New Posts New Posts RSS Feed - Glavobolja na jutarnjem trcanju
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Glavobolja na jutarnjem trcanju

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Kolovoz 2010 at 20:22

š. ne trcati na taste - brzo hodaj cca 45 min - potrosit ces masnoce, ali ces daleko manje katabolirati.

2. ako vec trcis, trci oko sat i pol nakon sto napunis gliko rezerve u misicima i to kompleksnim UH - zobenim, integralnom rizom,...

3. za dorucak nemoj istovremeno piti kavu i jesti zobene. za dorucak, nakon HODANJA, nikako trcanja na prazan zeludac, pojedi zobene, pol sake susenih brusnica ili grozdjica i neke proteine, ako mozes neki whey, bilo bi odlicno, ako ne, onda ubi 3-4 jaja.

4. ako ti je namjera skidanje speka, onda nemoj trcati nego radi HIIT (procitao sam da samo trcanje ima kontrcfekt), a hodanje UJUTRO na prazan zeludac pod obavezno

Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2010 at 01:03
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

4. ako ti je namjera skidanje speka, onda nemoj trcati nego radi HIIT (procitao sam da samo trcanje ima kontrcfekt), a hodanje UJUTRO na prazan zeludac pod obavezno

 

za hiit se slažem, ali ujutro na prazan želudac - nikako. Katabolirat ce sam tako. Možda ne odmah prvi dan, ne tjedan dana, ali nakon što prođu mjeseci i i mjeseci vidjet ce o cem pricam a buduci da se tim hodanjem na prazan želudac ionak potroši malo kcal (jer što duže šetaš veci je katabolizam) bolje onda recimo najest se ujutro i odšetat 2 h u komadu npr.

šetanje samo po sebi nije loše ali definitivno nije pod obavezno jer - malo troši kcal a ne znam baš da ce netko po cijele dane sam šetat.

Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2010 at 02:41

oprostite ako ste shvatili da HIIT treba raditi nataste... to nikako nemojte raditi!

Evo što kaže Vedran Jakšic o potrošnji sala:

"Ako se izvodi neka vježba crobnog tipa, dovoljno niskog intenziteta da se može izvoditi satima;
- u prvoj minuti rada: utrošak energije je 99% iz mišicnog glikogena, a š % iz potkožnog masnog tkiva
- nakon, otprilike, 20 minuta: utrošak energije je 50% iz mišicnog glikogena, a 50 % iz potkožnog masnog tkiva
- nakon 3 sata utrošak energije je skoro 0% iz mišicnog glikogena, a skoro š00 % iz potkožnog masnog tkiva"

Ako prije crobnog treninga odradimo ancrobni, onda ce se salo poceti trošiti od prvih minuta crobnog treninga.

Slicno situacija je i ujutro, od prvih minuta ce se poceti trošiti salo (ako radimo LI crobni natašte).
Ujutro nije povecana potrošnja sala samo zbog manjka glikogena, vec je cijela hormonalna slika povoljna za potrošnju sala....

 

Edited by GajbaPive
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2010 at 11:59
 Ma gajba sve ok, znam ja jakšiceve mudrosti bez brige  samo kažem što sam iskusio na vlastitoj koži vec 2 god za redom i dakako da nece hiit radit na prazan želudac, ne znam tko bi mogao shvatiti drukcije - možda sam zaboravio dodati "ali HODANJE ujutro na prazan želudac - nikako..." 
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2010 at 16:39
kakav si s ostalim metodama u definiciji? koliko gubis? pitanje je da li na masi uzimas kreatin pa izgubis puno vode kad ga prestanes uzimati... puno je pitanja, al cijeli svijet govori da je najbolja stvar hodanje ujutro na prazan zeludac, a sada ti govoris suprotno, samo zbog svog iskustva... a opet, svi smo razliciti i nesto sto meni moze biti savrseno tebi moze sve zaje...
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2010 at 18:54

Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

kakav si s ostalim metodama u definiciji? koliko gubis? pitanje je da li na masi uzimas kreatin pa izgubis puno vode kad ga prestanes uzimati... puno je pitanja, al cijeli svijet govori da je najbolja stvar hodanje ujutro na prazan zeludac, a sada ti govoris suprotno, samo zbog svog iskustva... a opet, svi smo razliciti i nesto sto meni moze biti savrseno tebi moze sve zaje...
 

