New Posts New Posts RSS Feed - Glavni izvori proteina .. kod vas su ?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Glavni izvori proteina .. kod vas su ?

 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Johnny_23 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Veljaca 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 59
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Johnny_23 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2010 at 09:26
  puretina ftw
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2010 at 11:47
  riba
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2010 at 13:34

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

meso definitivno (puretina, piletina, ponekad govedina i teletina) jer mi se provlaci najcešce kroz rucak i veceru tako da ga u tim danima nakupim oko 300 g...ako nije meso onda je najcešce oslic ili neka druga riba, tuna pogotovo...onda posni kojeg isto zna past oko 300g minimum....pureca šunka....jogurt...whey uglavnom nakon treninga i uz zobene ujutro....jaja....klasika, ne - vrtiš iz jednog obroka u drugi
 

koliko ti proteina unosis dnevno vidin da 300gr mesa vec to je 60ak gr proteina

Back to Top
Shiny View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 14 Veljaca 2010
Location: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Points: 129
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Shiny Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2010 at 14:16
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

 pa nemozete bas kikiriki uzimat ka izvor proteina


i ja sam to kontala ali on ga je stavio na spisak a ja ga obozavam
"Samo ljudi najuzviąenijeg i najniľeg karaktera se ne mijenjaju."
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 08 Travanj 2010 at 15:51
Originally posted by zmaj zmaj wrote:

Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:

meso definitivno (puretina, piletina, ponekad govedina i teletina) jer mi se provlaci najcešce kroz rucak i veceru tako da ga u tim danima nakupim oko 300 g...ako nije meso onda je najcešce oslic ili neka druga riba, tuna pogotovo...onda posni kojeg isto zna past oko 300g minimum....pureca šunka....jogurt...whey uglavnom nakon treninga i uz zobene ujutro....jaja....klasika, ne - vrtiš iz jednog obroka u drugi
 

koliko ti proteina unosis dnevno vidin da 300gr mesa vec to je 60ak gr proteina

 

a gledam da mi je nekih 2g/kg minimum tako da variram tu negdje...oko š20g otprilike :) Nije svaki dan tako al bar se trudim kad imam trening tolko unijet...

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
jole00 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Travanj 2009
Status: Offline
Points: 83
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jole00 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 00:41
meni je isto meso,vecinom piletina i puretina glavni izvori proteina,i dosta trusim obicne jogurte,nekad i po litru dnevno ,i još ribu i posni kombiniram...al mislim da nikad ne pojedem više od nekih š20-š30g proteina dnevno,a i to je kad se pojede dosta mesa..
Back to Top
culjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote culjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 02:08
Ujutro jogurt 200 ml i navecer posnog 250 g.
Dva puta tjedno ribu i u prosjeku dva puta piletinu.

Rekreativac, cetiri treninga tjedno.

fit
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 12:22

Originally posted by culjak culjak wrote:

Ujutro jogurt 200 ml i navecer posnog 250 g.
Dva puta tjedno ribu i u prosjeku dva puta piletinu.

Rekreativac, cetiri treninga tjedno.

 

to je sve sta uneses od proteina?

Rijeąeno na PM.
Back to Top
zmaj View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak


Joined: 19 Ožujak 2009
Location: Trogir
Status: Offline
Points: 3429
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote zmaj Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 12:28
 premalo, ja dnevno oko š60gr proteina unesen
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 12:39

 @ culjak

ciljaj da uneses 2 g proteina po kg...

 

Rijeąeno na PM.
Back to Top
Theia View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 27 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1648
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Theia Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 12:47
  Najviše posni sir i jogurti pa piletina/puretina.
Back to Top
culjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote culjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 16:04
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

Originally posted by culjak culjak wrote:

Ujutro jogurt 200 ml i navecer posnog 250 g.
Dva puta tjedno ribu i u prosjeku dva puta piletinu.

Rekreativac, cetiri treninga tjedno.
 

to je sve sta uneses od proteina?


