New Posts New Posts RSS Feed - Griz - da li jesti griz na mlijeku?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Griz - da li jesti griz na mlijeku?

 Post Reply Post Reply
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Griz - da li jesti griz na mlijeku?
    Posted: 10 Sijecanj 2011 at 16:44
Svi ste sigurno ko klinci jeli griz na mlijeku i to pogotovo gore još malo kraš expressa ili cokolade ribane..

Ovako bi to izgledalo:



Da li mislite da je dobro jesti griz ujutro, pogotovo ako je netko na masi?

Naša tablica kalorija kaže sljedece:

Namirnica (š00 g) Energija UH Bjelancevine Masti
kJ kcal g g g
Griz š550 370 75 š0 š GI 60
Zobene pahuljice š680 402 66 š4 7 GI 40

Jedete li griz i kada ste ga zadnji put jeli?
Mislite li da je dobro pojesti tu i tamo?
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2011 at 18:33
Pojesti ga tu i tamo da, ali ne kao i stalan obrok za dorucak poput zobenih. Ubacit malo proteina unutra i super bude vjerojatno, al ima veci GI od zobenih, al i više proteina... dalo bi se raspravljat, nek proba onaj tko je na masi!

Ovo sam našla na jednom forumu:
THE PERFECT BREAKFAST
4-6 egg whites with 2 whole eggs
š serving semolina (griz )
š banana
525 calories, 38 g protein, 59 g carbs, š5 g fat

Why? Eggs, a universal bodybuilding staple, offer easy-to-digest protein to kick-start muscle growth. Semolina provides energy-rich complex carbohydrates, and bananas contain both fructose and potassium, which support glycogen formation in the liver and muscles to minimise muscle breakdown in the body.

Hardgainer Tip: Substitute 475 ml of semi-skimmed milk for water in prepping the semolina. This adds another š6 grams of protein, 24 grams of carbohydrate and 4 grams of fat.

Shredding Tip: Go with all egg whites to keep fat and calories as low as possible and substitute š50 g of strawberries for the banana to shed another 50 calories.
LiveStrong
Back to Top
Avatar View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 352
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Avatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2011 at 21:49
Znao sam ga koji put ubaciti a i obožavam griz, kao mali sam ga cesto tamanio s naribanom cokoladom

U fazi definicije kad sam osjetio potrebu za slatkim cešto je bio za dorucak s puno naribane cokolade i mjerica wheya
Back to Top
Kate View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Lipanj 2009
Status: Offline
Points: 1580
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kate Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Sijecanj 2011 at 22:39
Prije svih sadašnjih znanja o hrani i prehrani- znala sam ga cesto spremit kao finu lakoprobavljivu vecericu
Poslije sam skužila , što rekoše i Zika i Zoki, da je bolji kao breakfast.
Ipak, i dalje ga koji put rado uzmem za vecru, pogotovo u hladnim zimskim danima

Ja sam prije cak znala staviti u mlijeko za griz mahunu vanilije ili cist mrvicu vanilin šecera, ali onda sam preskocila onu cokoladu gore.

Ne znam, meni se cini kao sasvim Ok izbor, pogotovo za prvi obrok.

Iako, sad u Mulleru i Dm-u imate jako finih integralnih kašica za klince ali ko kaže da su odraslima zabranjeni.

E, da, danas sam baš bila u Mulleru i otkrila Haferflocken iliti zobene bez dodataka, fino sitno mljevene, pa kad se smišaju s mlikom ispada ko griz

Act the way you'd like to be and soon you'll be the way you act
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2011 at 00:23
  neloša stvar sam što ja eto zaboravim na tu namirnicu pa ga i ne jedem cesto, tj. lakše mi je sam otvorit zobene, stavit u blender, dodat sve sastojke i gotovo.

I kad ga se napravi s mlijekom nije tolko zlo, pogotovo za ujutro. Kakao praha i sladila i bude ala cokolino.

isto kao i kukuruzna krupica koju precesto zaboravim a s njom se daju napravit odlicni chicken nuggetsi
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2011 at 00:25
 jel to tanjur iz konzuma?
Back to Top
Morrighan View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama


Joined: 05 Svibanj 2010
Location: Yugoslavia
Status: Offline
Points: 1020
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morrighan Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Sijecanj 2011 at 00:48
Jaaaaoj grrriiiiiz!
Ja ga ne jedem kuci, ali obozavam kad mi decko spremi griz sa mlekom i kakaom i cimetom, naravno...Ufffff, ubijem se svaki put koliko je ukusno

Tako da, ja ga jedem vise kao poslasticu nego kao...redovan obrok
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2011 at 10:25
Ni ja ga nisam jeo ekstra dugo. Možda postoji koja zdrava verzija griza u kombinaciji s wheyom.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
kawa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kawa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2011 at 10:31
a znate li staru poslovicu da nista pomalo ne ubija..... mozete svasta jesti,ali ne pretjerivat....
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2011 at 10:37
Originally posted by kawa kawa wrote:

a znate li staru poslovicu da nista pomalo ne ubija..... mozete svasta jesti,ali ne pretjerivat....


To je istina. Al mi bi voljeli cešce jesti griz i da nam to bude zdrava verzija dorucka..
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
bambolino View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Sijecanj 2011
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bambolino Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2011 at 10:50
pa ja nevidim nista lose u tome da ga se jede kao prvi obrok umjesto zobenih ponekad...pogotovo ako ubacis cimet radi okusa,a slucajno ima i tendenciju da smanji taj visoli GI griza...tako nevidim nista lose ni u tome da ga se jede i na defki!
eat life whit a big spoon!
Back to Top
kawa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Sijecanj 2011
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote kawa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Sijecanj 2011 at 19:28
kada sam se pripremao 2006 za državno prvenstvo u B.B u Bjelovaru mjesec i pola mi je dorucak bio pola litre griza pomjesano sa š2 bjelanjaka i cimetom.....odlicna stvar.......
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.