam da ti je trbuh 80...jesi ti to sigurna? 
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2008 at 19:44
Originally posted by dalila dalila wrote:

Tamo citam da ti je trbuh 80...jesi ti to sigurna? 

bilo je prije,srecom sad je oko 70-ovisi o pms-u!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2008 at 23:55
Dobrih 70;) Jer meni je 7š, pa vidim po slici da nikako ne može biti 80;) Nice job...samo naprijed....
Back to Top
bojko49 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 20 Kolovoz 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bojko49 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2008 at 01:27
vec, oko dva tjedna jedem jedan put na dan. uz to dva puta dnevno u š4h i š9:30 trcim, najcešce trcim 750m laganim trkom pa 750m u polu sprintu (negdje oko 70 posto snage)-i to ponovim 5 puta, i tako dva puta dnevno, svaki dan. te još uz to svaki drugi dan idem u teretanu. u tih dva tjedna izgubio sam oko 5kg. obrok mi se sastoji najcešce od pola kile kruha uz neko meso i pola posnog sira.
u zadnje vrijeme ne osjecam zamor pri treninzima, vec preko dana kada ništa ne radim, da li takav režim može ostaviti posljedica na zdravlje?  
Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2008 at 18:38
Originally posted by bojko49 bojko49 wrote:

vec, oko dva tjedna jedem jedan put na dan. uz to dva puta dnevno u š4h i š9:30 trcim, najcešce trcim 750m laganim trkom pa 750m u polu sprintu (negdje oko 70 posto snage)-i to ponovim 5 puta, i tako dva puta dnevno, svaki dan. te još uz to svaki drugi dan idem u teretanu. u tih dva tjedna izgubio sam oko 5kg. obrok mi se sastoji najcešce od pola kile kruha uz neko meso i pola posnog sira.
u zadnje vrijeme ne osjecam zamor pri treninzima, vec preko dana kada ništa ne radim, da li takav režim može ostaviti posljedica na zdravlje?  


mislim da trening bi bio ok tekav sam ne moes tako svaki dan,uz to ovakav nacin ishrane ti ne valja ni malo

prvo i osnovno s malo obroka tjeras tjelo da talozi energiju ili ti ima zalihe posto ne jedes cesto,tako da svaki,pa cak i mali visak energije tjelo sprema u zalihe(masno tkivo),uz to manje obroka i to sto ne jedes navece utjece na organizam sto ga usporava sto isto tako uzrokuje lakse spremanje viska energije u masne naslage koje je poslje teze rijesit

trebao bi imat jedno 4-5 obroka rasporedjeno tokom cjeloga dana(cak i vise ak uspijes).

inace nacin trcanja mi se svidja i ja bi tak nes slicno da imam volje!

ali et ja uhvatim 2 do 3 h svaki drugi dna i odvozim 60-80 km bajsom i to takodjer mjenjajuci intezitet,od š2 do 24 brzine,naravno u dvanestoj idem kad imam neki manji uspon,inace pokusavam drzat distancu.(odmori su mi kad me zaustavi semafor ili kad moram kupit nes za pit)
 

Edited by d3m0n
Back to Top
Lega View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 06 Prosinac 2006
Location: Philippines
Status: Offline
Points: 1903
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lega Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Kolovoz 2008 at 23:30
Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:


ali et ja uhvatim 2 do 3 h svaki drugi dna i odvozim 60-80 km bajsom i to takodjer mjenjajuci intezitet,od š2 do 24 brzine,naravno u dvanestoj idem kad imam neki manji uspon,inace pokusavam drzat distancu.(odmori su mi kad me zaustavi semafor ili kad moram kupit nes za pit)
 


lijepa relacija, kako to izvedeš?

