New Posts New Posts RSS Feed - Glikemijski indeks
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Glikemijski indeks

 Post Reply Post Reply
Author
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Glikemijski indeks
    Posted: 10 Ožujak 2012 at 16:34
Vjerujem da smo svi mi ovdje, više, manje upoznati s pojmom Glikemijski indeks, i ja sam donedavno nisam bio upucen u vezi ovog dok nisam naletio na clanak o Montignac metodi, tj. ?Montignac dijeta - birajte ugljikohidrate i gubite kilograme?, metoda kojoj je baza glikemijski indeks namirnica.
...e sad na prvi pogled sve skupa to izgleda dosta komplicirano, ali meni a vjerujem i vama, bez obzira dali želite smršavit, udebljat se,ojacat, oblikovat, utegnit ili jednostavno živit zdravijim životom malo znanja o glikemijskom indeksu nece škodit...
..
                    pošto nisam naša nikakvu tablicu Glikemijskog indeksa namirnica ovdije na Fitness.com.hr,
                                 potražio sam drugdje i naišao na ovu, na engleskom je ali uz prevoditelja
                                                                   nece bit problem...

                                                         Glikemijski indexs (tablica)                                                        
..
                             i jedna s tablicom te opcenito o informacijama vezano za ovu temu

                                                         Glikemijski indeks (tablica 2)




Edited by Thor - 10 Ožujak 2012 at 17:48
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 16:58
ufff kloni se Montignaca Smile Mislim, neke stvari su ok što se UH-a tice ali sam princip nekombiniranja UH i P nema smisla..

...a što se GI-a tice, korisno je znati samo što te tablice ne uzimaju u obzir kombiniranje namirnica...cim ti u obroku skombiniraš nutrijente vec si promjenio GI odredjenog UH-a.... jedan krumpir nece imati isti GI ako se jede sam i ako se jede uz meso i salatu npr...isto tako, i sama priprema namirnice mijenja stvari..


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 17:12
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

ufff kloni se Montignaca Smile

..ma samo sam njega spomenia jer nisam moga govorit nešto smislenije o glikemijskom indeksu a da njega ne spomenem, ovu sam temu otvorija s namjerom da glikemijski indeks namirnica bude u centru pažne, da se o njemu govori...

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

...a što se GI-a tice, korisno je znati samo što te tablice ne uzimaju u obzir kombiniranje namirnica...cim ti u obroku skombiniraš nutrijente vec si promjenio GI odredjenog UH-a.... jedan krumpir nece imati isti GI ako se jede sam i ako se jede uz meso i salatu npr...isto tako, i sama priprema namirnice mijenja stvari..


...eto baš zato sam otvorija ovu temu,.. da bi ljudi pricali o GI-u, da nemoramo mi fitovci skitat i tražit informacije o ovom po drugim portalima i stranicama...
..stoga tko god nešto zna, nezna, ima, nema iskustva s ovim, nek slobodno sve informacije vezane uz GI- postavi ovdije, isto tako pitanja, kakva god bila su dobrodošla.
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Ožujak 2012 at 17:31
naravno, i to je super, nikad dosta informacija :)

Kažem, definitivno je korisno znati jer, bez obzira koliki je broj u pitanju, suština je u izbjegavanju namirnica najvišeg GI-a, osim nakon treninga (primjer dekstroze, bijelog kruha, cornflakesa itd...). Samim poznavanjem GI-a možemo postati svjesni toga što bi trebalo jesti, a što izbjegavati...iako opet, ima nekih primjera koji imaju nizak GI pa opet nisu baš najidealniji izbor - recimo sladoled Smile ili voce koje ima mali GI ali opet to ne znaci da ga se može jest neograniceno....

..sve u svemu, GI sigurno nije jedino na što bi se trebalo paziti pri odabiru hrane ali kao pomocni alat da ga tako nazovem može jako dobro poslužit...


Edited by Gym_girl - 10 Ožujak 2012 at 17:53
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
extremefit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 28 Svibanj 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 272
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote extremefit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Ožujak 2012 at 12:27
Jedan brzi tip; ako želite smanjiti GI kruha, zamrznite ga pa onda istostirajte. Drasticno smanji brzinu otpuštanja. 
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Svibanj 2014 at 17:55
A sto mislitr o GL u lubenici? Nekako mi je cudno da je tako velik,a na ljeto je jedem svaki dan,i to navecer,pa neznam ako steti definiciji,jer nr stajem dok nepojedrm sve haha :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.