New Posts New Posts RSS Feed - gripa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

gripa

 Post Reply Post Reply
Author
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: gripa
    Posted: 20 Veljaca 2015 at 14:21
Uhvatila me gripa, visoka temperatura, grlo,curenje nosa,kašalj,bolovi u mišićima,zglobovima..
Nakon što prođe to, koliko trebam pauzirati do početka ponovnog vježbanja?
I ako imate neki savjet vezan uz prehranu, kažite, hvala , svaki savjet je dobrodošao jer jedva čekam da ovo prođe, osjećam se kao da me tenk pregazio.    
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2015 at 14:35
Tijekom ovakvih bolesti s povišenom temperaturom najvažnije je značajno pojačati unos tekućine jer ti tijelo jako puno tekućine izbacuje znojenjem. Topla limunada, nezaslađeni čaj i svježe cijeđeni nezaslađeni sokovi su dobar odabir. Izbjegavaj kavu jer ona dodatno dehidrira organizam a to ti sad nikako ne treba.

Iako će ti apetit opasti, imaj na umu da sa svakim stupnjem povišene temperature tijelo ima porast 10-15% za energijom jer troši više u borbi s tom temperaturom. Dakle, moraš pojačati unos namirnica, ali kvalitetnih.

Prijedlog je uvijek svježe voće i povrće, i sve što sadrži vitamin C: naranče, grejp, limun, ananas, a od povrća brokulu, špinat, sve zeleno lisnato...Orašasti plodovi uvijek neka budu pri ruci.

Hrana bogata selenom isto je super za jačanje imuniteta: tuna, piletina, puretina, biftek, jaja, brazilski oraščići...

Skuhaš si juhu od pravog komada mesa i povrća i eto zdravlja ;)

A što se tiče povratka u vježbanje, prvo pričekaj da se temperatura spusti, pa si daj još koji dan da dodješ sebi... najgore je krenuti dok je imunitet još loš jer će te to onda vrlo brzo opet prikovati za krevet.
Be healthy, be happy.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2015 at 14:56
Puno vitamina C.

KobasiCe, krvaviCe, šunkiCe, slaniniCe, jajCe... a i samo udari po češnjaku. Neka se virusi i bakterije podave.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Veljaca 2015 at 14:58
Hvala Smile
pijem puno čaja, vode, pileće juhe..voća,povrća, piletine i većinu toga nabrojenog.
Uz antibiotike i to nadam se brzom oporavku.
Back to Top
Tina22 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2015
Status: Offline
Points: 71
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tina22 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 00:44
Ja sam imala gripu nedavno ali posto me strefi svakih par godina trajala je 3 dana.Nakon toga sam 2-3 dana odmarala pa nastavila sa treninzima.
Uvijek je bitno slusato svoje tijelo za sve-dali preskociti trening, odraditi slabiji/jaci od planiranog itd.Isto mislim i za slucaj gripe-mozda ce ti trebati 2-3 dana a mozda i tjedan da se osjecas za akciju nakon pada temperature.Zelim brz oporavak, javljaj kako si
The only bad workout is the one that you didnt do
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 07:07
Jučer popodne mi je bilo bolje, glavobolja je prošla, mislim da nemam temperaturu trenutno. Samo kašalj i nos me izluđuju, ako se temperatura ne bude vraćala, bit će dobro :) .
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 10:23
Originally posted by never-give-up never-give-up wrote:

Jučer popodne mi je bilo bolje, glavobolja je prošla, mislim da nemam temperaturu trenutno. Samo kašalj i nos me izluđuju, ako se temperatura ne bude vraćala, bit će dobro :) .

...never...ne znam je li prakticiraš ali bilo bi ti dobro da  se svako jutro naučiš na vitamin CWink....recimo dietpharmov sporopuštajući od 500mg...ekstremno sam aktivan sa 5000-6000kcl...uz zdravu prehranu  i vitamine ne znam kad sam bija bolestan...i to da uz zdravu prehranu imaš  gripu i još treniraš ne pije vodu...negdi griješišWink....


