New Posts New Posts RSS Feed - trening i tlak?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

trening i tlak?

 Post Reply Post Reply
Author
wonderland18 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wonderland18 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: trening i tlak?
    Posted: 26 Prosinac 2014 at 13:06
Zanima me da li treninzi s utezima utječu na povišenje krvnog tlaka, ima li netko iskustva s tim? Zadnji put kad mi je doktor mjerio bio mi je 140/100, malo čudne brojke,s tim da sam bila malo uzj**ana jer sam išla vadit krv nakon toga pa vjerojatno ima i to veze haha. Uglavnom nisam dobila nikakvu terapiju, pošto sam imala 17 godina. Od tad sam dosta smršavila i malo vratila, sad se pokušavam "vratit na stazu",idem u teretanu, par kila je već dolje. Nekako me ovo kopa, pa ako netko zna nešto o tome, molim vas, pišite :D
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2014 at 14:46
Da, trening s utezima itekako utjece na porast krvnog tlaka (ali i bilo kakav trening)i to ga dize vrlo visoko. Naravno to je trenutno stanje u aktivnosti, dok po prekidu se vrlo brzo vraca u normalu.s obzirom da si mlada i koliko sam skuzio radilo se o samo jednom mjerenju vjerovatno je stvar u strahu, tzv bolest bijele kute :). U svakom slucaju provjeri to jos koji puta jer ako ti je zaista tlak povisen i ono nije bila iznimka , ova stotka kod dijastolickog tlaka bi se trebala rijesavati i tada nije bas preporuka da treniras
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2014 at 14:49
Da krivo ne shvatis, tlak ti radi treninga nemre i ne smije bit povisen nakon aktivnosti.ako je nije trening krivac.
Back to Top
wonderland18 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wonderland18 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2014 at 16:08
nadala sam se da to ipak nije strašno, ak se ispostavi da je povišen kak ću bez treningaaaaaa
hvala na odgovoru
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2014 at 16:43
Originally posted by wonderland18 wonderland18 wrote:

nadala sam se da to ipak nije strašno, ak se ispostavi da je povišen kak ću bez treningaaaaaa
hvala na odgovoru


Pa ovakav stav ti ne treba, tim više kaj buš s takvim stavom uznemirena bila na idućem mjerenju zbog strepnje u nalaz. Nije ti ništa, 99% sam uvjeren da je to samo anksioznost zbog pregleda.Čisto radi sebe provjeri to koji put. Da baš i ne treniraš radi toga big deal, sredit ce se.
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2014 at 18:33
Tako su i meni mislili da je nešto s tlakom, ali na kraju kad sam nosila holter napisali su da je to samo zbog straha od bijele kute
Jer kad mi mjeri moj doktor koga se uvijek prepadnem često je bio donji 100 ako ne i više, a gornji 130-140..a bio je i 150.. A otkucaji jednom su bili 140.. Pa su i mislili da je povezano s lijekovima koje uzimam.. ali uglavnom na kraju samo strah, vjerojatno je tako i tebi tako da mislim da ne bi trebala panicariti

Edited by never-give-up - 26 Prosinac 2014 at 18:34
Back to Top
wonderland18 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 26 Prosinac 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote wonderland18 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2014 at 19:30
vidjet ćemo...hvala:)
Back to Top
Zoki View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator


Joined: 19 Studeni 2006
Location: Croatia
Status: Offline
Points: 5840
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zoki Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Prosinac 2014 at 20:36
Ova tema je preseljena u podforum: Ostale teme
Fitness oprema i dodaci prehrani na : Fitness.com.hr WebShop-u - Proteini
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.