New Posts New Posts RSS Feed - Zeleni čaj i masa
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Zeleni čaj i masa

 Post Reply Post Reply
Author
Tmislav View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: Sv. Ivan Zelina
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Tmislav Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Zeleni čaj i masa
    Posted: 27 Prosinac 2014 at 11:59
Pozdrav. Imam pitanje u vezi konzumiranja zelenog čaja. Krenuo sam nedavno u teretanu i cilj mi je izgradit mišiću masu. Zeleni čaj pijem otprilike dvije godine dvije šalice ( cca 2.5 dcl ) na dan. Zanima me da li će mi zeleni čaj usporiti izgradnju mišićne mase pošto ubrzava metabolizam i od njega se kao mršavi? Da li ga slobodno mogu nastaviti konzumirati kao i dosad, da li da smanjim ili da ga u potpunosti izbacim? Negdje sam pročitao da on potiče izgradnju mase zbog hormona rasta ali ne znam koliko istine ima u tome.BTW ne pijem ga prije treninga ( neki preporučaju zeleni čaj prije treninga) jer treniram ujutro a onda mi iskreno ne odgovara, nego ga pijem popodne i poslijepodne. Eto to je moje pitanje, većini će se vjerojatno činiti glupim pitanjem ali početnik sam kaj se može 
Back to Top
Morena_S View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 07 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 9
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Morena_S Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2014 at 12:26
Ja mislim da to nema nikakve veze. Zeleni čaj se uvrštava u namirnice koje potiču mršavljenje jer ubrzava metabolizam zbog spojeva koje sadrži, ali puno ih je takvih koji su redovito svaki dan na jelovniku bilo osobi koja je na dijeti ili nekome tko postiže masu - nikad ti jedna namirnica u malim količinama neće potaknuti ni mršavljenje ni dobijanje mase jer oba procesa ovise o sto drugih faktora zajedno. npr.i za banane kažu da potiču mršavljenje, a neki kažu da ih treba izbjegavat. Svugdi ćeš naići na drugačije mišljenje. Ali dvije šalice dnevno ti sigurno neće imati nikakav kontraefekt. Inače je zeleni čaj najpoznatiji kao piće za detoksikaciju jer ima dosta antioksidansa, ali i kofeina, pa se pije i umjesto kave ali općenito za zdravlje. Tako da ne brini, nastavi sa svojim ritualom, činiš dobro za organizam :)
Back to Top
Tmislav View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Prosinac 2014
Location: Sv. Ivan Zelina
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tmislav Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Prosinac 2014 at 15:21
Hvala na odgovoru :)
Back to Top
ZorroRi View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 16 Prosinac 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 401
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote ZorroRi Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Sijecanj 2015 at 12:07
Zeleni čaj u sebi sadrži polifenole koji potiču topljenje masnoga tkiva. Istovremeno, zeleni čaj u sebi sadrži i elemente koji potiču oporavak mišićnog tkiva nakon treninga. A upravo je bolji oporavak preduvjet za mišićni rast. Također, zeleni čaj se povezuje i s regeneracijom zglobnog tkiva - zbog toga možemo trenirati jače i s većim težinama. Zeleni čaj snižava i razine kortizola koji je kataboolički hormon. Budući da se kortizol "šora" s testosteronom, ako je kortizol snižen onda testosteron može pojačati svoje anaboličko djelovanje...

Pojednostavljeno: ne odustaj od svog zelenog čaja! To je super navika i neće ti odmoći!
Be healthy, be happy.
Back to Top
Patrick9 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Travanj 2015
Location: Colombia
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Patrick9 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2015 at 08:43
This is exceptionally pleasant and respectable post...You shook posting it....Thanks a great deal for posting it....!!!
J0hn
Back to Top
r4mb0 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 01 Sijecanj 2014
Status: Offline
Points: 454
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote r4mb0 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Travanj 2015 at 15:52
Pa zar ti nije cilj imati brzi metabolizam

Samo ti jedi kako spada i treniraj, a ne brini se oko caja...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.