Ma cijeli svijet je zapravo podijeljen, tj. da budem precizniji hodanje na prazan želudac ima i pozitivnih i negativnih strana.

Na kraju krajeva ionak je bitan kcal deficit na kraju dana, naravno uz dovoljnu kolicinu proteina, uh i m da ne ispadne da moš svakodnevno ostvariti kcal deficit samo npr. junkom i biti lean, tak da mi je svejedno hodao ujutro na prazan želudac, popodne, navecer, nevermind - ovak ako imaš kardio između obroka još ti i dobro dođe jer si sit, nema gladi i raspoložen i za duže hodanje.  

Kreatin ne trošim vec nekoliko godina tak da nije do tog.

 

Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Kolovoz 2010 at 19:21
Originally posted by Žiga Žiga wrote:

Trciš natašte ili poslije zajutrka? Boli li te ako trciš u bilo koje doba dana ili samo ujutro?

Znam da tijelo više nije isto kao i prije trudnoce ali jedan sistematski pregled bi dobro došao zar ne?


opet ti , sve naopako


mrtav hladan
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2010 at 16:27
Originally posted by GajbaPive GajbaPive wrote:

š. ne trcati na taste - brzo hodaj cca 45 min - potrosit ces masnoce, ali ces daleko manje katabolirati.

2. ako vec trcis, trci oko sat i pol nakon sto napunis gliko rezerve u misicima i to kompleksnim UH - zobenim, integralnom rizom,...

3. za dorucak nemoj istovremeno piti kavu i jesti zobene. za dorucak, nakon HODANJA, nikako trcanja na prazan zeludac, pojedi zobene, pol sake susenih brusnica ili grozdjica i neke proteine, ako mozes neki whey, bilo bi odlicno, ako ne, onda ubi 3-4 jaja.

4. ako ti je namjera skidanje speka, onda nemoj trcati nego radi HIIT (procitao sam da samo trcanje ima kontrcfekt), a hodanje UJUTRO na prazan zeludac pod obavezno



Ovaj dio me zanima....hoceš reci da ljudi koji trce se debljaju? ;)

Ja sam krenula sa trcanjem, poprilicno i jako mi paše, nisam primjetila da se debljam, a oni judi koj trce, koje ja znam su cak izrazitije mršavi (po mom ukusu možda i too much) pa bi voljela da mi objasniš na koji si nacin ovo mislio???
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2010 at 18:29
Možda je mislio da se trcanjem previše ulazi u katabolizam i s tim stvaraš kontrcfekat- gubljenje mišica, a to uzrokuje manji bazalni metabolizam i blabla

Mada ni ja u to ne vjerujem baš, ako imaš barem 2 obroka prije trcanja, nema baš neke opasnosti od katabolizma
Rijeąeno na PM.
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2010 at 21:04
  ovo sam ja procitao, a poanta je da je najbolje ujutro hodati na prazan zeludac i raditi HIIT...

6 razloga zašto je crobni trening kontraproduktivan


Kao trener snage i osobni trener vec duže od petncst godina, imao sam širom zemlje priliku vidjeti treninge mnogih fitness entuzijasta. U svim fitness centrima primjetio sam istu stvar, odnosno pogrešku koju ljudi stalno ponavljaju. Naime, iz godine u godinu ponavljaju jedne te iste treninge!

