New Posts New Posts RSS Feed - Help help!!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Help help!!

 Post Reply Post Reply
Author
Lia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Help help!!
    Posted: 27 Kolovoz 2013 at 21:30
Prije svega,lijep pozdrav svim fitnessovcima Smile 

Moram reci da vas pratim tek svega nekoliko dana,al i to je bilo i više nego dovoljno da se odlucim registrirati na ovaj forum jer znam da ste spremni pomoci izvesti ljude na,ajmo to tako reci,pravi put...

Pa ovako,da krenem..Malo budem se raspisala 
Imam 18 godina,brucošica sam,ljubiteljica fitnessa,ali i željna vaše pomoci...
Vec se dugo borim sa viškom kilograma,od pocetka srednje pa do sada (kao mala sam bila mršavica)..Nije to ogroman višak,10 kg,ali dovoljan da se ne osjecam dobro u svojoj koži..Iako mi druge govore da dobro izgledam jer me ima,kako kažu ,na pravim mjestima,ja nisam zadovoljna..Pokušala sam sa svakakvim dijeticama i prehranom tipa "samo smanji obroke" i nešto sam uspjela skinuti,al eto ,opet se vratilo...Nakon svega toga odlucila sam da mi je dosta,dosta takvog nacina života,vrtnje u krug,totalno mi pogadja psihu i samo se zatvaram u sebe,gubim samopuzdanje i dok drugepokušavam obasuti pozitivom,sebe samo uništavam iznutra..
Nisam znala kome bih se obratila jer kao što sam i napisala vec mi je dosta one fraze smanji obroke jer znam da nebude ucinka...Ja želim potpunu promjenu,preobrazbu sebe na bolje...
Uskoro idem na fakultet i želim sebe vidjeti kao uspješnu studenticu,djevojku koja zna i može u živati u životu...

Pa eto,da ne jadikujem previše i umaram vas ovim postom,htjela bih vas zamoliti za pomoc u vezi prehrane...Dakle,procitala sam ovdje dosta informacija o prehrani pa se nadam da cu uspjeti složiti jer ono što mene najviše muci jest što kad jesti,u koje vrijemeS vježbanjem nemam tolko problema,naprotiv,vježbam vec neko vrijeme,razvila sam i neku kondiciju,volim vježbati,to me baš ispunjava,sad planiram krenuti sa  Focusom T25...

Trudit cu se javljat vam rezultate i pitat ako budem išta trebala,jer smatram da ovdje mogu dobiti najvecu mogucu podršku..

Eto,to je to..I da- duboko se nadam da ce mi fitness i ovakva prehrana postati lifestyle,teško bude,al dat cu sve od sebe,samo da pohvatam konce što,kako,kada (da svladam tu lekciju "prehrana") ....eto ga Smile
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2013 at 21:44
Pozdrav i tebi i dobro nam došla

Što se prehrane tice imaš zbilja puno toga na ovome sajtu za procitati i nauciti.
Za pocetak preporucam da si izracunaš TDEE, odnosno koliko dnevno sagorijevaš kalorija. Nakon toga od tog iznosa za pocetak oduzmeš 20-30% i toliko dnevno unosiš kalorija.
Na pocetku ti je najlakše sve vagati, citati deklaracije i racunati kcal kasnije vec sve više manje znaš napamet.
Najbolje da pokušaš složiti jedan jelovnik s izracunatim kcal pa cemo ti mi pomoci i iskorigirati što treba.
Za dorucak: zobene, posni sir, voce, povrce, tuna, jaja, raženi kruh....
Rucak:meso+povrce, riba+povrce, kuhana hrana
Vecera: posni sir, orašasti plodovi, jaja, povrce.....
Iskombiniraj po željama.

I taj trening što ima u tome? Kako izgleda?
Back to Top
Lia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2013 at 21:57
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

Pozdrav i tebi i dobro nam došla

Što se prehrane tice imaš zbilja puno toga na ovome sajtu za procitati i nauciti.
Za pocetak preporucam da si izracunaš TDEE, odnosno koliko dnevno sagorijevaš kalorija. Nakon toga od tog iznosa za pocetak oduzmeš 20-30% i toliko dnevno unosiš kalorija.
Na pocetku ti je najlakše sve vagati, citati deklaracije i racunati kcal kasnije vec sve više manje znaš napamet.
Najbolje da pokušaš složiti jedan jelovnik s izracunatim kcal pa cemo ti mi pomoci i iskorigirati što treba.
Za dorucak: zobene, posni sir, voce, povrce, tuna, jaja, raženi kruh....
Rucak:meso+povrce, riba+povrce, kuhana hrana
Vecera: posni sir, orašasti plodovi, jaja, povrce.....
Iskombiniraj po željama.