Back to Top
d3m0n View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Ožujak 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 312
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote d3m0n Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Kolovoz 2008 at 00:02
Originally posted by Lega Lega wrote:

Originally posted by d3m0n d3m0n wrote:


ali et ja uhvatim 2 do 3 h svaki drugi dna i odvozim 60-80 km bajsom i to takodjer mjenjajuci intezitet,od š2 do 24 brzine,naravno u dvanestoj idem kad imam neki manji uspon,inace pokusavam drzat distancu.(odmori su mi kad me zaustavi semafor ili kad moram kupit nes za pit)
 


lijepa relacija, kako to izvedeš?



sjednes na bajs i okreces pedale

ma et dobio sma strasnu volju prije godinu dana kad sam nabavio bajs za skoro 3k kuna i mogu rec nikad bolje ulozenih.Et s njim sam bio i 3x na moru(280 km u jednom smjeru) i prvi put je bilo strasno,imao sam 3 velike krize i ja i frend kad smo si mislili da ne mozemo vise ali et prednost toga je sto ides s nekim da te ovaj drugi bodri da nastavis.

Et ovaj bajs imam kao sto sma reko godinu dana i namjeravam ga mjenjat dogodine za nes jos malo zesce da mogu da idem na neke vece ture(inace ni ovaj nije los ali boji mse masinice i ostalog da mi ne odkaze)

naravno nisam ni ja mogo iz pocetka da garim 80 km sam tako.jednog dan sam kreno da vidim koliko mogu i preso sam u jednom smjeru 27-28 km i tad se sjetio da se trebam vracat i normalno na povratku negdje zadnja dva km noge su me pocele ubijat.Drugi dan nisma mogo cucnut ali sm se ja drzo teorije kad nes boli onda to treba jos radit tako sma ja opet sjeo na bajs bez obzira na bol i odradio 30 km na bajsu(ne zelite znat kak mi je bilo dan poslje),i odna sma se smirio i odlucio ic sam nedjeljom i tako krenulo isao sam srednjom brzinom i povecavo distancu,trenutno imam svoju rutu od cirka 84 km koju radim i pokusavam je svaki put sto brze prec.Ustvari za sve je samo vazno koliko si uporan.

 Mozda je nejsano ali jbg umoran sam i tesko mi je ovo pisat,tak ak trebas kakav savjet za bajs ili te zanima nes konkretnije mozes mi poslat pp ili upitat ovdje

edit:
za pocetak nemoj bas pokusavat ici sma vece relacije,uvjek idi s nekim puno je lakse to,a i podsvjesno ne zelis ispast u losem svjetlu pred tom osobom,tak da mozak podsvjesno tjera tjelo da radi bolje

ja na sebi skuzim uvjek kad je neka cura u blizini


Edited by d3m0n
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Rujan 2008 at 18:54
Originally posted by evica evica wrote:

image=090708š058eb8.jpg">/imgš65/3346/090708š058eb8.th.jpg">58/š68! još
8kg dolje i 2 cm narast!

6škg/š68 (4 više u mjesec dana) i još manje sala!
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Veljaca 2009 at 20:53
  evo i mene opet na pocetak...

od 9mj pa sve dosad ,zbog zdravlja-loše krvne slike, loma noge,opijanja i lijenosti i trpanja junkom opet sam na pocetku svog puta do vitkog tijela bez sala!
ponovo sam se udebljala,i to jaaaako al sad mi je sve to nekako drukcije raspoređeno (starim,haha )-skuplja se na nogama (kvadricepsima) i leđima ("trapezu"),a ono "staro" na trbuhu je "regenerirano",haha

pa krecem sa novim planom! (samo još kad nebi bila tako lijena i našla izgovore da si priuštim svako malo koju cokoladicu,kruh i ostali junk...)

š. 2-3 kuhana jaja
2. jabuka
3. zrnati 200g
4. rucak-povrce
5. posni
6. jabuka

i treninzi:

3xtjedno sobni bicikl i orbitrek (eh,bilo bi mi super da vježbam 60 min,al meni je lijepo spavat,pa samo iskljucim budilicu i nastavim )
2x tjedno hiit š5 min na biciklu,cak planiram umjesto tog tabatu/intervalni koji je na webu napisan

nastojat cu konacno usvojiti zdravu prehranu sa malo uh,a opet se borim sa svojim najvecim porokom-cokoladom
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2009 at 20:17

nekolko pitanja
š) kaj je bolje za hiit-trcati gore-dolje po stepenicama ili na biciklu (30s sporije/š5s brzim tempom vozit)?
oba bi trajala po š5-20 min!


2) Hiit-> 5x tjedno po š0 min ili 2x tjedno po 20 min?
  

Edited by evica
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2009 at 22:05
 ja bi radje 5x po š0min
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.