Nevjerojatna stvar je da ti ljudi stalno izgledaju isto ili cak i lošije, ali unatoc tomu ne odustaju od svojih ustaljenih rutina treniranja. Ovo se narocito odnosi na one koji prakticiraju redovite crobne treninge.

Ono što je narocito tužno je njihova uvjerenost da ništa ne mogu promjeniti po pitanju svojih nedostataka, odnosno prihvatili su cinjenicu da tako mora biti. Ako ih kojim slucajem upitatešto svojim treninzima žele postici, odgovor broj jedan bit ce-"izgubiti na težini" ili "stanjiti se". Kada me upitaju što moraju uciniti kako bi postali "fit", prvo pitanje koje im postavim je: "Koliko dugo upražnjavate sadašnji trening program?" Uobicajeni odgovor je "negdje između 6 i š2 mjeseci". Tipicni program koji slijede je 30-60 minuta crobnih vježbi 3-5 puta na tjedan.

Ovdje navodim 6 razloga zašto je crobni trening kontraproduktivan za gubljenje tjelesnih masti:

š. Kontinuirani crobni trening dostiže svoj plato nakon 8 tjedana i sve preko toga je kontraproduktivno

Ova cinjenica otvorila je oci mnogima koji su shvatili da vec kroz duže razdoblje bespotrebno gube vrijeme izvodeci crobne vježbe. Rukovodeci se ovim principom pripremao sam kanadski skijaški tim za Olimpijske igre š992. godine, te premašio crobne rezultate svih ostalih ekipa.

2.crobni trening lokalno i sistematski umanjuje snagu- drugim rijecima, cini vas sporijim.

Ako ste atleticar ili "vikendaš" koji želi participirati u atletskim ili timskim sportovima koji zahtjevaju brzinu i skocnost, posljednja stvar koja vam je potrebna je klasicna crobna tjelesna aktivnost. što više za crobnu aktivnost koristite donji dio tijela, utoliko pogoršavate skocnost. Isto vrijedi za gornji dio tijela u slucaju bacanja lopte, koplja i slicno.

3.crobni trening povecava oksidacijski stres koji pogoduje ubrzanom starenju.

Prema endokrinologu Dr. Diana Schwarzbein, autorici knjige "The Schwarzbein Principle II" oksidacija je proces koji proizvodi slobodne radikale u tijelu. U normalnim uvjetima tijelo ih uspješno neutralizira uz pomoc antioksidansa, ali kada se susretne sa previsokom razinom slobodnih radikala, tada ih tijelo nije sposobno sve uspješno neutralizirati uslijed cega dolazi do promjena u metabolizmu što može ubrzati starenje.

4. crobni trening povecava adrenalni stres koji može uzrokovati debljanje , te nepoželjne posljedice za zdravlje.

Prema Dr. James Wilson-u autoru knjige " Adrenal Fatigue-The 2šst. Century Stress Syndrom" adrenalne žlijezde koje normalno funkcioniraju proizvode precizno izbalansirane kolicine steroidnih hormona. Kada se vježbac previše izlaže crobnom naporu, tada adrenalne žlijezde postaju preopterecene. To se manifestira na nacin da narušavaju svoju prirodnu ravnotežu, što na kraju vodi ka adrenalnom zamoru. Adrenalni zamor povezan je sa simptomima poput umora, nesanicom, alergijama, artritisom, pojavom anksioznosti, depresije, smanjenom memorijom, problemima sa koncentracijom i što je najvažnije s obzirom na temu ovog clanka- sa smanjenjem sposobnosti za gubljenje masnih zaliha.

5. crobni trening povecava masne zalihe kod osoba pod stresom, uzrokujuci dodatni stres.

Ako ste vec dovoljno izloženi stresu, dodavanjem dodatnog stresa u vidu preduge crobne aktivnosti, zapravo ce biti samo prepreka u postizanju vašeg cilja-skidanja masnih zaliha.

