New Posts New Posts RSS Feed - Hello there!!
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Hello there!!

 Post Reply Post Reply
Author
Piksii666 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2019
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piksii666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Hello there!!
    Posted: 23 Lipanj 2019 at 19:57
Pozdrav svima. Možete me zvati Piksi. :p
Imam 23 godine. Visoka sam 155cm i imam 65kg.

Odnedavno sam odlučila dovesti tijelo u red i izgubiti višak kilograma koji mi se vec godinama nakupljao.

Dobivala sam masu savjeta od frendova kako i šta raditi, koje vježbe, način prehrane i slično.

Prva opcija mi je bila keto dijeta, ali sam brzo odustala od toga i odlučila da bi radije rezultate postigla vlastitim radom i naporom nego nekim dijetama zbog kojih nisam sigurna hoću li uspjet pridržavati se svih pravila.
E sad, zanima me s kakvim vježbama početi. Krenula sam trčati svaki dan no također bi htjela početi i sa nekim drugim vježbama koje bi mogla raditi i od doma, s tim ciljam na vježbe koje ne zahtjevaju nikakvu opremu i previše prostora pošto živim u manjem stanu

Također bi mi puno značilo ako bi mi netko bio voljan pomoći sa preporukama oko toga da si složim plan prehrane koji bi odgovarao mojim navikama.


Eto, toliko od mene za sada. Možda sam neke stvari izostavila, no slobodno mi se možete javiti u privatne poruke.

Hvala svima. ^^
Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Lipanj 2019 at 20:10
Bok i dobrodosla!
Zelim ti srecu u procesu i da ti motivacija potraje do zeljenog cilja - a to je bolji i ispunjeniji, zdraviji zivot. Dobra linija je samo dodatni plus :)

Prvo, oboruzaj se strpljenjem. Nemoj se opterecivat s milijun i 1 savjetom, vec se vodi misli da sad istrazujes koje ti navike mogu dugorocno odgovarati a da su dobre. Koja zdravija varijanta ti je ukusna i kako da sto vise takvih stvari uklapas u svoju rutinu.

Sto se vjezbanja tice, ni ja koja obozavam trcati ne trcim svaki dan, i mislim da ti je to malo previse za start. Ne znam o kojoj dionici i intenzitetu pricamo, te ovdje ima i pravih trenera, pa nek se ukljuce, ali ja smatram da to trebas racionalizirati. Ovako ces se izmaltretirati, sokirat tijelo, izgorit i odustat, a to ne zelimo :D
U svakom slucaju, nedostaju neke vjezbe snage. Moja preporuka je da razmislis kako bi izgledao neki racionalniji plan, ne neki ''dok smrsavis'' i ides prema tome, nego sto ti se svidja trajno a da je koliko - toliko sveobuhvatno. Vjeruj, zelis misicnu masu, ona nas drzi zategnutima i pokretnima i zdravima. Onda mani se pretjeranog kardija i uvedi vjezbe snage. Nabavi 2 bucice ili napuni male boce vode zemljom i navali - cucnjevi, iskoraci, zakoraci, trbusnjaci, plenkovi, malo sklekica... ja kad nemam neku inspiraciju odem na onaj fitnessblender.com, tamo ima dosta videa s vjezbama. Snaga snaga snaga. I odmor. Tako da umjesto trcanja svaki dan mozda radije rotiras vjezbe snage, trcanje i odmor. Vjerojatno si bila neaktivna, sad je i nekoliko dana tjedno dovoljno, pa s vremenom pojacavas.

Sto se prehrane tice, da ti netko slozi - to moras kod strucnjaka. Ono sto mi tu mozemo je cuti vise o tvom stilu zivota, sto volis, kako si jela, kako mislis da trebas jesti i sto je u tom najproblematicnije pa ti dat pokoji savjet ideju i modifikaciju... Tako da za to treba vise info :)

Eto, jos jednom dobrodoslicu ostavljam i nadam se da sam barem malo pomogla.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Lipanj 2019 at 09:10

Pozdrav Piksi! Smile

Belfegora ti je dobro napisala, i ja vidim potencijal da brzo izgoriš radi prežestokog starta Wink ali i ostalo je dobro pokrila pa se nećemo ponavljati, samo pročitaj par puta i usvoji ;)

Reci mi, jesi se ikad prije bavila ikakvim sportom?