To je glavnina. Ovisno o danu, u prehrani su mi naravno i teletina, jaja, orašasto voce itd.

Uglavnom se trudim hraniti uravnoteženo i kvalitetno, ne zbrajam proteine, ne pijem dodatke. Deficitaran sam u proteinima, no nisam bez razloga napomenuo da sam rekreativac i da imamo razlicite ciljeve.

Meni je kao 33-godišnjaku cilj zadržati postojece stanje i ne udebljati se, a to mi kontroliranim unosom UH i masnoca uspjeva. Plus što ipak unesem proteina više od prosjecnog covjeka. Ne stvaram mišicnu masu, ali ju i ne gubim.


fit
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 17:26

 Dodatci i nisu toliko vazni, vazna je uravnotezena prehrana kao sto si i rekao.

Svaka osoba koja posjecuje teretanu bi trebala unositi nesto vise proteina od osobe koja ne ide u teretanu (priblizno 2 g/kg), razlog je jednostavan tokom treninga misici se iscrpe i ostete i potrebna im je određena kolicina proteina i ugh da se oporave, ako ces unositi malu kolicinu proteina koja je nedovoljna za njihov oporavak tesko da ces i odrzat trenutnu kolicinu misica, samo ces otic u katabolizam i napravit jos goru situaciju.Ovo je samo prijateljski prijedlog.

 

Edited by soner_9393
Rijeąeno na PM.
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 18:27
posni, piletina, puretina
Back to Top
culjak View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 11 Veljaca 2010
Status: Offline
Points: 13
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote culjak Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 21:11
Originally posted by soner_9393 soner_9393 wrote:

 Dodatci i nisu toliko vazni, vazna je uravnotezena prehrana kao sto si i rekao.

Svaka osoba koja posjecuje teretanu bi trebala unositi nesto vise proteina od osobe koja ne ide u teretanu (priblizno 2 g/kg), razlog je jednostavan tokom treninga misici se iscrpe i ostete i potrebna im je određena kolicina proteina i ugh da se oporave, ako ces unositi malu kolicinu proteina koja je nedovoljna za njihov oporavak tesko da ces i odrzat trenutnu kolicinu misica, samo ces otic u katabolizam i napravit jos goru situaciju.Ovo je samo prijateljski prijedlog.

 

Problem je što bih na oko cca. 90 kg mase (na š88 cm visine) trebao uzimati ogromne kolicine hrane, kako bih tim putem namirio potrebnu razinu proteina. Ne želim svaki dan jesti kg sira ili piletinu, također ni suplemente.

U katabolizam ne odlazim jer mi treninzi nisu intenzivni kao kod kolega koji rade na masi ili treniraju za natjecanja. Moji treninzi su kombinirano crobni i na spravama. Želim se dobro osjecati i imati dobru kondiciju. Povecanje mase nije primarno. Dakle - oblikovanje a ne bodybuilding.

Tako da je tih 2 g proteina po kg mase vrlo relativan pojam.

Svejedno, zahvaljujem se na prijateljskom prijedlogu, iako zapravo dobro znam o cemu govoriš. Ovaj site je pun takvih informacija, a i imam dosta prijatelja natjecatelja.



fit
Back to Top
soner_9393 View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 22 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 3111
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote soner_9393 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Travanj 2010 at 21:28

 skoro ista visina i tezina kao kod mene (š85/93)

ja dnevno unosim oko 200 g proteina (od cega je oko š70 g iz hrane a ostatak iz suplemenata tj iz wheya) i sve jedno bih mogao pojest jos hrane tj ne osjecam se pretrpan hranom

ovo sto kazes netko ima neke ciljeve, tu se slazem u potpunosti s tobom. I jos nesto mislim da je oblikovanje i bodybuilding (tjelogradnja) jedna te ista stvar al ajde necemo ulazit u sitnice

Rijeąeno na PM.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.