New Posts New Posts RSS Feed - Mršavljenje bez dijete
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Mršavljenje bez dijete

 Post Reply Post Reply
Author
forrest View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote forrest Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Mršavljenje bez dijete
    Posted: 29 Prosinac 2014 at 09:48
Pozdrav svima. Nakon bezbroj isprobanih dijeta shvatio sam da to sve skupa nema smisla. Uglavnom, zbog zdravstvenih razloga moram skinuti neke kile (imao sam 95kg na 178 visine). Ono što sam napravio je sljedeće. Obavezno ujutro ranije dizanje prije posla i pripremanje doručka. Doručak je oko 7h i npr: 2 jaja na malo maslaca (ili pileća prsa ili dimcek), šnita nekog raženog/kukuruznog kruha, 1 jogurt + recimo jabuka. Oko 11 pojedem neki voćni/povrtni smoothie tipa: uzmem pola cikle + 1 limun i štapnim mikserom to sve smeljem, dodam 1-2dcl vode i to popijem. Oko 13-14 imam ručak i jedem sve što je za jesti, ali upola manje. Znači, nema odvajanja namirnica, pojedem komad mesa, malo krumpira, salate... sve, ali manje nego inače sam jeo. Oko 16 opet neki voćni/povrtni smoothie i oko 19 najkasnije neka večera, npr: max 10 dkg pilećih prsa, ili domaći sir + malo kruha + opet neka jabuka ili salata. Tu i tamo i nešto odvježbam, s time da čekam da malo smršavim jer imam nekih problema s koljenima pa mi je malo problem odrađivati neke kardio vježbe tipa skakanje, čučnjevi... u mjesec dana sam tako skinuo 4,5 kg. Vjerujem da je ok tako. 
Sljedeće nedoumice me muče: vjerujem da su ti smoothie napici zdravi, ali sam čitao na netu da nije zdravo to raditi štapnim mikserom?!? ili to nema veze? (povrće koje uzimam je blitva, špinat, zelena salata, voće: limun, jabuke, kruške, naranče...) 
kakve vježbe odabrati da bi kardio bio efektan a da ipak malo pripazim na koljena jer mi je problem recimo napraviti 20 čučnjeva. Nije da ne mogu, ali me koljena onda rasturaju.
ako nešto krivo radim u vezi prehrane ili bilo čega, molim savjet što popraviti...

hvala, pozdrav svima i sve najbolje :) 
Back to Top
forrest View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote forrest Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2014 at 11:35
napominjem da sam računao kako ste mi rekli na predstavljanju i BMR i TDEE, ali se u tim kalorijama ja jednostavno izgubim. kako izračunati koliko kalorija ima jedna sarma i malo zelja pokraj... ovako kako jedem mi je puno lakše, a očito ima efekta...
Back to Top
Borna123 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2015
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Borna123 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Ožujak 2015 at 11:19
Ne treba nikakva dijeta da bi čovjek smršavio. Samo treba jesti umjereno, izbacit najviše što se može kruh i ne jesti kasno (poslije 19 h) i jesti često kroz dan (ja na svom poslu od 8h imam 3-4 manjih obroka). Ovo za štapni mikser prvi put čujem, iskreno nema mi nikakvog smisla jer inače se djeci radi kašica sa štapnim mikserom a ne vjerujem da bi majke to koristile da je nezdravo. Kick boxing ima super kardio vježbe jer ima puno kickova rukama i nogama.
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.