I koliko je to kila viška, odnosno na kojoj težini si se najbolje osjećala?

Plan prehrane ti možemo pomoći složiti ali uz tvoj veliki angažman jer ovdje ima već jako puno savjeta odakle krenuti. Mi te možemo samo usmjeriti i dati ti poneki savjet. Za neki individualni plan ipak treba puno više rada i pažnje i jedna kontinuirana komunikacija kako bi se našlo nešto što se može provoditi dugoročno.

Ono što možeš je - krenuti polako, a to je od mijenjanja navika korak po korak. Treba vidjeti kako sada jedeš i koji bi bili najlakši koraci da postepeno uvodiš zdrave navike. To ne mora niti ne smije biti promjena za 180 nego više neki mali koraci pa makar to bio jedan obrok tjedno kojeg ćeš mijenjati (recimo prvih tjedan dana poraditi na zdravijem doručku).

Sve u svemu, pohvalno je što nisi odmah krenula sa keto dijetom jer bi ti to vjerojatno donijelo kratkoročne rezultate. Trebaš naći nešto što će ti u potpunosti odgovarati kako biš mogla održati kontinuitet koji bi te doveo do rezultata. 



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Piksii666 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2019
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piksii666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Srpanj 2019 at 22:45
Hey svima. Evo konacno ulovila vremena da odgovorim xD

Ugl, ovih dana odmaram od vježbanja, malo sam previše izgorila na suncu pa eto, trpim bolove.

Sto se tice prehrane, najveci problem mi je dorucak. Jer nikako da si složim neku kombinaciju koja bi mi odgovarala a da ne izgubim dosta vremena za to xD to mi stvara problem jer uvijek radim jutarnje smjene od 8, 9 a marendu imam tek oko 13. Na poslu sam stalno u pokretu pa mi treba nesto sto bi me moglo držati 4-5 sati, dok ne dođe marenda. Probala sam u doručak ubaciti zobene pahuljice ali mi nikako ne odgovaraju. Možda griješim u načinu pripreme pa bi mi dobro došli neki dobri recepti.
Na marendi obično pojedem manji sendvič, nemam previše vremena za marendu ali razmišljam o nekoj kombinaciji koja bi bila efikasna tj da mi marenda zapravo bude neki kvalitetniji ručak. Razmišljala sam možda neka salata s piletinom koju bi pripremila dan prije, no nisam sigurna da li bi ju mogla preko noci držati u frižideru.
Juhe također volim, no tu bi isto htjela ubaciti i druge juhe npr one od rajčice i slične.

Također me zanima da li način pripreme piletine može utjecati na rezultate, odnosno postoji li neki preporučeni način pripreme, jer piletinu jedem ili pohanu ili pečenu na ulju. Probala sam peći koristeći kokosovo ulje, no okus me baš nije oduševio. Neka zdravija varijanta? Može li maslinovo ulje poslužiti kao zamjena za suncokretovo koje inače koristim za pečenje?

Uff, težina na kojoj sam se najbolje osjecala? Malo teže za odgovoriti. Proteklih godina, mučila me depresija, bila sam neaktiva, nikakvi sport ni ništa. To se jako odrazilo na moje zdravlje, užasno puno sam dobila na težini - trbuh i noge, najvise. Pa ni htjela se više fokusirati na vježbe koje bi mi pomogle riješiti se masnih naslaga na tom području tjela. Ruke smatram da nisu toliki problem, no ni njih ne bi htjela izostaviti. No ako bi već htjela ciljati na neku određenu težinu, rekla bi da bi sa 55kg bila poprilično zadovoljna.

Slobodno pitajte ako vas još nešto zanima, nadam se da nisam nešto izostavila.