6. crobni trening pogoršava odnos testosteron- kortizol, što pogoršava uvjete dobivanja mišicne mase, koja je sama po sebi super- mašina za potrošnju kalorija.

Napomena urednika:
Ovu cinjenicu Poliguin naglašava cinjenicom da "kontinuirani crobni trening u osnovi je vježbom inducirana- kastracija !"

U drugom dijelu clanka proucit cemo alternativne strategije vježbanja u svrhu mršavljenja, koje ce vam pomoci da razbijete plato i istovremeno biti povoljnije za vaše zdravlje!


Autor:
Charles Poliguin




6 razloga zašto je crobni trening kontraproduktivan - 2. dio


Alternativa crobnom treningu

U prvom dijelu naveo sam šest razloga zašto je kontinuirani crobni rad kontraproduktivan. Moja namjera je bila osvijestiti vježbacku populaciju, koja je uvjerena da postoji samo jedan nacin treniranja krvožilnog sistema.

U drugom dijelu, govoricu o alternativnoj strategiji treninga krvožilnog sistema, koji je znatno ucinkovitiji, a zahtjeva i manje vremena.

Pitanje tjelesnih masti

6 razloga zašto je crobni trening k&#šš1;ntraproduktivan 2 6 razloga zašto je crobni trening k&#šš1;ntraproduktivan 2

Svojim klijentima cesto postavljam ovo pitanje:
Tko ima manji postotak tjelesnih masti, sprinter ili maratonac?". Odgovor je u 99.9% slucajeva netocan tj. maratonac. Naime, tocan odgovor SPRINTER, dala su mi samo dva vježbaca u proteklih petncst godina trenerskog staža. Razlog tome poprilicno je razumljiv, pošto je vecina indoktrinirana teorijom da je za spaljivanje masnih naslaga neophodno kontinuirano crobno vježbanje.

Sprinteri provode skoro NULA vremena crobno trenirajuci, a ipak imaju niži postotak tjelesnih masti. Dakle, kako je to moguce?

Razlog je u intenzivnoj prirodi nihovog treninga. što je viši intenzitet (intenzitet je postotak maksimalnog broja otkucaja, a ne intenzitet uloženog truda), utoliko je i više kalorija spaljeno po minuti provedenog treninga. I dodatno (i još važnije), kalorijska potrošnja je povecana još 24-48 sati nakon treninga.

Moc intervalnog treninga

6 razloga zašto je crobni trening k&#šš1;ntraproduktivan 2

Dobar nacin za povecanje intenziteta treninga je "Intervalni trening". Ovaj nacin treninga izmjenjuje razdoblja treniranja visokim intenzitetom sa treningom niskim do srednje jakim intenzitetom vježbanja. Nedavne studije su potvrdile da je intervalni trening ucinkovitiji za topljenje masnih naslaga, dok istovremeno unaprijeđujete kako crobnu, tako i ancrobnu utreniranost.

Prva studija (š) je uspoređivala skupinu vježbaca koja je trenirala sa 70% VO2 maksimuma, sa skupinom koja je trenirala visokim intenzitetom.

Prva skupina koja je vježbala srednjim intenzitetom povecala je svoj crobni kapacitet za š0% bez dodatnog povecanja ancrobnog kapaciteta.

Visoko intenzivna (HIIT) skupina, povecala je crobni kapacitet za š4%, a ancrobni kapacitet, i to za cak 28%. Znaci da je HIIT grupa vježbaca unaprijedila i crobni i ancrobni kapacitet!

6 razloga zašto je crobni trening k&#šš1;ntraproduktivan 2 6 razloga zašto je crobni trening k&#šš1;ntraproduktivan 2

Druga studija (2), uspoređivala je rezultate grupe sprintera na ergometru sa crobnom grupom vježbaca. Unatoc spaljivanju cak 50% manje kalorija, sprinterska je grupa izgubila triput više tjelesnih masti od crobne grupe.

