New Posts New Posts RSS Feed - Gimnasticari - trening
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Gimnasticari - trening

 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Gimnasticari - trening
    Posted: 02 Svibanj 2010 at 15:35
Da li netko zna kako gimnasticari treniraju?
Ako ste ikada gledali na tv-u neko muško natjecanje u gimnastici, vidjeli bi ogromne bicepse, stabilnost, trbušnjake, leđne mišice i sl.

Kako njihov trening izgleda - da li netko zna?

Pronašao sam ovaj clanak na T-nationu - interview s jednim od trenera

Ukratko, vecina treninga gimnasticara se zasniva na bodyweight vježbama. Nikada nisu culi za bucice, a imaju onakve bicepse..





što vi kažete na ovu temu?

 

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 23:07
Ja kažem da su oni kraljevi, i da im njihovi mišici stoje š00% na raspolaganju.
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 23:09
Originally posted by Furai Furai wrote:

Ja kažem da su oni kraljevi, i da im njihovi mišici stoje š00% na raspolaganju.


Drito to. I oni su za mene kraljevi jer bilo koji mišic maksimalno koriste.
Vidim po teretani svakojake mrge od likova.. a što ce im to kad ni one osnovne ne koriste..

Ovo me ful inspirira - gimnasticari su mi fakat ponekad motivacija za bodyweight vježbe i funkcionalni trening.
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Svibanj 2010 at 23:23
Pa jeste, a i gledam onaj interview, kaže da gimnasticari iz prvih pokušaja izbacuju nenormalne težine. Pa kolika snaga cuci u njima. Ali kad se pogleda kakvi su to pokreti i od kakvih su im vježbi satkani treninzi, svaka ima cast, definitivno inspiracija.
Užicao sam karike, poceo lagano vježbat s njima
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
Ann View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 15 Studeni 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 764
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Ann Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 02:25
Divni su ti gimnasticari!
Back to Top
chaxy View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 09 Studeni 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 1305
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote chaxy Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 08:19
U onim uskim trikoicima
Strong is the new skinny.
Back to Top
Psyho View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 12 Travanj 2010
Status: Offline
Points: 214
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Psyho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 10:15
celicni mišici + savršena koordinacija pokreta = savršenstvo !
Who dares wins!
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 03 Svibanj 2010 at 10:24
Drago mi je da se svi slažemo - probat cu pronaci na youtube-u njihov trening pa da vidimo kako to vizualno izgleda..   

Edited by Zoki
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
Furai View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 05 Prosinac 2009
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 746
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Furai Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 12:34
Evo video vezan za gimnasticke vježbe:
Video
There are few things graven in stone, except that you have to squat or you're a pussy.
Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Svibanj 2010 at 12:53
Slažem se sa svime što su decki rekli, odavno su mi gimnasticari posebno impresivni... planirao sam ove godine na faksu raditi gimnastiku ali pošto mi je izbjegao, morat cu se snaci drugacije !

cak sam recimo u srednjoj na dan sporta izveo nekakve osnovne vježbe na karikama pred publikom!

Inace, prvom prilikom si sad kupujem karike.. jedino što moram cekati da rehabilitiram to rame
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
SnowDonkey View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SnowDonkey Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2010 at 11:25
Koga zanima, u Zagrebu se pri Hrvatskom Sokolu, vježba gimnastika za odrasle, cetiri puta tjedno, od pon. do cet., u terminu od 2š do 22,30h. Treneri su odlicni (ekipa sa kineziološkog), a cijene pristupacne. Ja za dvaput tjedno placam 250,00 kn, dok bi cetiri puta koštala 350,00 kn.
Ekipa koja dolazi je odasvud: parkour, capoeira, fitness zaljubljenici opce prakse itd.
Nisam difovac po vokaciji, probao sam svašta, ali ovo mi je zakon do sada. Meni je bolje, raznovrsnije i svrsishodnije od rada sa utezima u teretani (sve stvar osobnog ukusa). A bome izazovnije i zahtjevnije, buduci treba vremena da se savladaju samo osnove. Osnove ukljucuju akrobatiku (mali i veliki trampolin), parter i muške sprave: konj, ruce, precu i karike...
Najtoplije preporuke.
Vježbe su mi prebrutalne. Tko nije probao karike, neka samo pokuša raditi sklekove na njima, ne treba ništa drugo...

Back to Top
Iluvatar View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 08 Veljaca 2009
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4357
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Iluvatar Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2010 at 12:08
Originally posted by SnowDonkey SnowDonkey wrote:

Koga zanima, u Zagrebu se pri Hrvatskom Sokolu, vježba gimnastika za odrasle, cetiri puta tjedno, od pon. do cet., u terminu od 2š do 22,30h. Treneri su odlicni (ekipa sa kineziološkog), a cijene pristupacne. Ja za dvaput tjedno placam 250,00 kn, dok bi cetiri puta koštala 350,00 kn.
Ekipa koja dolazi je odasvud: parkour, capoeira, fitness zaljubljenici opce prakse itd.
Nisam difovac po vokaciji, probao sam svašta, ali ovo mi je zakon do sada. Meni je bolje, raznovrsnije i svrsishodnije od rada sa utezima u teretani (sve stvar osobnog ukusa). A bome izazovnije i zahtjevnije, buduci treba vremena da se savladaju samo osnove. Osnove ukljucuju akrobatiku (mali i veliki trampolin), parter i muške sprave: konj, ruce, precu i karike...
Najtoplije preporuke.
Vježbe su mi prebrutalne. Tko nije probao karike, neka samo pokuša raditi sklekove na njima, ne treba ništa drugo...



Hvala ti ko bratu na ovoj informaciji   
Muscle mass does not always equal strength. Strength is kindness and sensitivity. Strength is understanding that your power is both physical and emotional.

O osobnim treninzima kontakt na pm.
Back to Top
SnowDonkey View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 23
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote SnowDonkey Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Svibanj 2010 at 12:47
Ma nema na cemu, i drugi put...

Ja sam zakljucio da je odlazak tamo jednom do dvaput tjedno, u situaciji ako vec nešto vježbaš (teretana, bilo što drugo, doslovno) izvrstan nacin za pojacat, nadopunit i obogatit svoj program rada. Vježba se cijelo tijelo, samih vježbi i njihovih kombinacija je mali milion...

E, da, tamo dolazi i ekipa sa kineziološkog kad se pripremaju za ispit. Otprilike tako je nekako i poceo taj program za odrasle. Treneri su mislili da to nikog nece zanima, kad ono iznenađenje...

Ja baš danas idem...
Back to Top
ena:))) View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 13 Srpanj 2009
Status: Offline
Points: 1382
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ena:))) Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2010 at 21:53
predobre su im ove tajice ...
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 09 Svibanj 2010 at 22:27
Originally posted by Furai Furai wrote:

Evo video vezan za gimnasticke vježbe:
Video


Preprepredobar video!
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
hnedo View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 02 Kolovoz 2010
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote hnedo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Kolovoz 2010 at 00:35
Citam forum i eto ja vodim gimnastiku za velike pa koga zanima kako se trenira gimnastika, slobodno se javi i proba...

 
http://www.facebook.com/group.php?gid=3543š9428š0


 

Edited by hnedo
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.