New Posts New Posts RSS Feed - Help!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Help!

 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 23 Sijecanj 2019 at 20:09
Ivonica, 

kako pratis prirast misicne mase, a kako prirast masnog tkiva na nogama?

Sve da se misicna masa i povecala, a masno tkivo ostalo isto, ta ista noga izgledat ce vece/masnije, ukoliko je generalni bodifet visi i ne postoje misicne separacije.. Sto u konacnici moze i biti da se zapravo desilo, jer si rekla da si narasla i u gornjem dijelu tijela.. 

Gymka kuzim..

Jako je tesko komentirat u vise detalja bez da se vidi izgled i da se zna postoje li i koji su tocno zdravstveni problemi..

Ja nekako mislim da je Ivonica zapravo poprilicno samokriticna


Edited by CeLe111 - 23 Sijecanj 2019 at 20:14
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2019 at 08:40
vizualnom metodom Tongue šalim se. dostupan mi je dexa scan pa se time mjerim ili Omron vagom..

nisam previše samokritična. vidim promjenu koja je dosta nagla (i rastužuje me) pa me zanima vaše mišljenje.
Proud member of National team.
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2019 at 08:42
Proud member of National team.
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2019 at 08:44
http://https://imgur.com/a/Q4EVkrf

ok.. pokušavam postaviti fotku..
Proud member of National team.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2019 at 08:46
Originally posted by Ivonica Ivonica wrote:

neću. hoću svoje kolače i svoju pizzu Disapprove


Extra rezultati traže extra žrtvu

Nekima sva silina treninga neće pomoći ako hrana nije tip top...a uzmi i obzir hormonalni disbalans, znači tijelo radi nečeg ne funkcionira optimalno i zato još i više treba paziti...

Ne znam, kako i Cele kaže teško je reći kad ne vidimo kako izgledaš. Očito, a i po BF-u se tako čini, tražiš više od prosjeka... a to više treba i zaraditi Neki imaju više prostora sa hranom, neki manje. Nekad to frustrira, ali svo zlo s tim. Pitanje je koliki tebi deficit realno treba da to dostigneš i koliko si ti sad udaljena od tog deficita, odnosno koliko je metabolizam smrdan i koliko nisko zato trenutno treba ići...bar dok se sve ne stabilizira i tijelo malo ne odmori.

Svega toga se ne moraš odreći zauvijek... ali možeš bar odraditi testing mjesec dana pa vidjeti ima li razlike. Bar u pola smanjiti za početak....

Ali na kraju budi svjesna toga da je zdravlje na prvom mjestu. I da bi bilo dobro tu najprije vidjeti što se događa pa onda otkloniti uzroke, smiriti situaciju prije odlaženja u bilo kakve ekstreme...




"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2019 at 09:06
Originally posted by Ivonica Ivonica wrote:

vizualnom metodom Tongue šalim se. dostupan mi je dexa scan pa se time mjerim ili Omron vagom..

nisam previše samokritična. vidim promjenu koja je dosta nagla (i rastužuje me) pa me zanima vaše mišljenje.

Kolika su ti odstupanja kad se mjeriš jednim i drugim? I izmjeriš li se samo jednom omronicom ili više puta?

Imam i sama doma omronicu i tanitu pa zato pitam :)

I ja ne vidim sliku Ouch
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2019 at 09:44
http://https://ibb.co/4VLmdH4 hajde da probamo s ovim.

odstupanja su do 5%. mjerim ju više puta, ali kako i je dostupna poliklinika ( tj. moram ići svaki drugi mjesec), mjerim se tamo.
Proud member of National team.
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2019 at 10:38
Gore linkovi ne rade jer je problem u prvom dijelu linka (http/https).

Maknuo sam to, pa evo ispravan link slike

Upravo ovo sto Gymka kaze, svi mi doguramo do jednog dijela gdje sa nekakvom "opustenoscu" mozemo odrzavat izgled.. Sve vise od toga ponekada iziskuje mnogo vise od nas nego sto smo spremni dati, to je jednostavno tako.. =)

I onda treba odvagat sto su prioriteti i sa cime bi se zadovoljili..
Trenutnim izgledom i nekakvim balansom, uz vise opustenosti, ili s druge strane rigoroznijim pristupom i ekstremnijim izgledom. Smile
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Sijecanj 2019 at 11:43
slažem se. vidjeti ćemo što dr. kaže pa temeljem toga odlučiti treba li ićin a restrikciju ili na odmor.

hvala vam na pomoćii. divni ste!
Proud member of National team.
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2019 at 07:41
Obzirom da ste mi puno pomogli, osjecam pitrebu reci kako je prica "zavrsila".
Aime, ja sam klasican primjer pretreniranosti i izgadnjivanja. Detaljnom analizom prehrane i kretanja utvrdili smo da zivim sa deficitom od cca 1500 kcal dnevno.
Jos jedna napomena, ako ce itko citati: smoothiji nisu zdravi.