Primjer intervalnog protokola za topljenje masnih naslaga

TABLICA š

Trening Serije Visoki intezitet Niski intezitet
š i 2 6 40 sek 2.00 min
3 i 4 7 40 sek 2.00 min
5 i 6 8 40 sek 2.00 min
7 i 8 9 40 sek 2.00 min
9 i š0 š0 40 sek 2.00 min
šš i š2 šš 40 sek 2.00 min
š3 i š4 š2 40 sek 2.00 min
š5 i š6 š2 45 sek š.45 min
š7 i š8 š2 45 sek š.30 min
  • Izvodite 2-3 treninga na tjedan, u neuzastopne dane.
  • Ako vam je potrebna pripremna faza, prije prelaska na gornji intervalni program (TABLICA š) , tada slijedite trening iz slijedece TABLICE 2.

TABLICA 2

Trening Serije Visoki intezitet Niski intezitet
š 4 40 sek 4.00 min
2 4 40 sek 3.45 min
3 4 40 sek 3.30 min
4 5 40 sek 3.š5 min
5 5 40 sek 3.00 min
6 5 40 sek 2.45min
7 6 40 sek 2.30 min
8 6 40 sek 2.š5 min
  • Izvodite 2-3 treninga na tjedan, u neuzastopne dane.

TABLICA 3

Faza Vrijeme Ciljani broj otkucaja Tjedni
š 45 min 60% max š-3
2 20 min 80% max 4-6
  • Izvodite 3-4 treninga tjedno
  • Ne provodite program iz tablice 3 duže od 6 tjedana.

Nakon što završite sa obje faze iz TABLICE 3, prijeđite na TABLICU 2, kako bi se pripremili za intervalni trening iz TABLICE š.

Nakon š8 odrađenih treninga iz TABLICE š , možete zapoceti novi ciklus, ali sa višom inicijalnom brzinom za vrijeme izvođenja visoko-intenzivnih serija.


(š) Tabata, I., Irishawa. K, Kuzaki, M., Nishimara, K. Ogita.F., and Miyachi, M., Metabolic Profile of High Intensity Intermittent Exercises Medicine & Science in Sports & Exercise,29 (3), 390-395, š997).

(2) Tremblay, A,J. SIMONEAU, and C. Bouchard, Impact of Exercise Intensity on Body Fitness and Skeletal Muscle Metabolism.43:8š4-8š8, š994.


Autor:
Charles Poliguin



Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Kolovoz 2010 at 22:18
  to sve stoji što si napisao... no opet nekad neki ljudi vole trcati ili voziti biciklu i uživaju u tome... i ono.... nije svima isti cilj... niti u izgledu niti u kondicijskom smisluc....tako da... nije baš kontrcfekt trcanjem... nego eto kako je rekao soner...možda veci katabolizam... no uz pravilno tempiranje cak i to ne mora biti....
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 01:44
  koliko shvacam ovo je neki fitness forum. nasa poanta je gubljenje masti uz zadrzavanje misicne mase. a jedna zenska osoba, ne znam koliko bi mogla imati misica, a sada jos i da ide katabolirati... i kaj ce se dogoditi? objesit ce joj se koza...
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 10:11
Ma to su sitnice kojima se ljudi opterecuju,a katabolizam je precijenjen, mišice ne dobiješ lako al ih i ne izgubiš tako lako. Više cete si štete napravit ako si budete razbijali glavu kako i šta i s tim si dizali kortizol. Ajmo, svi po gram vitamina C da spustimo kortizol 

