New Posts New Posts RSS Feed - help me..im fat!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

help me..im fat!

 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
Author
medicinarka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2013
Location: crooatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medicinarka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 11:00
..riža je mjerena kuhana..i ja sam tako racunala ako dodajem ulje..ma da koristim samo i izuzetno maslinovo..plus pijem kavu bez šecera tak ipak se sve vrti oko 1800 hehe...obratit cu pažnju na uh i masti.. ;) hvala na savjetu.. imaš pravo krastavci salata..stvarno dosadno,nemam ideja za jelo..xD
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 11:38
Originally posted by baba44 baba44 wrote:

1. s obzirom da dorucka nema,onda R- komad mesavelicine npr,mog dlana,to je ugl piletina ili puretina,ajmo reci uz porciju povrca,bude šalica riže,neki put,i zdjela salate. to jedem u restoranu na poslu,pa mi je nekak teško izmjeriti,jer je to normativ ko u ostalim kantinama.

2.zobene, 4 žlice (sirovih)+2dl mlijeka i žlica meda
3.tuna je bila ona mala rio mare,šaka kuhane riže,i 2dl jogurta,to je bilo oko 19,30.
4.gold whey (nisam drugo probala)
5.odmor je srijeda i vikend,ali u principu jedem isto,jedino kaj je nedjeljni rucak bogatiji,i onda maznem i neki kolac,ili palacinke
to je to otprilike objašnjeno "zdravo seljacki"
sad mi to zgleda jadno


1. nadam se da je velicine i debljine dlana, jedino tako možemo govorit o cca 100g mesa Wink Ali i cak i da je toliko, opet premalo ako misliš izostavljat dorucak - tada bi ovaj obrok trebao imat bar 200g mesa!

2. 4 žlice zobenih je negdje 50-ak grama, + med.......na 2 dcl mlijeka.......oko 50 g uh-a naspram niti 10 g proteina ako ne brojim one iz zobenih..mada ih ja inace ubrajam....kako god, ispod 15 g proteina što se nebi baš moglo nazvati ravnotežom ;)

3. mala rio mare? 50 g? jajajajaj :))) opet nekih 15-ak g proteina....

4. Probaj neki drugi Wink Ili bar neku kombinaciju proteina.

5. 1 dan odmora si i možeš malo više slobode dopustit ali bar 1 probaj odradit samo na povrcu, proteinima i mastima, mislim da ce ti se svidjet Wink

Sve u svemu, cini mi se da premalo proteina unosiš...po ovome to iznosi oko 50g. Koliko si ono visoka i teška?

Isto tako, spominješ 1800-2000 kcal...misliš da ima tu toliko? ovo po meni jedva 1000 prelazi :)


Edited by Gym_girl - 22 Ožujak 2013 at 11:39
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 11:58

Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Gymka.. u Madji sam pronasla meso (svinjski but, nemasbi) sa deklaracijom.. i pisalo je 130kcall i 5,5g M i dosta P..zaboravila sam koliko tocno. Pa sam se uvijek toga i drzala..


Jelda? To mi jaaako dobro zvuci, too good to be true :)

Ne znam, po onome što sam ja gledala ima preko 200.....ja inace kupujem u lidlu i tamo nema deklaracije Angry....



Originally posted by medicinarka medicinarka wrote:

..riža je mjerena kuhana..i ja sam tako racunala ako dodajem ulje..ma da koristim samo i izuzetno maslinovo..plus pijem kavu bez šecera tak ipak se sve vrti oko 1800 hehe...obratit cu pažnju na uh i masti.. ;) hvala na savjetu.. imaš pravo krastavci salata..stvarno dosadno,nemam ideja za jelo..xD


Kako nemaš ideje, zelenila koliko hoceš Wink

Moj popis namirnica ti je ovakav

od škrobnih uh-a:
- zobene i domaci raženi kruh, wasa krekeri (za neke lagane medjuobroke, kao sad na poslu npr ;)), nekad "integralni" tost iz lidla....zapravo sam ga dosta cesto ove zime, a ono, ne bih se zaklela u njega Big smile