Pozdrav

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2019 at 10:07
Originally posted by Piksii666 Piksii666 wrote:

Probala sam u doručak ubaciti zobene pahuljice ali mi nikako ne odgovaraju. Možda griješim u načinu pripreme pa bi mi dobro došli neki dobri recepti.

Kako ih pripremaš?


Originally posted by Piksii666 Piksii666 wrote:


Na marendi obično pojedem manji sendvič, nemam previše vremena za marendu ali razmišljam o nekoj kombinaciji koja bi bila efikasna tj da mi marenda zapravo bude neki kvalitetniji ručak. Razmišljala sam možda neka salata s piletinom koju bi pripremila dan prije, no nisam sigurna da li bi ju mogla preko noci držati u frižideru.

Salata bi ti bila super izbor i tu imaš varijanti sa piletinom/puretinom, tunom, jajima, mozzarellom, feta sirom...sve možeš pripremiti dan ranije i držati u frižideru. Savršeno za ove ljetne dane ;)

Sendviči isto ne moraju biti problem, s tim da onda izabereš neki kvalitetniji cjeloviti kruh, ili nešto od onih proteinskih varijanti. Između također staviš koji komad mesa, tunu, jaje, svježi sir...malo salate i opet imaš dobar brzinski obrok.




Originally posted by Piksii666 Piksii666 wrote:


Također me zanima da li način pripreme piletine može utjecati na rezultate, odnosno postoji li neki preporučeni način pripreme, jer piletinu jedem ili pohanu ili pečenu na ulju. Probala sam peći koristeći kokosovo ulje, no okus me baš nije oduševio. Neka zdravija varijanta? Može li maslinovo ulje poslužiti kao zamjena za suncokretovo koje inače koristim za pečenje?

Manje pohanog (ili isprobaj varijante sa lanom npr. umjesto krušnih mrvica), a više pečenog na malo maslinovog ulja :) Ne treba biti kokosovo ako ti ne odgovara, slobodno peci na maslinovom na umjerenoj vatri. Kokosovo podnosi veće temperature i ima mnoge druge benefite, ali ima i maslinovo i isto dobro podnosi malo slabije temp, tako da nemaš problema s tim. Ja kombiniram oba.


Originally posted by Piksii666 Piksii666 wrote:


Uff, težina na kojoj sam se najbolje osjecala? Malo teže za odgovoriti. Proteklih godina, mučila me depresija, bila sam neaktiva, nikakvi sport ni ništa. To se jako odrazilo na moje zdravlje, užasno puno sam dobila na težini - trbuh i noge, najvise. Pa ni htjela se više fokusirati na vježbe koje bi mi pomogle riješiti se masnih naslaga na tom području tjela. Ruke smatram da nisu toliki problem, no ni njih ne bi htjela izostaviti. No ako bi već htjela ciljati na neku određenu težinu, rekla bi da bi sa 55kg bila poprilično zadovoljna.


Dogodi se svima Smile Malo si izgubila mišiće radi neaktivnosti i sigurnog manjka proteina u prehrani pa su se i masne naslage lakše nastanile, uz kalorijski suficit. Sve se to da riješiti samo biš trebala poraditi na gradnji miš. mase uz aerobne treninge da ti se nebi desilo da se počneš smanjivati ali na kraju ostaneš slične građe bez miš. tonusa. Teško ćeš se ciljano rješavati masnoća, krenut će odakle one žele Big smile tako da nemoj misliti da ćeš jedan dio sačuvati, a drugi će odlaziti ali definitivno možeš dosta utjecati jednom dobrom kompozicijom obroka i sa dovoljno aktivnosti.

Jesi odradila šta od treninga u ovom periodu otkad si se javila tu prvi put?



