New Posts New Posts RSS Feed - Koliku girju kupiti?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Koliku girju kupiti?

 Post Reply Post Reply
Author
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Koliku girju kupiti?
    Posted: 28 Prosinac 2014 at 14:19
Molim vas za savjet. Vježbam kod kuće, čučnjeve, iskorake i slične vježbe radim s 16 kg trenutno (šipka je 10 kg i dodam još 6 kg).
Odlučila sam se na kupnju girje, pa može li savjet koliku težinu da odaberem? Čitala sam kako je razlika u vježbvanju s šipkom s 16 kg i girjom iste težine, pa se ne mogu odlučiti. Cilj mi je oblikovanje tijela, ne želim gubiti ni dobiti kg.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2014 at 16:16
Pozdrav Klara,

Izbor rekvizita s kojim ces vjezbati ne utječe na to dal buš gubila ili dobivala kg, to ces odrediti prehranom i usmjeriti metodom treniranja koja ce te usmjeriti k tome. Dakle svjedno je girja, uteg, ovo ono kaj se tice gubitka ili dobivanja kg.
A kaj se tiće težine girje, što planiraš raditi s njom, kako vježbati, koje vježbe raditi da si odlučila da trebaš girju? Npr, probaj sa trenutnih 16 kg raditi prednji čučanj ukoliko sada držiš šipku iza leđa pa da vidiš razliku. ista stvar kada držiš girju je još nešto teža zbog pomaknutog centra težišta još mrvu i držanja girje u ruci npr.....
Kak god mislim da nema smisla ići kupovati ispod 16 kg ukoliko je to jedina..dakle 16 ili  20 ..no to zapravo ovisi kako želiš trenirati i što planiraš s njom dugoročno....


Back to Top
Fortitudo View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 04 Travanj 2014
Status: Offline
Points: 104
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Fortitudo Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 28 Prosinac 2014 at 22:59
Slažem se s Phoenixom. Ni ja ti definitivno ne bi preporučio girju lakšu od 16 kg. Ako ti ta slučajno i bude malo u početku teška brzo će ti postati lagana Wink
Da biste uspjeli, vasa zelja za uspjehom mora biti veca od vaseg straha da ne uspijete!
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2014 at 11:36
nisam mislila da izbor rekvizita za vježbanje ima veze s dobitkom ili gubitkom kg, već sam to napisala da bih objasnila što mi je cilj. Na nju sam se odlučila zbog toga da bi tijelo iznenadila nekim novim vježbama s obzirom da sam ograničena na vježbanje kod kuće. Hvala na odgovorima
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2014 at 14:54
Nisam siguran da ima potrebe za tim iznenadjivanjem tijela jer se vjezbe i ne razlikuju uglavnom.mrvu promjene kut ili opterete mrvu drugacije zbog polozaja u ruci, osjeti se to svakako,no toliko ima mogucnosti , metoda, vjezbi, nacina koje mozes raditi i trenutnom opremom da ne ocekuj sad nesto specijalno kad te iste stvari krenes raditi s girjom.Mislim, ak te veseli i zanima i malo rabijanje dosade samo naprijed, ovo gore sam napisao cisto da nemas neka ocekivanja da ces njome dobit nekaj specijalno ,bolje.
Back to Top
iver View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove


Joined: 22 Svibanj 2012
Status: Offline
Points: 631
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote iver Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 29 Prosinac 2014 at 16:25
Klara, malo bih proširio phoenixom koment... Napisala si da imaš mislim dvoručni uteg i ploče, nisi spomenula bučice ili jednoručni uteg. Ako je tako, i ako imaš dobra izbor ploča, prije girje bih ti preporučio da kupiš šipku jednoručnu, istog promjera kao i ploče koje imaš. Jeftinije, a i ubila si dvije muhe jednim udarcem. Ukoliko baš želiš girju, kao što reče ph...x, jesem ti nickove :), vjerojatno želiš raditi različite vježbe od onih koje radiš sa šipkom, i ukoliko želiš girju za jednoručne vježbe, kao snatch, clean, tursko, swing, squat-press, itd., mislim da ti je 12kg dosta. Ne znam koliko si jaka,i kako brzo napreduješ, probaj sa svojom šipkom na koju staviš 12 ili 16 kg(ili stavi u jači ruksak toliko ploča) pa probaj težine i procijeni što ti je bolje. Puno žena radi sa 12...
Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2014 at 15:18
da, namjeravam raditi drugačije vježbe sa girjom, one koje ne mogu raditi s šipkom. NZbog toga i pitam za težinu jer vjerojatno ne bih mogla raditi ove vježbe koje si naveo s 16/20 kg. Nakon vaših savjeta razmislit ću o kupnji girje, sad nisam sigurna koliko je to isplativa investicija :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 30 Prosinac 2014 at 18:17
Originally posted by KlaraS KlaraS wrote:

da, namjeravam raditi drugačije vježbe sa girjom, one koje ne mogu raditi s šipkom. NZbog toga i pitam za težinu jer vjerojatno ne bih mogla raditi ove vježbe koje si naveo s 16/20 kg. Nakon vaših savjeta razmislit ću o kupnji girje, sad nisam sigurna koliko je to isplativa investicija :)


hehhee, pa zapravo to sam i htio sugerirati da nije isplativa investicija, osim u slučaju da lova nije tak bitna ili želja tolio jaka da ju baš moraš imati :) . Radim i ja kad vjezbam doma s girjom i sa bučicama. Bučice promjenive sam imao i ne trebam ništa drugo za doma, baš ništa i mogu s njima sve što mi treba. S bučicama radim 90 i više % treninga i vježbi doma.
Girju sam dobio i zato je i koristim, čisto za neke vježbe il kad mi se neda razmišljati i složiti si neki trening pa mlatim s njom , ali da ju nisma dobio nebi ju niti kupovao jer mi ništa ne fali u treningu s te dve bučice. Jednostavno je preskupa da bi mi služila kao sredstvo da malo iz dosade ili jedne dvije vježbe bacim 300 + kuna, a sve isto mogu postići i bez nje, Na kraju se i svodi na to da jedna girja prije ili kasnije neće biti dovoljna , jedna vuče drugu . Ali to sam ja, ne mora svakome biti tako.


Edited by The Phoenix - 30 Prosinac 2014 at 18:18
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2015 at 14:39

Slažem se sa dečkima Smile Neki baš vole vježbati sa girjom i nije im teško izdvojiti toliko novaca za stalno povećavanje težina i to je ok, s druge strane su oni kojima je svejedno i samo žele odraditi dobar trening. Ako si među ovim drugima Klara onda je bolje napraviti ovo što je rekao iver i ostati na većoj dvoručnoj i manjim jednoručnim šipkama i na dovoljno ploča da si reguliraš težinu jer samo time možeš odraditi bezbroj vježbi. Vjerojatno će ti to biti i sigurnije ako nemaš nikoga da ti pokaže pravilno izvođenje vježbi sa girjom....






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
KlaraS View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Listopad 2014
Status: Offline
Points: 57
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote KlaraS Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2015 at 15:28
hvala vam svima na odgovorima, ipak odustajem od kupnje girje, bolje da novac uložim u jednoručne utege i kad osjetim potrebu, da kupim teže ploče za šipku, s time mogu ostvariti bolji napredak nego samo s girjom iste težine. p.s. Sretna vam nova godina:)
Back to Top
Snaga.hr View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 21 Rujan 2010
Location: Croatia/Hrvatska
Status: Offline
Points: 43
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Snaga.hr Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 01 Sijecanj 2015 at 21:02
Klara, uvijek možeš doći do našeg kluba i probat koja ti girja odgovara :)
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 02 Sijecanj 2015 at 19:22
Originally posted by Snaga.hr Snaga.hr wrote:

Klara, uvijek možeš doći do našeg kluba i probat koja ti girja odgovara :)



Pa ovo je svakako još daleko najbolja opcija.Smile Naučiti osnove kako bi imala viziju što i kako raditi s girjom da bi iskoristila to što može pružiti, a i možda ti se svidi takav način vježbanja. Bez predznanja često se svede korištenje girje kao bučice onda i nema smisla investicija.
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2015 at 15:49
Kako se ono kaže..."I will just put this here..." :))
Pa koga zanima  može malo pročitati nešto zanimljivo.

http://www.dragondoor.com/is_weight_all_the_same/?gl=240479570&inf_contact_key=d76f6ebd13e56fba14fff0792d684944444df127232dae78fcd8a7b96c3c02ea


