New Posts New Posts RSS Feed - nakon vježbanja
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

nakon vježbanja

 Post Reply Post Reply
Author
anthony View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 29 Svibanj 2008
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote anthony Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: nakon vježbanja
    Posted: 16 Lipanj 2008 at 15:30

 Pozdrav ljudi, nova sam na forumu i ako bi mi svojim savjetima mogli malko pomoci bila bih zahvalna. Trcim vec neko vrijeme i zanima me što bi se nakon trcanja ili uopce vježbanja trebalo jesti, citala sam da bi trebalo sprijeciti da se mišici ne razgrađuju zajedno sa masnim tkivom pa bi zato trebalo ponuditi adekvatnu zamjenu, pa koja bi to bila?

hvala... 

FUBAR
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2008 at 16:05
Originally posted by anthony anthony wrote:

 Pozdrav ljudi, nova sam na forumu i ako bi mi svojim savjetima mogli malko pomoci bila bih zahvalna. Trcim vec neko vrijeme i zanima me što bi se nakon trcanja ili uopce vježbanja trebalo jesti, citala sam da bi trebalo sprijeciti da se mišici ne razgrađuju zajedno sa masnim tkivom pa bi zato trebalo ponuditi adekvatnu zamjenu, pa koja bi to bila?

hvala... 


Zanimljivo pitanje, svakako. Prije svega, pohvalno je što i sama shvacaš važnost oporavka iza bilo koje aktivnosti, pa tako i trcanja.

No ipak, neke osnove postoje. Iza vježbanja (pretpostavljam da misliš na ancrobni trening - trening) poželjno je unijeti jednostavne ugljikohidrate kao i proteine - najcešca kombinacija je popularna dekstroza iz dm-a (traubenzucker) i nekakav whey protein (imaš po trgovinama suplementima). Naravno, obrok iza trening može biti i "normalna" hrana, primjerice suhe grožđice i bjelanjci.

Nešto je drukcija situacija s trcanjem (odnosno crobnim treningom) - ovisno o tome koji ti je cilj - ako je definicija vjerojatno ceš iza trcanja uzeti ili složene ugljikohidrate + proteine ili (za naprednije) kvalitetne masti + proteine. Bilo kako cilj je nakon crobne aktivnosti ostaviti proces trošenja masti netaknut, odnosno unošenjem jednostavnih U doci ce do zatvaranja tog procesa, tj. nešto slabijeg iskorištavanja masti.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
jedna_mala View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 16 Ožujak 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 517
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote jedna_mala Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2008 at 20:39

 kaze± da bi se trebali jesti i slozeni ugljikohidrati... znaci li to da nije dovoljno pojesti samo primjerice 200g posnog sira sa limunom i zaslađivacem recimo?  

btw - kad si vec ovdje u svoj profil stavio slikicu, ajde ju stavi i u galeriju? vidi kak ti se lijepo smiješkam nemres odbiti moj zahtjev hehe...



Edited by jedna_mala
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2008 at 21:28
da,kaj je najbolje jesti nakon jutarnjeg trcanja? ja sam jela dosad nešto kruha sa posnim,ali to su jednostavni U,pa koja bi bila dobra zamjena? može cisti posni ili neko voce? jaja mi se nedaju svaki put kuhat,a musli i sl. žitarice imaju previše kcal i u! 
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Lipanj 2008 at 21:57
Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

 kaze± da bi se trebali jesti i slozeni ugljikohidrati... znaci li to da nije dovoljno pojesti samo primjerice 200g posnog sira sa limunom i zaslađivacem recimo? 


Može se reci da nije dovoljno jer nedostaje transport za unešene proteine, odnosno u ovome slucaju složeni U koji pospješuje iskoristivost P. Dolje imaš primjer u mom odgovoru Evici. Sami P bilo bez masti ili bez ugljikohidrata,  nisu dovoljno iskorišteni.

