New Posts New Posts RSS Feed - Gubitak masnog tkiva
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Gubitak masnog tkiva

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
dcman View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dcman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Gubitak masnog tkiva
    Posted: 09 Kolovoz 2013 at 15:22
Bok ljudi, 

evo nadam se da otvaram temu na pravom mjestu i da ce te mi moci pomoci svojim savjetima. Kako naslov kaže zanima me gubitak kilograma ali konkretno gubitak masnog tkiva (postotka). Ne bih htio da ovaj post bude predugacak ali ipak bih naveo neke mislim bitne detalje. Dakle do prije 4 mjeseca sam na svojih 182 cm imao cca 105kg, loše jeo (volio gazirano) i nisam bio fizicki aktivan. Krenuo sam na, pogotovo za sebe, dosta restriktivnu dijetu, ubacio vježbanje i sada sam na cca 81 kg što mi je ok ali bih htio smanjiti taj postotak masnog tkiva kojega je, cini mi se, ostalo najviše na trbuhu. Mjerio sam onom tehnikom mjerenja struka, trbuha, visine i težine te je ispalo izmedju 16.5 i 17. Ne znam koliko je to tocno, ali htio bih to još spustiti. Ne zanima me (barem ne za sada) nikakva ekstremno savršena gradja, samo da trbuh bude malo ravniji. Što se tice vježbanja, tu sam aktivan koliko fizicki mogu biti (za sada), svaki dan sam u teretani te dižem utege izmedju 45 min i 1 sat vremena. Radim sa što vecim težinama, malo ponavljanja (cuo sam da je to dobro za izgaranje masti), a cardio radim dnevno minimalno 45 min, a cesto i sat i 20 min, to je kombinacija trcanja na traci nakon treninga i onda doma na sobnom biciklu radim još 45 min (od cega je 30min HIIT). Svjestan sam da su brojaci kalorija na tim mašinama neprecizni pa necu sad tu navoditi brojke, ali puno se znojim, osjecam se potrošeno ali i odlicno. Najveci misterij mi je prehrana. Kada sam pocinjao sa svime ovim radio sam manje cardia ali bih dnevno unosio izmedju 500 i 800 kalorija. Sada unosim izmedju 900 i 1300 kalorija, uvijek preko 100g proteina, a ugljikohidrate držim izmedju 25 i 50g. Puno sam citao na internetu da je to premalo i slicno i da zapravo usporava topljenje masti, ali ovim režimom ja sam svaki dan sit, a nije da sam neaktivan. Vježbanje u teretani sam ubacio upravo da bih ocuvao mišicnu masu koliko mogu. Ono što je moje konkretno pitanje je, hoce li mi ovaj tempo pomoci da do negdje polovine rujna izgubim još nešto tog masnog tkiva (npr 2 %) ili je moj plan osudjen na propast i ako je zašto? Ako se radi o prehrani, molio bih neke konkretne savjete, znam da ih ima puno na netu, ali po pitanju hrane sam sada doista jednostavan, jedem piletinu i ribu, povrce (i ponekad voce) i pijem vodu. Ako netko ima savjet kako i cime dodati još kalorija (ako je potrebno) voljan sam slušati. Dakle kako sam i rekao nije mi cilj nikakav "six pack" niti ogromne ruke i slicno, samo gubljenje još malo tog masnog tkiva koje kao da ne želi dolje. Isprike na ovako dugackom uvodnom postu, ali htio sam navesti što više detalja koji ce, nadam se, biti dobrodošli onima koji ce odgovoriti. Svima unaprijed hvala.
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 16:25
Bok!

Ajme ajme, od kuda poceti... Za stvarno ne znam... Nadam se da se negdje krivo zbrajas kalorije i minute treninga
Back to Top
dcman View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dcman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 18:41
Doista puno vremena trošim na proucavanje kalorijske i nutritivne vrijednosti sve hrane koju unosim. Takodjer prije svakog kuhanja/pecenja bilo cega sve važem i zapisujem. Što se tice minuta treninga pa prilicno sam siguran da znam na sat a i da sekunde i minute ne lažu. Kako sam i napisao, odmah nakon tih treninga sam vrlo iscrpljen, ali si dajem dovoljno vremena za regeneraciju. 
Back to Top
Barinjo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 06 Listopad 2012
Location: Varaždin
Status: Offline
Points: 21
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Barinjo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 19:18
ti mora da se šalis..ovo nije moguce,od 900-1300kcal dnevno na 81kg,sa 1 sad treniga utega i 1 sat cardio?Ako je ovo stvarno istina tebi je metabolizam u totalnom k****.
Ti bi treba s takvom aktivnošcu unositi dnevno oko 2500kcal a ne 1300.
Mislim da si napravio kontra efekt svome tjelu...i usporio ga uzasno
pocni jesti dnevno 200P,150-200UH,70M
to bi ti trebalo vratiti tjelo u normalu
i smanji taj kardio.to je previse

Edited by Barinjo - 09 Kolovoz 2013 at 19:19
Back to Top
dcman View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dcman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 20:28
Znaci puno aerobne aktivnosti i manje kalorija je napravilo kontra efekt. Nikad mi taj nutricionizam i fitness nisu bili previše jasni a sad mi uopce nemaju smisla. Znam samo da 25kg u 4 mjeseca nisam izgubio unoseci 2500 kalorija. A kao što sam naveo u prvom postu ne znam cime da popunim prehranu da ima 200g P i 70g M dnevno, a da nije istovremeno loše. 
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 20:48
Postoji jednostavna racunica.. izracunas bazalni metabolizam (cca 2000kcal), treningom potrosis joj npr 800, znaci jedes 2200, i 600 si u deficitu, a neces usporit metabolizam..