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
belfegora View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 09 Veljaca 2017
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 186
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote belfegora Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2019 at 15:35
Ideja za brzi dorucak na poslu: ja npr ne kuham te zobene, nego u onaj skyr jogurt (najcesce vocni lidlov) ubacim par zlicica zobenih, malo chie i malo orasastih (tipa pola sake) i pustim to na stolu 20ak min da se pomijesa i omeksaju zobene. Doma vise kompliciram, pa amo pocet od neceg tako radije :) Za medjuobrok voce, tipa bobicasto ili neke granny smith jabuke su uvijek dobro sredstvo za imati pri ruci. Isto si uvijek u stolu drzim malo orasastih i tamnu cokoladu (npr sad ova nova narancasta kanditova sa stevijom ili ona iz Lidla 85%). S tim tamnim coksama zadovoljim zelju za slatkim, a opet se lakse zaustavim nego s mlijecnima.

Rucak - moze doslovno i sendvic, kako je gymka napisala. ili tortilja npr. punjena povrcem i piletinom na malo ulja. Ja bih osobno dodala i neko povrce sa strane, moze i sirovo kao dodatak sa strane, ovisno sta volis. Tako da je i opcija da navecer pripremis salatu i dodas piletinu, uz snitu integralnog kruha meni top.

Piletinu na malo ulja, na naglo peces. Ja je osobno volim ili samljeti ili narezati na trakice i dobro zaciniti. Pohano i przeno u puno ulja.. je li stvarno trebam pisat da nije optimalna opcija? :D
Kad si doma zgodno je ispeci u pecnici, isto na malo ulja. SUper su mi npr one vrecice za pecnicu ili u foliji, onda se s jako malo ulja moze obogatiti okus. U tim pricama zacini su ti najbolji prijatelj jer ne zelis bezokusne obroke, vec kvalitetne i zdrave. Takodjer raznorazni cuspajzi mogu ispast odlicno, pazis da nije bas cista riza i tjestenina i slicno (moji doma tako i juhu kuhaju da ne znas je li juha ili pasta). Cim vise povrca, bjelancevine i ponesto zdravih masti su ti temelj, a onda dalje populjavas sa vise slobode, medjutim ovi sastojci su ti zasluzni za zdravlje i sitost.

I mene zanima sto je sad s treninzima i sto ti uopce mislis koje od ovih stvari sto tu nabrajamo ti je ostvarivo i realno zaista uvest u svakodnevnicu. I dojmovi, ako nisi zadovoljna nakon par tjedana, treba trazit dalje dok ne nadjes. Zdraviji izbori su trajni samo ako su odrzivi. A zaista mogu biti, na nacin da ti upotpunjuju zivot a ne ogranicavaju!


Back to Top
Piksii666 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 23 Lipanj 2019
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Piksii666 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Srpanj 2019 at 18:49
Zobene sam inace pripremala s jogurtom, no možda sam griješila u tome što ih nisam dovoljno dugo pustila da odstoje. No na greškama se uči. Drugi put kad ih budem pripremala cu javiti rezultate.

Osim salate s piletinom kao ručak, također sam razmišljala o tome da nekad ubacim i pokoje voće, koje inace obozavam. Probat cu sa i piletinu pripremiti s maslinovim uljem, no zanima me da li je i maslac dobra opcija ili da se radije držim maslinovog ulja.

Sto se treninga tiče, vježbala sam pomalo, najviše neke sitne vježbice za snagu, iako mi je sad trenutno to najveća noćna mora. No kako je ljeto, razmišljam da također više vremena provodim na plaži i počnem intenzivnije plivati a ne se samo brčkati u plićaku

Probala bi varijantu gdje bi mi kroz tjedan plan vježbanja izgledao nekako ovako:
ponedeljak - trčanje
utorak - plivanje
srijeda- odmor
četvrtak - vježbe snage
petak - trčanje
subota - odmor
Nedelja - plivanje

Mislim da bi mi uz posao koji radim neke laganije vježbe snage dosta dobro došle i da je čak jednom tjedno dovoljno da ih odradim, pošto na poslu svaki dan nosim teži teret, ali to mi ne stvara toliki problem kao i na početku pa sam se već sad naviknula i lakše mi je.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.