*inace, itekako sam za ostalo - rižu, krumpir, quinou, amaranth, integralnu paštu...samo to jako jako rijetko jedem i to mi je greška :)

povrce:
- brokule, poriluk, špinat, kelj, kupus, cvjetaca, salata, tikvice, u sezoni rajcice, krastavci i sve ostalo...

proteini:
- piletina/puretina, jaja, oslic, tuna, losos, svinjetina, govedina, whey, posni sir, feta sir, pureca šunka, morski plodovi

masti:
- maslinovo ulje, bademi, orasi, lanene sjemenke

Eto ti, sad kombiniraj Big smile

1. posni + orašasti/lanene sjemenke - lagani obrok, jednostavan i brz
2. meso sa povrcem i žlicom maslinovog (nekad znam povrce i/ili meso "zacinit" parmezanom, mljac ;)
3. tuna + žlica maslinovog + špinat
4. oslic zaliven sa malo maslinovog + salata + feta sir (garantiram glad nakon 2h, nekad i nakon 5 min :)))
5. omlet + malo purece šunke + origano + brokula (smiješat brokulu u omlet, finije je)
6. zobene + posni + cimet
7. raženi kruh + posni + pureca salama
8. sendvic od raženog/integralnog kruha i piletine, s malo salate
9. riža, tikvice + meso/morski plodovi
10. amaranth + mjerica wheya
11. svinjski but + brokula/ slatki kupus
12. poriluk + šnicle


itd.....neda mi se više Big smile

nadam se da ce ti pomoc malo Wink






Edited by Gym_girl - 22 Ožujak 2013 at 11:59
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 12:01
ajmeeeee,Gym,hvala,srce si!
ne,znam,bit ce da imam mali želudac,ja ovak budem sita ko da sam slona pojela! pa kad malo bolje pogledam tu neke jelovnike,fakat je moje jadno
inace,visoka sam 163cm,a težina mi varira od 55-57 (ovisno o ciklusu,a sad sam vec u menopauzi)

niš,uzet cu onda opet proteine, ajd kad si vec tak ljubazna,imaš koju preporuku?

probat cu ovak kak si napisala
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 12:20

Hug

baba, podsjecaš me na moju mamu (zapravo ste i mjerama i godinama tu negdje Wink) jer i ona pojede ko pticica, a drži se za trbuh LOL Dok ja ta njena 3 obroka ubacim u 1 i tražim još LOL

Po ovim tvojim mjerama, i uz nekih 3-5 intezivnih treninga tj. pretpostavljam da ti je održavanje oko 1800-2000 manje više, kako si rekla. S obzirom da ocito jedeš manje od toga :) da li mršaviš na ovakvom unosu zadnje vrijeme, pratiš li tu kilažu?

Trebalo bi malo vidjet kalorijski, ali ne vjerujem da ti treba više od 100g proteina dnevno.

Whey i/ili posni sir bi te spasio u ovim obrocima sa zobenima. Mlijeko nije baš neki izvor proteina...a i treba ga popit masu za neku normalnu kolicinu.

Isto tako, tune pojedi bar 100g Wink Ja ju inace kupujem u lidlu, 12 kn - 150 g cistog mesa.

Kažem ti, ako ceš i dalje bez dorucka - pojacaj ostale obroke da dostigneš ukupan iznos proteina i malo si popraviš ravnotežu u obrocima. To ce ti pogotovo koristit prije/poslije treninga.