5 jaja 350kcal
500g posnog sira cca 400kcal
300g piletina cca 600 kcal
50g badema cca 300kcal
Itd itd
Brdo povrca s maslinovim uljem
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
dcman View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dcman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 22:45
a koliko je taj sistem ucinkovit što se tice brzine postizanja mog cilja? Koliko se cca može postici u mjesec i pol dana?
Back to Top
Maratonac View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 06 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Maratonac Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 23:37
Sporije ces gubiti na tezini ali ce vecina izgubljene mase biti od sala, sto u tvom rezimu nije slucaj.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Kolovoz 2013 at 23:58
500-800kcal???
Zapela sam na tome i ne mogu dalje:))
Zbilja se nadam da pogrešno racunaš:))
Koji je cilj - balet?
Back to Top
dcman View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dcman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2013 at 00:23
Pa da nisi stala na tom dijelu vidjela bi da je to bio samo jedan period :))
Znaci cilj je povecati unos kalorija. Pa dobro, probat cu s orasastim proizvodima i vise povrca.
Back to Top
Scarpetta View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2012
Status: Offline
Points: 1819
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Scarpetta Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2013 at 00:27
Nije mi bila namjera ništa loše, sorry:))
Povrce i nije neki kalorijski buum s njime neceš puno dobit na ukupnom kcal unosu, ali ga svakako ubaci u jelovnik.

Možeš li nam napisati primjer jelovnika za par dana kako se hraniš?
Na taj nacin ti jednostavnije možemo pomoci popraviti eventualne greške ili sugerirati nešto
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2013 at 10:30
Originally posted by dcman dcman wrote:

Pa da nisi stala na tom dijelu vidjela bi da je to bio samo jedan period :))
Znaci cilj je povecati unos kalorija. Pa dobro, probat cu s orasastim proizvodima i vise povrca.


Jednostavno povecas unos proteina kroz jaja, meso, ribu, posni sir i whey, te ubacis orasaste plodove i vidjet ces kako 2000 kcal se brzo nabere..
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
dcman View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dcman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2013 at 11:11
Ok evo prvo hvala svima na odgovorima. I mislio sam da se radi o prehrani, a po tom pitanju sam nekako prejednostavan, nisam baš orginalan, a stvari koje jednostavno ne volim izbjegavam.

Dakle najcešce trening u teretani odradim rano ujutro, od 7 do 8.30 i oko 9 sam doma, tada popijem proteinski shake (30g whey proteina i 150ml 0.5% masnog mlijeka). I jednostavno ne osjecam potrebu ni za kakvom hranom do rucka, oko 1 popodne. To je piletina (oko 300g), jako malo maslinovog ulja i neko povrce (rajcica najcešce). Zatim opet ništa do popodne, tada eventualno pojedem jednu jabuku i odradim cardio na biciklu i navecer ili opet piletina (ali manje) ili kuhani bjelanci. Kao što vidite nije kreativno, a ocito ni dovoljno, ali eto inace su tu bile mnoge stvari koje sam izbacio (gazirana pica, krumpir pire za rucak i slicno) a neke nove stvari tipa posni sir i orašaste plodove nikad nisam ni volio pa ih sad probam i jednostavno se mucim, a glupo mi je kupovati nešto samo da stoji sa strane.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2013 at 11:14
malo malo hrane.. ajde na racunanje bazalnog metabolizma.

https://www.fitness.com.hr/blog/Program_prehrane/Recite_NE_dijetama___.aspx
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
dcman View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2013
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dcman Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2013 at 12:33
sve to o bazalnom metabolizmu vec znam. Znam i da je brojcano (po kalorijama) hrane premalo. Ali zato i jesam došao ovdje po savjete i naveo toliko detalja o hrani koju sam odbacio. Evo upravo kako ovo pišem si spremam rucak i on kalorijski ima oko 600kcal. Ali to je 800 grama hrane. To je kolicinski puno. Cinjenica je da se radi o niskokaloricnoj hrani. Koliko bih onda takve hrane morao pojesti dnevno da dodjem do 2000 kalorija? 3 kilograma? Upravo sam zato i naveo detalje oko vježbanja, prije svega aerobnog. Ako uz taj nivo aktivnosti ja mogu vratiti neke stvari koje sam prije jeo pa ih izbacio, a koje bi dodale kalorije bez straha da to odjednom vrati kilograme i masno tkivo, to cu napraviti. Ako mi možeš o tome reci bio bih zahvalan.
Back to Top
davor23 View Drop Down
The Boss
The Boss


Joined: 12 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 7174
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote davor23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2013 at 12:41
Nevazno koliko g hrane je to, vec koliko kalorija, i iz cega dolaze te kalorije..

Puno posnog sira, nemasnog mesa, jaja, ribe, whey.. :)
I believe whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.