New Posts New Posts RSS Feed - Glavobolja na jutarnjem trcanju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Glavobolja na jutarnjem trcanju

 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
amater88 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Srpanj 2010
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote amater88 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 13:03
Kako bi tetak iz vecernje škole rekao: Samo lopovi trce!

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 13:52

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

ja cu radije potrositi 45 min ujutro i potrositi 400kcal (prema traci)
  

kolko ti uneseš u traku da imaš kg? š20?

brzo hodanje (znaci šetnja ima još manju vrijednost) ti ima met vrijednost 3.5 tak da si onda prema tome racunaj kolko si potrošio, ne prema traci. MET x tvoja kilaža= potrošene kcal. nema šanse da si potrošio 400kcal brzim hodanjem u 45min...

 

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

nego popodne trositi troduplo vremena da potrosim dodatnih š50kcal...
  

misliš potroših š50kcal iz masti buduci da do potrošnje masti moraš prvo potrošiti zalihe iz krvi, glikogena itd? oh so nebitno  imat ceš priliku potrošiti hrpu kcal više i moci ceš pojesti više, povecat ceš razinu t3 u tijelu, što znaci brži metabolizam a to opet povlaci bolje iskorištavanje unešenog, više potrošenih kcal u mirovanju itd itd

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

ionako na LI cardio poslije obroka gubis hrpu vremena da potrosis zalihe glikogena u misicima... a nije da imam vremena na bacanje... a i malo tko ima vremena na bacanje.
 

jakšic all the way

ma kontam ja tebe al kad pogledaš, nemam mi neki citac u obliku mp3 playera koji uštekamo u sebe i onda vidimo tocno kad trošimo jedno a kad drugo, tj. kad masti, kad glikogen, kad je katabolizam kad nije itd.

ali ako vec nemaš vremena, onda radije odradiš hiit nego se hebavat s tim LI kardijom. zapravo, jedini dio dana kada si ajmo rec sigurniji da ceš trošit malo više masti je ujutro i iza treninga, al to je hebena oštrica jer em što kao trošiš direkt masti em mora bit kraceg trajanja jer ceš inace napravit totalno suprotno, vuceš energiju iz mišicnih zaliha. al opet, ovisi i o tvojoj vrsti prehrane, treninzima u gymu dali ceš ujutro bit baš totalno prazan i "ici ceš na mast" il ceš još uvijek prvo mal trošit glikogen pa tek onda mast  jer mišici preko noci ne rade ništa pretjerano, gotovo ništa, ako se nešto troši - troši se glikogen iz jetre tak da si ujutro što bi se reklo još uvijek donekle neispražnjen.

Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 14:47
Zašto se uopce držat tih šema koje nit nemaju neke velike veze, ima milijun vrsta aktivnosti u kojima se cak može uživat a da postignete isti efekt.

Zašto npr. ne odigrate sat vremena basketa sa ekipom, uhvatiš curu za ruku i navecer nabaciš šetnjicu, em što provedeš sat-dva s curom em spržiš nešto kalorija, subotnji nogac s ekipom, odeš do lidla i nazad, uz potrošnju kalorija riješiš i kupnju. Ono što želim rec, nema potrebe da se držite tih nekih šablona kad istu stvar možete postic sa još hrpom drugih aktivnosti koje mogu bit i korisne i nedosadne
Rijeąeno na PM.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 15:23
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Zašto se uopce držat tih šema koje nit nemaju neke velike veze, ima milijun vrsta aktivnosti u kojima se cak može uživat a da postignete isti efekt.

Zašto npr. ne odigrate sat vremena basketa sa ekipom, uhvatiš curu za ruku i navecer nabaciš šetnjicu, em što provedeš sat-dva s curom em spržiš nešto kalorija, subotnji nogac s ekipom, odeš do lidla i nazad, uz potrošnju kalorija riješiš i kupnju. Ono što želim rec, nema potrebe da se držite tih nekih šablona kad istu stvar možete postic sa još hrpom drugih aktivnosti koje mogu bit i korisne i nedosadne


i nabacis shevicu umjesto setnjice hahaha , al bitno je da si sat dva sa curom kako god okrenes
mrtav hladan
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 19:15
Originally posted by opasni opasni wrote:



i nabacis shevicu umjesto setnjice hahaha , al bitno je da si sat dva sa curom kako god okrenes


Ja sam pristojno momce, ja se samo šetam s curama
Rijeąeno na PM.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 22:42
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by opasni opasni wrote:



i nabacis shevicu umjesto setnjice hahaha , al bitno je da si sat dva sa curom kako god okrenes


Ja sam pristojno momce, ja se samo šetam s curama


ja samo glumim pristojnog, a zapravo sam OPASNI
mrtav hladan
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.