New Posts New Posts RSS Feed - Heart Rate Monitor uredjaji
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Heart Rate Monitor uredjaji

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Heart Rate Monitor uredjaji
    Posted: 09 Listopad 2012 at 01:05
Koristite li HRM uredjaje?
Kakva su vam iskustva?

Ja bih želio nabaviti neki u rangu cijene do cca. 500 - 600 kn.
Shvatio sam da su bolji oni s mjernom trakom koja se stavi oko prsnog koša. Jel' traka smeta kod treniranja, jel' pada ili kliže, pa ju stalno moram namještati?
Koja je udaljenost od mjerne trake do rucnog uredjaja maksimalna da primi signal .. npr. ako bih ga koristio kod treninga borilackih vještina, nije zgodno da imam sat na ruci.

Kakvi su satovi bez trake? Koliko sam shvatio manje su precizni ... meni je važno da budu dovoljno dobri (uostalom u tom cjenovnom rangu više niti ne mogu tražiti :) )
 .. i da barem otprilike mogu izracunati potrošene kalorije.
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2012 at 08:25
Mislim da ima i tu na sajtu za kupit. Imaju stvarno ok cijene. Ft7 od Polara ti je najjednostavniji i kosta nekih 700kn ako se ne varam. Kalorije i heart rate ima to je ono sta trazis. Polar je kvalitetan tako da nemas brige. Pozz
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2012 at 08:49


Hvala na preporuci. Gledao sam taj model. Jedino nisam siguran kakve su te trake. Koliko su udobne, tj. jel ogranicavaju kretanje, jel skliznu? itd. Koliko sat mora biti udaljen?
Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2012 at 11:57
Trake su udobne ne brini. Sat je na zglobu al mislim da hvata do nekih metar udaljenosti.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2012 at 13:27
ja imam polar i zadovoljna sam. Ne smeta pri hodanju ni trcanju (u ta dva slucaja sam ga koristila). Jedino me malo zna naživcirat što kad brzo hodam pa me uhvati semafor ne spusti tj ocita pad pulsa tek nakon minutu do dvije
Back to Top
gordan72 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 13 Lipanj 2012
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 98
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote gordan72 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2012 at 14:20
Hm . .to mi se cini dosta spora reakcija ...
Extreme i avangarde .. thanx na odgovoru ..
Mislim da cu nesto od tih satova/HRm uredjaja definitivno nabaviti . .traka mi je predstavljala najvecu enigmu .. sad mi je lakše :)
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Listopad 2012 at 14:32
dobro, možda sam malo pretjerala kad bolje razmislim.. oko pola minute mu treba da dodje sebi al pretpostavljam da sto bolji uzmes bit ce precizniji (moj je bio oko 400kn, tako da ovaj od 700 sto extreme spominje je vjerovatno bolji)
pozz
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2012 at 17:42
Gordan72, brand Polar je definitivno najpopularniji kada govorimo o heart rate monitorima.
Polar Wearlink odnosno pojas koji staviš oko prsa je udoban, ne stišce i ne pada.

Našu ponudu Polara možeš pogledati ovdje: Polar - Webshop
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
nshoshi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nshoshi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2013 at 17:27
Back to Top
nshoshi View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2011
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote nshoshi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Sijecanj 2013 at 17:39
Greškom sam poslala praznu poruku...ali evo  ispravka :)
Imam problem i ne znam kako ga riješiti..svašta sam vec pokušavala.
Imam Cardiosport GO 35 Heart Rate Monitor i izgubila sam onu elasticnu trakicu što drži predajnik. Nigdje je nisam uspjela nabavitiCry. Probala sam svuda kod nas, i u Njemackoj...gledala po internetu, ali do sad nisam ismala uspjeha.  Zasad sam stvar riješila tako da sam montirala obicnu gumilastiku s rupicama, ali me prilicno živcira. Ako mi netko može pomoci, bila bih zahvalna Smile.



Edited by nshoshi - 16 Sijecanj 2013 at 17:39
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2013 at 19:29
Ja imam od polara sx800 i super sam zadovoljan.Jucer sam se šokirao kada sam bio na malom nogometu.Srce skoro konstantno na 180bpm u jednom navratu 183bpm...malo too much.Ne bih nikad rekoa da je to toliko naporan sport.Cuo sam u zadnjih par godina za više slucajeva gdje su zdravi ljudi preminuli od zatajenja srca na malom nogometu.Ocito se preforsiraju.Kako covjek stari,mora se paziti toga...
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2013 at 20:53
Ne brini, tesko da mozes umrijeti zbog toga ako imas zdravo srce. Ja imam zdravo srce i dok sam imao najintenzivnije treninge radio sam HIIT u zoni od 105% max heart ratea odnosno na 205 otkucaja u minuti.

Sto se tice heart rate monitora, predlazem neki koji koristi bluetooth i ne koristi enkripciju tako da ga mozete povezati i sa smartphoneom. Onda niste ograniceni osnomnim funkcionalnostima low cost satova.

No moram priznati da mi heart rate monitor predstavlja jednu od onih investicija koje su mi bile fora prvih mjesec dana. A onda su prestale bitii. Naucio sam kontinuirano osluskivati srce dok trcim i uskladiti korake i udisaje. Sada jednostavno brojim otkucaje unutar 10 sekundi, pomnozim s 6 i to je to. Ako ne mozes osjetiti srce, stavi ruku na vratnu venu.

Edited by Maratonac - 27 Veljaca 2013 at 20:54
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Veljaca 2013 at 21:00
Hvala.Meni je trenutno jednostavnije ovako...ali ima vremena za napredak uvijek.Meni je ova cuka zakon jer ima i za biciklu brzinomjer,te za patiku broji korake,i sve to snima i kasnije možeš pratiti napredak kroz program na kompu
Back to Top
femme123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote femme123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 16:51
     
pozdrav
dakle,mislila sam si kupiti polar ft7 (ne treba mi nista special,cisto onako osnovne stvari-potrosnja kalorija,prikaz da li se sagorijevaju masti i tako to, usporeddivanje treninga). sta mislite je li to dobar izbor?
i ono sta me zanima,gledam po tim webshopovima i pise pored polar ft7 man ili woman. da li se razlikuje muski i zenski sat (npr u velicini remena ili necemu) ili su to napisali samo radi boje i sat je isti.

hvala
Back to Top
fittyp View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2013
Location: Vodnjan
Status: Offline
Points: 292
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote fittyp Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Ožujak 2013 at 17:13
Isti su,samo je razlika u boji.Neznam kako drugi,ali ja sam zadovoljan sa Polarom.Imam rs800cx i zadovoljan sam njime kao i mjerenjima i softverom.
Back to Top
femme123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Rujan 2011
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote femme123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Travanj 2013 at 10:34
hvala :) ali ipak sam se odlucila na "zenski". dosao je pred tjedan dana i bas sam sretna :)
jos jednom hvala
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.