I da, tak je svejedno dal ceš ic na LI kardio na prazan želudac il popodne, Thorn vam o tome prica cijelo vrijeme. Jedino šta je bitno za defku je kalorijski deficit, dal cete ga ostvarit preko smanjenja hrane il dodavanjem dodatnih aktivnosti, to je isto manje važno. Jednostavno se krecite, odradite par treninga u teretani i jedite pametno. A ove price da cete uci u toliki i toliki katabolizam ostavite ljudima koji se stvarno aktivno bave bodybuildingom i fitnessom, prvenstveno mislim na natjecatelje
Rijeąeno na PM.
Back to Top
opasni View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 11 Svibanj 2010
Location: Afghanistan
Status: Offline
Points: 378
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote opasni Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 10:31
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Ma to su sitnice kojima se ljudi opterecuju,a katabolizam je precijenjen, mišice ne dobiješ lako al ih i ne izgubiš tako lako. Više cete si štete napravit ako si budete razbijali glavu kako i šta i s tim si dizali kortizol. Ajmo, svi po gram vitamina C da spustimo kortizol 

I da, tak je svejedno dal ceš ic na LI kardio na prazan želudac il popodne, Thorn vam o tome prica cijelo vrijeme. Jedino šta je bitno za defku je kalorijski deficit, dal cete ga ostvarit preko smanjenja hrane il dodavanjem dodatnih aktivnosti, to je isto manje važno. Jednostavno se krecite, odradite par treninga u teretani i jedite pametno. A ove price da cete uci u toliki i toliki katabolizam ostavite ljudima koji se stvarno aktivno bave bodybuildingom i fitnessom, prvenstveno mislim na natjecatelje


mislis??
cardio niskog intenziteta posebno je efikasan ujutro nakon budjenja  s obzirom da su pulsevi hormonarasta tijekom sna mobilizirali masne stanice sto omogucuje njihovo ranije koristenje za energiju. jutarnji je kortizol visok, stoga cardio na prazan zeludac nebi trebao trajati predugo, otimalno je nekih sat vremena.

ovo sa vitaminom c je dobra spika
mrtav hladan
Back to Top
ThornOfFaith View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 4875
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ThornOfFaith Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 12:19

Originally posted by opasni opasni wrote:

Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Ma to su sitnice kojima se ljudi opterecuju,a katabolizam je precijenjen, mišice ne dobiješ lako al ih i ne izgubiš tako lako. Više cete si štete napravit ako si budete razbijali glavu kako i šta i s tim si dizali kortizol. Ajmo, svi po gram vitamina C da spustimo kortizol 

I da, tak je svejedno dal ceš ic na LI kardio na prazan želudac il popodne, Thorn vam o tome prica cijelo vrijeme. Jedino šta je bitno za defku je kalorijski deficit, dal cete ga ostvarit preko smanjenja hrane il dodavanjem dodatnih aktivnosti, to je isto manje važno. Jednostavno se krecite, odradite par treninga u teretani i jedite pametno. A ove price da cete uci u toliki i toliki katabolizam ostavite ljudima koji se stvarno aktivno bave bodybuildingom i fitnessom, prvenstveno mislim na natjecatelje


mislis??
cardio niskog intenziteta posebno je efikasan ujutro nakon budjenja  s obzirom da su pulsevi hormonarasta tijekom sna mobilizirali masne stanice sto omogucuje njihovo ranije koristenje za energiju. jutarnji je kortizol visok, stoga cardio na prazan zeludac nebi trebao trajati predugo, otimalno je nekih sat vremena.
 

deja vu

sad ti gledaj jel ti je bolje spržit 300kcal ujutro na prazan želudac u tih sat vremena il primjerice 600,700kcal popodne, navecer ak prošetaš 2h recimo



Edited by ThornOfFaith
Back to Top
GajbaPive View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 20 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 921
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote GajbaPive Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Kolovoz 2010 at 12:27
ja cu radije potrositi 45 min ujutro i potrositi 400kcal (prema traci) nego popodne trositi troduplo vremena da potrosim dodatnih š50kcal... ionako na LI cardio poslije obroka gubis hrpu vremena da potrosis zalihe glikogena u misicima... a nije da imam vremena na bacanje... a i malo tko ima vremena na bacanje.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.