New Posts New Posts RSS Feed - Grcevi u doljnjem dijelu trbuha
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Grcevi u doljnjem dijelu trbuha

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Ivana95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Grcevi u doljnjem dijelu trbuha
    Posted: 06 Prosinac 2012 at 17:12
Pozdrav svima

Imam pitanje oko grceva za vrijeme a nekad i nakon jace tjelesne aktivnosti.
grcevi se javljaju u doljnjem dijelu trbuha (nije slezena, vrlo dobro sam upoznata i s tom boli), bavim se veslanjem i svaki put nakon trke imam grceve koji traju od 10-20min i nepodnosljivi su. mislila sam da je samo zbog trke, no kad sam krenula s insanityem bol je opet došla. grcevi krenu od doljnjeg središnjeg dijela pa se prošire na cijeli pojas doljnjeg dijela trbuha. bila sam kod na mnogo sistematskih pregleda (mislili su da su ciste ili tako nesto) no nista nije pronadjeno. Mislila sam mozda da je zbog manjka magnezija u tijelu, uzimala sam ga i prije i nakon trke no bol je jos uvijek bila tu. Molila bih nekog za pomoc, ovo zbilja otežava treniranje pa ako je netko imao slican slucaj koji je riješio pa da pomogne [help]
Back to Top
Amiketa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 08 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 54
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Amiketa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2012 at 18:11
Da li si napravila UTZ abdomena?
Centar za promicanje zdravlja Miketa
        http://www.centar-miketa.hr
Back to Top
Ivana95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Prosinac 2012 at 22:07
jesam, pocetkom ove godine. nisu nista pronasli i kazu da je sve uredu.
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2012 at 13:15
Grcevi mogu bit zbog više razloga i mnogo cura ima taj problem (od nedovoljno uzimanja vode, nedostatka minerala (npr.kalija), preopterecenja živcanog sustava...), tako da probaj malo to podesiti.
Jesi li taj problem prijavila treneru, doktorici?
LiveStrong
Back to Top
Ivana95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2012 at 17:25
Vode uzimam zbilja puno, povecati cu onda unos kalija, no za ovo preopterecenje živcanog sustava to nisam znala da mogu i zbog toga cak grcevi biti kako to sprijeciti?
trener zna za taj problem i u sklopu kluba koji me poslao na više sistematskih, sam radila sve pretrage za doljnji dio tijela no ništa nisu pronašli..
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Prosinac 2012 at 19:43
Baš sam sada išla malo prckati po netu, iskreno nisam ništa pronašla, samo forume u kojima cure pricaju o ovome problemu i tako desetke stranica i kako im doktori ništa ne mogu otkriti zašto se to dešava . Opisuju to kao veliku bol koja traje kojih 10-20 minuta poslije treninga, tako je i tebi vidim?

Žao mi je, voljela bih kad bi ti mogli nešto više pomoci, cudno mi je stvarno kako ni doktori ne znaju o tome nešto previše. Neki idu u tekstovima u neku krajnost o cistama, ali sumnjam da je tu o tome rijec.

Probaj pronaci nešto više, informirati se, možda saznaš još ponešto (bar iz tudjeg iskustva).

LiveStrong
Back to Top
Ivana95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2012 at 19:40
Da, to je ta bol. prešla sam i ja sve te stranice i pronašla se u njima ali nitko nema rješenje
Hvala za trud, zbilja to cijenim. Tražiti cu rješenje i dalje, i nadati se da ce netko barem znati kako tu bol sprijeciti
Back to Top
zika View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2010
Location: Jamaica
Status: Offline
Points: 3015
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Prosinac 2012 at 21:42
Ma ništa, pazi si i na B vitamin zbog živaca, a ako ce ti se baš grcit mišici nekad možeš probati popiti cašu vode sa soli...
LiveStrong
Back to Top
baba44 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 10 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 1118
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote baba44 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Sijecanj 2013 at 19:12
crijeva?od vježbanja se pojaca peristaltika crijeva,možda je to,jer i mene to zna muciti
Back to Top
Ivana95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 11:51
pretpostavljam da nisu crijeva, jer je u podrucju jajnika ta bol koja se javlja, ali nemam nikakve ciste na jajnicima jer sam bila na par pregleda..
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Veljaca 2013 at 12:12
koliko vremenski prije treninga/natjecanja. tj.fizicke aktivnosti, imas obrok? mozda ti je mali razmak izmedu obroka i aktivnosti pa ti to uzrokuje grceve
Back to Top
Ivana95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 11:48
kad su natjecanja najcesce ni ne doruckujem jer odma rano ujutro imam trku oko 9h, a tijekom posljepodnevnih finala prodje dosta vremena od obroka, oko 3h.
Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 12:04
to onda nije...moze biti stvarno dosta stvari zbog kojih te mogu hvatati grcevi..npr. ja sam imao problema sa Helikobakter P. pa su me znali hvatat grcevi,moglo bi biti mozda i od povecane kolicine kvasaca/gljivica u crijevima pa i tad zna doci do bolova (mozda da odneses stolicu na testiranje)..zatim moze biti i upala maternice ili rodnice koje su ceste kod mladih zena ( svakako otici ginekologu da si sigurna)..mogu biti kamenci,problemi sa bubrezima (mozda za pocetak da si samo izvadis kreatinin pa vidis dal bubrezi funkcioniraju normalno)...

ali jedna stvar pada na pamet...slijepo crijevo - u tom slucaju se obicno radi o grcevitim bolovima, osobito nakon jela ili napora, koji se spontano smire pa zatim ponovo jave.

Edited by Gabrijel7 - 05 Veljaca 2013 at 12:27
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 15:26
za slijepo crijevo bi bili bolovi na desnoj strani....

Ivana, to ti može cak i od kralježnice bit, kako s time stojiš?

Ja sam isto imala neugodne bolove i grceve u tom dijelu i to sam dosta dugo vukla, vec me gadno zabrinulo....s tim da meni nije bilo vezano za trening nego od jutra do sutra, onako blago tinjajuce, nekad i malo gadnije. Zanimljivo da mi je prestalo sa izbacivanjem mlijecnih proizvoda Smile
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gabrijel7 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2011
Location: Karlovac
Status: Offline
Points: 262
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gabrijel7 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 15:48
bili bi na desnoj, al nije navela na kojoj strani su bolovi, vec samo da su u donjem dijelu, pa sam zato naveo neke opcije a izmedu ostalog i slijepo crijevo ;)
Back to Top
Ivana95 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Prosinac 2012
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ivana95 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Veljaca 2013 at 20:14
@Gabrijel7 bolovi su u doljnjem dijelu trbuha u podrucju jajnika, nisu nikad bili samo s jedne strane nego su se protezali u razini pojasa jajnika. Kamenac bi se vidio na ultrazvuku no nista nije pronadjeno, zanimljivo je to da me to boli vec skoro 3-4 godine nakon vecine velikih napora, a samo nakon mozda 5% trka i opterecenja godisnje me uopce ne boli.

@Gym_girl kralježnica mi je uredu u zadnje vrijeme, s tim da sam je ispravljala od malena. imala sam zadnjih par mjeseci problema s ljevim lumbalnim dijelom ali to mi nekako nema smisla da je povezano s trbuhom. Kako bol u trbuhu moze biti povezana sa kralježnicom?
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.