Edited by dena75 - 21 Veljaca 2015 at 10:24
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 12:08
Ja sam se častila narančama, crvenim paprikama, lisnatim povrćem i omegom Smile proteinima naravno.. i ode lagana temperaturica u 1 dan :) Treba cijele godine jesti kvalitetno pa će i sve te boleštine teže doći...
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 14:49
@dena75 nisam baš shvatila ovo zadnje za vodu.. A probat ću s vitaminom c, prije smo ga uvijek kupovali dok smo mi bili manji, a u zadnje vrijeme ne baš.. Ja sam zadnji put ovako nešto imala prije 3-4 god, šta je ja mislim da nije to tako često s obzirom da imam 17 godina, a imunitet djeci je slabiji nego odraslima i podložniji su tome..

@Gym_gril a častim se i ja narančama,kivijem,jabukama, svakakvim povrćem,limunadom, piletinom.. :) nema temperature skoro jedan dan ,

Edited by never-give-up - 21 Veljaca 2015 at 14:50
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 15:36
Originally posted by never-give-up never-give-up wrote:

@dena75 nisam baš shvatila ovo zadnje za vodu.. A probat ću s vitaminom c, prije smo ga uvijek kupovali dok smo mi bili manji, a u zadnje vrijeme ne baš.. Ja sam zadnji put ovako nešto imala prije 3-4 god, šta je ja mislim da nije to tako često s obzirom da imam 17 godina, a imunitet djeci je slabiji nego odraslima i podložniji su tome..

@Gym_gril a častim se i ja narančama,kivijem,jabukama, svakakvim povrćem,limunadom, piletinom.. :) nema temperature skoro jedan dan ,

....ne pije ili ne drži voduLOL...značenje za nešto šta nije dobro ništa drugo....šta se tiče vitamina C ako si financijski loša slobodno uzmi u DM-a njihov....10kn 20 tableta...ja sam ga koristija godinu dana čak i njihov protein od 50 kn jer sam bija dekintiran...i opet su mi mišići narasliBig smile...ka u popaja....sad uzimam dietpharmov....ovo ih reklamiram jer mi daju mukte..LOL...šalim se...od 500mg sa nekim biofla....flaa.. flaa...vrag će ga znatiLOL....iden ća pročitati....
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 15:57
Hahah, kužim kužim. A mislim da ću ipak u apoteci kupiti, moji roditelji ne vole da "eksperimentiram" sa stvarima koje su tako jeftinije, a unosim ih u sebe...
Imam doma bočicu supradyna i magnezij, ima li od toga koristi? :)
Back to Top
dena75 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 10 Studeni 2014
Location: ANTARTICA
Status: Offline
Points: 332
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dena75 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 15:58
Originally posted by never-give-up never-give-up wrote:

@dena75 nisam baš shvatila ovo zadnje za vodu.. A probat ću s vitaminom c, prije smo ga uvijek kupovali dok smo mi bili manji, a u zadnje vrijeme ne baš.. Ja sam zadnji put ovako nešto imala prije 3-4 god, šta je ja mislim da nije to tako često s obzirom da imam 17 godina, a imunitet djeci je slabiji nego odraslima i podložniji su tome..

@Gym_gril a častim se i ja narančama,kivijem,jabukama, svakakvim povrćem,limunadom, piletinom.. :) nema temperature skoro jedan dan ,

...zaboravija sam komentirat....ovo šta sam ti zacrvenija  ti sve ovisi od prehrane i nazad par godina bi se s tobom složija..a sad više ne ....sve ti je servirano na ovoj zemaljskoj balotiBig smile...a o tebi ovisi kako ćeš i koliko ćeš unositi...oćeš li pojest šaku  oraha  ili ćeš pojest jednu krafnu...oćeš li sebi dozvolit da imaš kronične migrene(nedostatak UH) ili kronične žgaravice(nedostatak vode)ili hemeroide(nedostatak vlakana)..kronične viroze(nedostatak vitamina)..kronično suho grlo(dehidriranost)....ovo navedeno pišem jer sam funkcionira pola života takoCry ...i trčat po doktorima ....znači sve ovisi o tebi...problem šta uvik krivimo genetiku a nije ni ona uvik kriva...
iznajmljujem sobnu biciklu
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Veljaca 2015 at 16:26
Hvala na savjetima ;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.