Originally posted by jedna_mala jedna_mala wrote:

btw - kad si vec ovdje u svoj profil stavio slikicu, ajde ju stavi i u galeriju? vidi kak ti se lijepo smiješkam nemres odbiti moj zahtjev hehe...


Baš je lijep osmijeh i dakako da je teško odbiti takvu ponudu hehe
cim nađem vremena probat cu je staviti...
Ajme pa vi cure na ovakav nacin možete dobiti štogod želite samo izbace smješak, zacakle se okice, mrdnu usnama i vec je oboren decko

Originally posted by evica evica wrote:

da,kaj je najbolje jesti nakon jutarnjeg trcanja? ja sam jela dosad nešto kruha sa posnim,ali to su jednostavni U,pa koja bi bila dobra zamjena? može cisti posni ili neko voce? jaja mi se nedaju svaki put kuhat,a musli i sl. žitarice imaju previše kcal i u! 

Ako bi vec jela U, neka budu složeni kao što sam napisao, možeš npr. u mikser staviti zobene, taj posni i recimo komad voca (ono u ovome slucaju nece napraviti nikakvu štetu - vec je više radi okusa) i voda. Također i raženi kruh (recimo onaj iz dm-a je odlican kako cijenom tako i sastavom) i posni ili vec neki drugi izvor proteina.
Zbog okusa mi je zapravo najbolja kombinacija klasicne zobene i whey iza crobnog ako je ujutro. Mlijeko ili voda - ovisi o tebi.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 01:16
Ja pojedem zobene, whey, mlijeko....i bananu ili neko drugo voce,suho ili sviježe...zbog okusa;) 
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 06:49
Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Ajme pa vi cure na ovakav nacin možete dobiti štogod želite samo izbace smješak, zacakle se okice, mrdnu usnama i vec je oboren decko

 

hmm...baš me zanima zašto ja vec dugo nisam sebi platila pice u kaficu...

oce li bit previše "štete" ako pojedem raženi/crni/domaci kruh sa posnim kao namazom?
Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 10:52
Originally posted by evica evica wrote:

Originally posted by Hammerstrength Hammerstrength wrote:


Ajme pa vi cure na ovakav nacin možete dobiti štogod želite samo izbace smješak, zacakle se okice, mrdnu usnama i vec je oboren decko

 

hmm...baš me zanima zašto ja vec dugo nisam sebi platila pice u kaficu...


Originally posted by evica evica wrote:

oce li bit previše "štete" ako pojedem raženi/crni/domaci kruh sa posnim kao namazom?

cemu šteta od toga? Upravo sam ti to i odgovorio. Ako je raženi još bolje - oni "crni"/"raženi"/"integralni" što ih prodaju po pekarama su doslovno varanje! Nema tu tamnog brašna, samo tamna boja, ali opet svaka cast izuzecima, odnosno pekarama koje prave kvalitetan kruh no ja do sada nisam naišao na takvu.

Ako je domaci, i napravljen od integralnog/raženog brašna super!
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
dalila View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 15 Srpanj 2007
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 4399
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dalila Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 11:48
Imaš pravo za pekare...samo je boja kruha crna....

A onaj od  Mavrovica? Meni je nekako i to sumnjivo.....
Back to Top
evica View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Veljaca 2008
Status: Offline
Points: 438
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote evica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 13:26
@ hammerstrength
mislila sam šteta zbog toga kaj unosim jednostavne U poslije treninga,pa se prekida iskorištavanje masti (nadam se da sam tocno shvatila)

Back to Top
Hammerstrength View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 03 Veljaca 2008
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 629
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Hammerstrength Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2008 at 21:33
Originally posted by evica evica wrote:

@ hammerstrength
mislila sam šteta zbog toga kaj unosim jednostavne U poslije treninga,pa se prekida iskorištavanje masti (nadam se da sam tocno shvatila)


Tocno je.
You can have it all, if you want it badly enough!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.