Edited by Sasa Rajnovic - 05 Sijecanj 2015 at 15:50
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Sijecanj 2015 at 16:51
Mogu shvatit da nedas pricat protiv girje Sale,no nitko nije ni rekao da je sve isto, samo da joj ne treba ulog od par stotina kuna ukoliko je samo radi postizanja i odrzavanja  njenog cilja. Tim vise kaj je to sve na vrlo pocetnickoj razini i te razlike izmedju rekvizita nece biti nikakv faktor postizanja ili ne rezultata.
 Ak ima love, zanima ju girja i zeli ju imati i vjezbati s njom bez obzira na ciljeve nek kupi. Danas ipak prvenstveno treba gledati svaku kunu i opravdati kupovinu neceg pa je normalno dat po meni objektivan odgovor. Najlakse je rec kupi, najbolje je imati sve.

S obzirom da si se nadovezao na postove površnim nekim tekstom tjeranju vode na mlin i naravno pravom da se ne slazes recenim stvarima gore u postovima  zelis li sugerirati da joj šipka i bučice nisu dovoljne te da joj treba kupnja girje ukoliko zeli doci do svog rezultata, te da ce on biti osjetno bolji? Cool




Edited by The Phoenix - 05 Sijecanj 2015 at 16:53
Back to Top
Sasa Rajnovic View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 31 Listopad 2009
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 480
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Sasa Rajnovic Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Sijecanj 2015 at 10:19
Hej Pheonix!

Ma krivo si me shvatio...ali to uopće nije čudno s obzirom da si navikao da inače branim boje kettlebella s popriličnim žarom :)

Nisam imao namjeru uopće postati na ovu temu i mješati se u raspravu ali sam naletio na ovaj članak pa mi se činilo prikladno baciti link jer iz njega možemo naučiti nešto. Primjetio sam i ja da autor tjera vodu na svoj mlin i da je članak blago rečeno površan, ali to ne znači da nešto korisno ne možemo izvući iz njega...

Bez veze je da otvaram novu temu, a mislim da je i Klari korisno da prikupi koju dodatnu informaciju i ne izvede krivi zaključak iz vaših postova u kojima joj sasvim ispravno tvrdite da odličan trening može odraditi i s onim što ima. To naravno ne znači da su svi rekviziti isti i da daju iste rezultate u istim vježbama, a mislim da je korisno da to zna. Nije da vi to tvrdite, ali mislimd a se ti i ja možemo složiti da ljudi često izvode krive zaključke iz onog što im savjetujemo (uvijek mi na pamet padne jedan vježbač kojem sam savjetovao da ne jede pizzu ako želi smršaviti, pri tome misleći na junk food generalno... Nakon dva dana smo se opet vidjeli, a on mi već s vrata onako ponosno viče kako nije jeo ni pizzu ni topli sendvić za ručak...nego burek) :)

Nikako ne želim sugerirati da joj je kupnja kettlebella prijekopotrebna i da će trening s njim biti puno bolji.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 07 Sijecanj 2015 at 00:40
Originally posted by Sasa Rajnovic Sasa Rajnovic wrote:

Hej Pheonix!

Ma krivo si me shvatio...ali to uopće nije čudno s obzirom da si navikao da inače branim boje kettlebella s popriličnim žarom :)

Nisam imao namjeru uopće postati na ovu temu i mješati se u raspravu ali sam naletio na ovaj članak pa mi se činilo prikladno baciti link jer iz njega možemo naučiti nešto. Primjetio sam i ja da autor tjera vodu na svoj mlin i da je članak blago rečeno površan, ali to ne znači da nešto korisno ne možemo izvući iz njega...

Bez veze je da otvaram novu temu, a mislim da je i Klari korisno da prikupi koju dodatnu informaciju i ne izvede krivi zaključak iz vaših postova u kojima joj sasvim ispravno tvrdite da odličan trening može odraditi i s onim što ima. To naravno ne znači da su svi rekviziti isti i da daju iste rezultate u istim vježbama, a mislim da je korisno da to zna. Nije da vi to tvrdite, ali mislimd a se ti i ja možemo složiti da ljudi često izvode krive zaključke iz onog što im savjetujemo (uvijek mi na pamet padne jedan vježbač kojem sam savjetovao da ne jede pizzu ako želi smršaviti, pri tome misleći na junk food generalno... Nakon dva dana smo se opet vidjeli, a on mi već s vrata onako ponosno viče kako nije jeo ni pizzu ni topli sendvić za ručak...nego burek) :)

Nikako ne želim sugerirati da joj je kupnja kettlebella prijekopotrebna i da će trening s njim biti puno bolji.