I kako sam vec rekla, probaj što više zelenog povrca kombinirat sa proteinima i nešto masti, pogotovo u dane odmora i dalje od treninga Wink

Što se wheya tice - moj favorit je MVP - jeftin, a kvalitetan Wink





Edited by Gym_girl - 22 Ožujak 2013 at 12:21
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
medicinarka View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Ožujak 2013
Location: crooatia
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote medicinarka Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 12:28
eto hvala..vec sam primjenila tvoj savjet za dorucak..1 cijelo jaje cca ima60g..xD i pojela sam još dva bijelanjka..i jela luka..jer previše mi to jaja..hahaha..ne mogu baš nešt puno..znaš oono sram me vec pogledat kokoški u oci..lol..i da šnita crnog kruha aj racunala sam da ima 50g.. ima li to bar 200-250kcal..nisam sigurna.. al et..polako ja to sredim.. ;) 
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 12:48
ne mršavim,baš suprotno
imala sam 55kg,ustvari sam dobila 2kg,ne kužim

ak ti se da pogledaj fotku u galeriji,jucer sam stavila

uzet cu taj protein kaj si napisala,da probam
niš,poslušat cu ja savjete,i pratit dogadjanja i promjene,baš me to veseli
javim ti
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 12:55
Super slicice! Clap Svaka cast!

Pusti kilice, pratiš mjere? Jer meni ovo nimalo lošije ne izgleda, dapace, iako su slike teško usporedive jer nisu isto slikane i to ali kako si ti samoj sebi izgledaš - bolje ili?
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 13:20
pa,ja sebi definitivno izgledam drukcije,tj. bolje
vidim si noge, puno cvršce,i ruke,o dupetu da ne pricam
jedino mi je žao kaj fakat nemam fotke prije,nisam o tome razmišljala,bilo mi je samo važno skinuti kile.
u jednom momentu sam imala 53 kg,i izgledala bolesno.zamisli skinuti 25kg,i vizualiziraj ostatak jadne, naborane, obješene kože,fuuuuuuj!!! to je bilo otprilike prije 2 god.kad sam pocela polako vježbati.
ugl. evo jucer sam odradila extremove vježbe sa sandbagom,one sve tri,koje su na fitnessangels. sa 10kg, i to mi je bilo prelako,sad cu poceti sa 15kg,baš da vidim!
e,da i radim izdržaj na štangi za zgibove,i mogu visiti do "preksutra",i lamatati nogama
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 13:35
Super si Wink

Onda ne brini za te 2 kg. Kvragu i sve, baci vagu LOL

Uuuu pricaj mi! Ja sam imala 55 kg na 170, i nikad više nazad u to tijelo. Sad imam 6 kg više i napokon se krecem prema necemu. A i ciklus je napokon normalan nakon skoro 7 godina Wink

Kažem ti, uvedi samo ovih par promjenica pa vidi! Meni par dana bez škroba savršeno odgovara, ili bar da ih imam u samo jednom obroku, kod mene je to dorucak. Dani treninga za uh, dani odmora masti - tako se prisilim da zaslužim uh-e LOL

Ne kažem da svi trebaju tako, bar ja stalno propagiram uh-e, pa ako treba i u svakom obroku (umjereno) ali nekima ne odgovaraju i bok (pogotovo endomorfima, teškim endomorfima), ako nemaju aktivnosti. Ono što je meni uvijek radilo problem je - kad jedem uh-e samo me potice da jedem sve više! Pogotovo kruh - sa zobenima je drukcija prica, bit ce radi više masti i vlakana. A...nedobog krenut na slatko....sve više gladnija i gladnija....a kad pojedem brdo povrca, proteina i masti - happy (ok, nekad mi je malo teže - jucer recimo, jedva izgurala dan :) ali uglavnom mi tako jako paše!