Moj put je sada odmor i pokusaj oporavka tijela. I cure, gubitak mjesecnice je tezak poremecaj.
Proud member of National team.
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2019 at 09:35
Ivonica, oprosti, ako smijem priupitati, jer mi nije bas jasno za dio oko deficita. 
Kako ste dosli do zakljucka da ti u standardnoj prehrani nedostaje tako puno kalorija (kroz dugo vremena), a da pritom ne gubis na kilazi? 

Za pretreniranost mi je jasno, barem donekle. Barem mislim :-| I da, ovo je nesto na sto mislim da svi trebamo paziti, posebno nas spol zbog hormonske ravnoteze. Jer kad se uvalimo u treninge i cijelu pricu vrlo lako zanemarujemo signale tijela i velik broj nas je sklon pretjerivati. Myself included, nazalost. 
Back to Top
CeLe111 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Listopad 2015
Status: Offline
Points: 370
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote CeLe111 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2019 at 10:09
Nisam samo vidio ili tako veliku stvar u temi uopce nisi ni spomenula (gubitak mjesecnice?)Ermm

Da se vratimo opet na definiciju "deficita", ako si u deficitu energijom znaci da gubis tjelesnu masu.. Ako tjelesnu masu ne gubis, znaci da deficit nije kreiran! Kreirani deficit za nekoga moze bit 2500, za nekoga 1500 a za nekoga 1000kcal.

Na stranu sto je zdravo i kakvi su problemi tijela na odredenom unosu, ali deficit je deficit..Smile

Ako je tvoja granica deficita veoma niska, postavlja se pitanje zasto je to tako i sto sa tijelom "ne valja", te se pokusava naci uzrok, i pravovoljani pristup rijesenju problema (ako postoji).. U tom slucaju npr. ganjanje deficita mozda nije najbolje rijesenje..

To sto si bila na 1500kcal, racunajuc po internet kalkulatorima ne mora uopce znaci da je tvoje tijelo bilo u "deficitu", i nije ako gubitka nije bilo..

Sto si mislila za pod "smoothiji nisu zdravi", da netko tko cita ne bi krivo protumacio?
Online Mentor:
Nutricionizam/trening, misicna masa/mrsavljenje.
Stalni pristup i motivacijska podrska.
Rad temeljim na hrpi zadov. klijenata i uspjesnim transformacijama!
http://www.fgfitness.uk
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2019 at 11:09
ej. 
računicu su napravili trener, nutricionist i endokrinolog. Internet kalkulatore ne koristim jer ih ne smatram vjerodostojnima.
ok, mogu biti neki okvir, kao i pametni satovi itd..

Moj problem nije bio ukupni gubitak masnoća nego neproporcionalno nakupljanje masnoća na bokovima i pojava celulita.
uzrok tome je hormonski disbalans, uzrokovan izgladnjivanjem.

Smoothiji nisu zdravi izjava- godinama dan započinjem zelenim smoothijem kojemu je baza tamnozeleno povrće. Osim što su kalorijski prazni, naučila sam da tamnozeleno povrće, uzimano na način na koji ih ja uzimam može imat/ima negativan utjecaj na hormone štitnjače. Detaljno, znanstveno ne znam objasniti.

idem na daljnju obradu pa ću javiti svoje iskustvo.
Proud member of National team.
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2019 at 11:12
nije meni bio problem gubitak kilaže, nego taj ružan celulit i bokovi.. 
od ravne balerine sam postala zaobljena..

da. trebamo paziti i odmarati. ja nažalost nisam. 
svako jutro bih počela sa trčanjam (min 30min) pa tuš pa posao1 pa gym pa posao 2 i onda još 3 puta tjedno ples ili yoga..
malo previše
Proud member of National team.
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2019 at 11:20
Zato i kazem, mozemo pricati o premaloj kilazi opcenito, ili o previse treninga. I to ima brutalne posljedice na hormonalni balans. I odmor je ono sto se srecom sve vise spominje kao jednaka nuznost kao i vjezbanje. I tebi definitivno treba, a vrlo cesto se i sama preispitam po istoj tematici.

No nikako mi nije jasno gdje se tu uklapa taj spomenuti deficit, ako nisi perpetuum mobile? Znaci, ako je preporuka da unosis vise, da se podigne misicna ili masna masa OK. Cak i pretpostavljam da je ono sto su ciljali da ne jedes dovoljno da bi dobila na misicnoj masi, sto bi onda pomoglo za bolju preraspodjelu. I to mi onda ima smisla. Ali to ne znaci da si bila u deficitu po mojoj logici stvari. Malim unosom moze doduse doci do nedostatka nekog odredjenog nutrijenta, makro ili mikro, a to je onda vec sasvim druga tematika. Tako da mi i dalje nije jasno kako su dosli do tog zakljucka da si dosada jela manje nego trosila, a pritom nisi gubila na kilazi (BTW time nimalo ne dovodim u pitanje zakljucak da mozda trebas jesti i odmarati vise)?


Edited by belfegora - 28 Sijecanj 2019 at 11:26
Back to Top
Ivonica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ


Joined: 20 Travanj 2016
Status: Offline
Points: 28
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivonica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Sijecanj 2019 at 12:02
uf.. da.

ne znam. zato sam se i javila. jer mi nema logike.
po meni je matematika jednostavna unesi-potrosi= rezultat.
Proud member of National team.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.