New Posts New Posts RSS Feed - Tvrdi sirevi
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Tvrdi sirevi

 Post Reply Post Reply
Author
Kalika View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kalika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Tvrdi sirevi
    Posted: 16 Prosinac 2014 at 14:50
Da li ih itko konzumira, koliko jesu ili nisu preporučljivi...? Kada ih jesti..?
Kakve su im nutritivne vrijednosti i sastav osim što znamo da imaju puno masti?
Konkretno, zadnja 2 dana sam tamanila http://sirlaguna.hr/proizvod/mijesani-sir/, oko 40g dnevno u kombinaciji iskljucivo s proteinima, tj mesom.


Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:45
Ja ih konzumiram svakodnevno, minimalno uz jedan obrok dnevno, nekim danima i uz svaki obrok.

Na 100g, 300-400kCal. Makro vrijednosti su 25-30g proteina i 25-30g masti na 100g sira, udio ugljikohidrata bi trebao biti <1g, u pravilu, što je manji, to je kvalitetniji sir, jer je duže bilo zrenje i bakterije su pojele svu laktozu. Ako polutvrdi/tvrdi ima veći udio ugljikohidrata onda industrija ima svoje prste u tome.

Taj tvoj sir nisam probao, no prema opisu, vjerujem da je vrlo dobar. Ako želiš, možeš jesti i samog sira kao obrok.
Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:51
Džiugas,ima ga za kupit u Kauflandu već duže vrijeme a ja uzeo jučer u Lidlu,sad ga i tamo imaju,taj nema ništa laktoze,mislim da je minimalno 12mj zrenje,a okus je odličan...
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 16:57
Džiugas su odlični sirevi. Litvanci znaju posao. Bude često Džiugas gouda na akciji u Plodinama u pola cijene. Daleko bolja nego naše ili bilo koja njemačke, ima miris, ima okus, ima sve. Također, Parmiletta, to je zapravo Džiugas, samo ovi naši mesari-uvoznici to prepakiraju, stave izmišljeni naziv parmiletta i talijanski tricolor na ambalažu.

Ovaj tjedan sam na nekom slovenskom klonu ementalera, zove se sir Luka, prvorazredan, bio na akciji u Plodinama u petak.
Back to Top
Kalika View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 14 Rujan 2014
Status: Offline
Points: 6
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Kalika Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 19:47
je, taj što imam trenutno je odličan :) moje preporuke
i baš danas vidim u katalogu od konzuma da ce biti na akciji od cetvrtka :)
budem probala i džiugas, nisam još :)

Back to Top
Tancho View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 17 Sijecanj 2012
Status: Offline
Points: 523
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Tancho Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Prosinac 2014 at 19:49
Džiugas imaš onaj trokut od 180g a imaš i ona snack pakovanja od 100g što je natrgan na manje komadiće,meni je možda onaj ribani najdraži,složit riže ili quinoe i preko toga pospipat tog sira,odlično stvar...
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.