Tako da je sve to relativno, istestiraj se malo kako se osjecaš na takvom danu...na mastima...pa vidi Wink

Ja sam recimo jucer cijeli dan bila na mastima, a danas sam na uh-ima od jutra do zadnjeg obroka jer sam na treningu. I tako si slažeš...prema potrebama.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 13:43
ja recimo ne jedem kruh,ajde tu i tam!
imaš pravo za UH,puno se bolje osjecam kad se natrpam s hrpom povrca,mesa i salate,fala Bogu obožavam zeleno,a bez mesa sam bolesna!

tak,ja cu tebe poslušati

kaj se tice ciklusa,e to sad, mislim da sam u menopauzi,ali pazi sad, skontala sam da od kad ovak "opako" vježam,nemam ciklus,tj,svaka 4mj. ali s obzirom na godine ,možda je ipak menopauza?!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 15:30
hmmm, a imaš kakve druge simptome?

Može bit i to mada je malo prerano, ne? Osim ako ti genetski nije tako...

Ali ako ne može ti lako i od forsiranja bit.....bilo kakav stres na tijelo tako utjece. A i možda premalo jedeš za toliko treninga. 4 mjeseca je dosta. Nisi išla hormone pregledat?

Evo vam jedan dobar kalkulatoric (samo zanemarite ove postotke uh,p,m ;)

http://wlzine.com/calculators/calorie-needs-calculator.php


Edited by Gym_girl - 22 Ožujak 2013 at 15:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 18:45
ej Gym,fala za kalkulatoric,super je!
pa genetsko,može biti,sve žene u mojoj obitelji su to dosta rano riješile,da tak velim.
e,sad, jel od vježbanja,premalo hrane,ne znam,ali mi se nekak baš poklapa sa tom pojacanom vježbom,a i citala sam da žene koje se bave aktivno sportom, zbog premalo masnog tkiva nemaju redoviti ciklus,a sjecam se da kad sam bila mlada i aktivno trenirala rukomet,bilo je isto. e,sad,ja se dobro osjecam,bila na lijecnickom,i tam je sve 5! zdrava sam ko dren!
e,sad cu ici na malo žešci pregled koji ukljucuje i hormone,pa cu vidjeti!
ugl.pokušat cu još smanjiti UH,pojacati proteine,i kupiti one koje si mi rekla! s obzirom da me muci vražji dorucak,pila budem proteine ujutro! vježbat sa vecim opterecenjem,i da baš vidim.
mene to sve veseli,te probe i promjene! inace radim u znanosti i istraživanju,pa mi je eksperimentiranje profesionalna deformacija!

veeeeliki pozdrav,i još jednom hvala,na savjetima!
Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 20:21
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



Evo vam jedan dobar kalkulatoric (samo zanemarite ove postotke uh,p,m ;)

http://wlzine.com/calculators/calorie-needs-calculator.php

izracunala ja.... i kaže, da bi gubila 1kg tjedno...trebala bi jesti 1300kcal.. LOL ne lajkam Big smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 21:51
Originally posted by Slavonka23 Slavonka23 wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:



Evo vam jedan dobar kalkulatoric (samo zanemarite ove postotke uh,p,m ;)

http://wlzine.com/calculators/calorie-needs-calculator.php

izracunala ja.... i kaže, da bi gubila 1kg tjedno...trebala bi jesti 1300kcal.. LOL ne lajkam Big smile



Da, trebala sam se osvrnuti na to Smile

U biti je deficit ok jer za gubit 1 kg tjedno treba bit 1000 kcal u minusu dnevno (ili oko 7000 na tjednoj bazi) pa se po tome slaže - samo što su tu kcal odbijene SAMO iz hrane, a ne uzima se potrošnja kao dio racunice. Pa nek se to uzme u obzir Wink

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Slavonka23 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 24 Veljaca 2012
Location: osijek
Status: Offline
Points: 1978
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Slavonka23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 22 Ožujak 2013 at 21:58
ahaaaa..sad mi to ima smisla Big smile Znaci..ako jedem npr. 1700kcal.. i 400kcal potrošim treningom..to je to.. Big smile
Kužim! Smile
"Prihvati onog tko te voli, pomozi onome kome to treba, oprosti onome tko te povrijedio i zboravi onog tko te napustio.."
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 3456>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.