I taj trening što ima u tome? Kako izgleda?

hej :)

izracunala sam TDEE i prema racunici trebala bi unositi oko 1700 (1800) kalorija

znaci i za veceru mogu jaja? uh,super..procitala sam negdje da se ne smiju navecer..procitam svašta i onda se zbunim,negdje sam procitala da voce ne poslije rucka..i takve me informacije smotaju,zato sam se odlucila obratiti vama...
E sad me zanima još nešto - što jesti za medjuobroke? recimo kad krenem na faks,pa u pauzama izmedju predavanja? ne bih htjela živjeti na pizzama i tim stvarima..je li dobro složiti si neki sendvic od integralnog peciva,puretine,povrca? (i opet mi je jedna cura rekla da ne za medjobrok kruh ni pecivo,pa zato pitam)

http://www.youtube.com/watch?v=oAfcfOvd1ro taj focus t25 dolazi od tvorca insanity-a,Shaun T,to je zapravo skraceni Insanity,traje 25 min,5 dana u tjednu..



Edited by Lia - 27 Kolovoz 2013 at 21:59
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2013 at 22:10
Sendvic s integralnim kruhom ili raženim i puretinom piletinom može za medjuobrok zašto ne.
Možeš i posni sir u kombinaciji s orašastim plodovima
Ili ja cesto nosim na posao posni sir i neko povrce ili voce (paprika, pomidor, jabuka...)
Jogurt obicni s povrcem ili vocem može

Nemoj se na pocetku zamarat sa sitnicama s vremenom ceš si izregulirati kako ti paše, voce samo ujutro ili do rucka ili kasnije.... to su sitnice koje nekima igraju ulogu nekima ne
Bitno je izbaciti gluposti iz jelovnika i držati se kcal okvira za pocetak, time se vec napravi puno posla, a onda kroz vrijeme pratiš uciš slušaš svoje tijelo i korigiraš, ili bolje reci testiraš što ti više odgovara.

Probaj složiti jelovnik primjer
Ako je ovo što si izracunala tdee onda bi možda mogla poceti s 1500 kcal

Samo me zanimalo kako izgleda trening, biti ce to super samo se drži programa
Back to Top
Lia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2013 at 22:31


joj super,hvala na pomoci,puno mi znaci,sad u pocetku pogotovo Smile

evo primjer jelovnika
dorucak: zobene,jogurt,dodala bi borovnice koje cesto jedem i neku jabuku još (plus još bi dodala recimo whey u jogurt kad ga nabavim)
medjuobrok: posni sa bademima
rucak : piletina,raženi kruh,zelena salata
medjuobrok: jogurt sa povrcem
vecera: npr. izmiješam skupa tunu,zelenu salatu,rajcicu,posni itd 



Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2013 at 22:36
Može tako nekako samo pazi i na kolicine (ovako je teško procijeniti)
Ali odabir namirnica ti je o.k.
Ja bi samo u dorucak dodala proteina malo, npr ja zobene jedem s posnim sirom + jogurtom, a cešce cak umjesto jogurta vodu ubacim
Drugo mi se cini skroz ok
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2013 at 22:38
Možda onaj posni s bademima kasnije, a jogurt i povrce prije samo zamijeni
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2013 at 22:42
Zaboravih pitat u koje doba dana napraviš trening?

Obrok iza treninga gledaj da ti bude obilniji, jaci i da bude proteina i uh
Back to Top
Lia View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Kolovoz 2013
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2013 at 13:31
Originally posted by Scarpetta Scarpetta wrote:

Zaboravih pitat u koje doba dana napraviš trening?

Obrok iza treninga gledaj da ti bude obilniji, jaci i da bude proteina i uh

sorry što nisam odgovorila prije
nažalost nisam bila u prilici trenirat,al sad kad sam riješila sve što sam imala za riješiti,krecem ozbiljno,narucila sam i whey proteine ,pa me zanima nešto
ako treniram navecer ,oko 20 h,nakon treninga popijem taj whey i dodam malo groždjanog šecera ili? 
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Rujan 2013 at 22:06
Da, a možeš i whey + bananu smiksat u shake, kako ti je draže.
Nakon toga cvrsti obrok P+Uh
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.