Sorry Sale, ocito krivo shvatio Clown. Djelovalo bas kao poruka izmedju redaka :p, al kak velis , mozda nije ni cudno zbog žara LOL
Za krive zakljucke da ljudi izvlace .svakako. Kolko put mi se desi da ni sam ne znam i vrtim neku pricu sve u strahu da me netko krivo ne shvati.Na kraju zbog tog i zakompliciram dodano sam :)
A članak.......na brzinu sam pomislio odmah par rupa u testiranju, vjerujem da bi ih bilo jos da se razmisli dublje....na slici , ak je to ta vec sam polozaj bučica i baga nije isti, hvat nije isti, centar tezista nije isti, a i prijasnje iskustvo rada sa bagom te vjezbe......Definitivno da nije sve isto, mislim da sam napisao to odma u svom prvom postu......Meni osobno , tj rekao bi generalno je KB goblet ili bilo kakva varijanta cucnja s kb je zahtjevnija i teza nego sa bučicama i sigurno dodatno opterečuje tijelo da se odupire i  silama  pod drugacijim, nepovoljnijim kutem u odnosu na tijelo ili nekim dodatnim,  kojih nema ili  su manje kod bučice.Sigurno da to aktivira stabilizatore dodatno i ostale neke mot. sposobnosti, no opet  upravo zbog tog i limitira neke druge stvari ukoliko zelim razvijati ciljano. S druge strane posto šipku ili DB mogu  daleko vise opteretiti(manje me limitiraju ruke i ostali fiksatori, stabilizatori) , pa samim time opet dobivam vecu silu u svim smjerovima na racun tog povecanja, koliko sam onda razliku dobio konačnici?To ne znam, a sigurno treba uzeti u obtir. Sigurno daleko manju nego ako uzmem kg girje za kg bučuce, što nije ralno gledati.....Naravmo i omjer koristenja ko mene KB i sipke/DB je 20/80 tak da uzimam si za pravo da sam relativno ne navikao dovoljno zbog neucestalog rada na ta opterecenja i obrasce pokreta koje diktira KB pa i tu imam extra borbu potiv tih duhova i sila i neracionalnu energetsku potrosnju i dojam da je teze nego netko tko radi stalno zbog lako moguce neidealne putanje :p 

Evo opet u pokusaju da ne bude krivo shvaceno ode u tom smjeru :) Tak da bolje da ne pisem dalje :)
Uglavnom ak zelim se malo estetski dodjerati, ne razmislajti previse sto, kako i sl ove prednosti/mane jednog drugog su nebitne tu se slazemo.......

A tjeranje na mlin u članku hehehe , zašto uvijek u člancima kao ovaj što si poslao imaju mudru, na prvu loptu rečenicu da se stvarno zapitaš, klimneš glavom i pomisliš , vauuu, zaista taj kb daje nadljudsku snagu :) 

"Many more people can clean over 200 pounds with a barbell than can double clean two 48kg (106lb) kettlebells. 

Why? "

Mozda autor ne razmislja da oni koji rade BB clean ne rade KB :) Je da kao objasni da je razlike u polugama i sl, ali povrsno gledano i osztaje pristrano da je ovo s kb teže....., nekak mislim da nije slucajno.....
Ja bi se pitao koliko ima ljudi koji mogu double clean sa 2x48 da mogu tom i cak i manjom teznom BB clean :) Onaj tko ga radio nije ne moze, jednako kao i onaj tko ne radi inace kb clean nece moci . tehnika je oba slucaja bitna, i praksa , cak je BB clean puno zahtjevniji tehnicki i treba ga duze uciti, cak se nit ne  ucit sinteticki u pricipu zbog kopleksnosti . , Nema ni momentuma koji se daje KB, neg se ide iz mrtve pozicije.....Znam da su ovakve izjave gore političke fraze al kaj ces , ipak treba razjasniti link :) 



Edited by The Phoenix - 07 Sijecanj 2015 at 00:51
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.