New Posts New Posts RSS Feed - Ćao :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Ćao :)

 Post Reply Post Reply
Author
dreamer1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dreamer1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Ćao :)
    Posted: 25 Studeni 2014 at 18:05
Ćao svima!
Već duže vrijeme se pokušavam malo pokrenut i tako odlučih da napravim acc ovdje i polahko krenem sa mršanjem.
Imam 17 godina, visoka sam 179cm i imam 81kg. Inače se bavim muzikom, sviram gitaru, a pomalo i sportom. To je ono vikendom malo košarke, odbojke dok je vrijeme toplo i to je sve. Sad mi je nekako došlo iz stražnjeg dijela tijela u glavu da bi bilo pametno da se malo pokrenem i stvarno preuredim ishranu. Voljela bih doći na neku normalnu težinu (69, 70kg - kažu da je to normalno za moju visinu) tako da bi mi svaki savjet stvarno dobro došao.
Što se tiče hrane, fast food mi nije omiljeni izbor, ali baš i ne volim puno zelenila na tanjiru. Mislim da su mi najgori i stalni izbor slatkiši...posebno čokolade.
To bi bilo sve što vam sad mogu reći...nadam se da neko ima koji savjet za mene.

Hvala i pozz!
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2014 at 19:43
Pozdrav! Imamo isto godina
Možeš li napisati svoj jelovnik par dana?
I sretno s ciljem! :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 25 Studeni 2014 at 22:52
Imaš 17 godina... ne bih se trebala toliko brinuti oko prehrane.. normalno vjerujem da ti nije temelj slatkiši..čokolade i ostale svari... 

papaj što ti doma se kuha.... počni trenirati....

što imaš u planu od treniranja? 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2014 at 11:15
Originally posted by dreamer1 dreamer1 wrote:

Voljela bih doći na neku normalnu težinu (69, 70kg - kažu da je to normalno za moju visinu)


Ko kaže? Wink Šta, tablice neke i to.....pusti....i da skineš samo par kg, a izgledaš kao da si skinula 10 kg napravila si pravu stvar.

No, gle...imaš samo 17...dobro je u tim godinama krenuti sa dobrim navikama dok si ne stvoriš još veći problem, ali nemoj se samo zamarati previše oko toga i tražiti neke brze načine, kakvi su danas popularni u tim godinama....ma vraga samo danas :) Sve ovisi o tome kako sada jedeš, ako je baš kaos onda je bolje odmah se prihvatit posla.

Napiši nam malo kako uobičajeno jedeš pa da vidimo di imaš prostora za promjene. I opet ponavljam, ne gledaj na kilažu i kakva bi trebala biti po nekim standardima, nego gledaj po tome kako si izgledaš i osjećaš.





"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
dreamer1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dreamer1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2014 at 16:38
prvo hvala svima! ^^
Što se tiče ishrane za doručak je to uvijek sendvič(ono salama, neki prilog tipa pomfrit, salata neka) jer sam prva smjena pa sam nekako primorana na to... za sad. Ručak bude tjestenina, piletina i krompir/riža većinom prženo, gljive ili nešto od toga. Večera - nešto "brzo" sendvič, pecivo...večeru ne jedem u određeno vrijeme...znam da nije pametno ali eto :/
I usput, sa kakvim je vježbama najbolje početi?
Hvala još jednom!! :))
Back to Top
never-give-up View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 19 Lipanj 2014
Location: Dalmacija
Status: Offline
Points: 464
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote never-give-up Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 26 Studeni 2014 at 17:44
I ja sam svaki drugi tjedan prva smjena pa nisam primorana na pomfrit i te sendviče samo ako već imaš želju za nekakvim zdravijim životom (naravno bez prevelikog opterećivanja, smatram da ipak imamo samo 17 godina i još smo dosta mladi), ali to ne znači da se trebamo gušiti u junku, organiziraj obroke. Ja sam sinoć napravila 7-8 malih palačinka od zobenog brašna i jaja, i vode, ispekla to na tavi bez ulja, i imam dva dana (4 obroka), pojedem 1-2 prije škole i 1-2 u školi,ovisi kako kada, ako je jedna uzmem uz to jabuku ili nešto slično, namažem ih sa pekmezom od stevije ili slanu verziju s nekom manje masnom šušunkom, sirom, krastavcima.. Napraviš integralni sendvič.. Zobene s mlijekom i raaznoraznim dodatcima jedem kad sam doma ujutro jer inače bi mi bilo prerano, a onda prebrzo ogladnim Eto par ideja, nadam se da su korisne, večeru ne izbjegavaj, jedi ju svakako, ali ne baš sendviče, pametnije bi bilo nešto drugo, recimo meso,riba,jaja,povrće..., ubaci međuobroke...

A od vježbi, kreni sa šetnjama, brzim šetnjama, pa trčanje, bicikla, možeš naći nekakve vježbe s tjelesnom težinom na youtubeu i po stranicama na webu, iskombiniraš trening.. S vremenom ćeš sama se bolje snalazit u svemu tome

Prouči forum, tu imaš odgovore na sva pitanja.   

Edited by never-give-up - 26 Studeni 2014 at 17:46
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2014 at 01:17
Pozdrav :) zašto bih bila primorena jesti nešto? ... uvijek možeš odvojiti pola sata u pripremi hrane za cijeli dan...(dan prije) ako ne možeš taj..tako ja radim... moje radno vrijeme ti je dizanje u 7....do 5-6 sam kući... vježbam do 8...i onda sat-dva lunjanje..ekipa...šetnjica ili nešto... i oko 10 priprema obroka za sutra....

dese se dani kada sam od 7 ujutro do 8 navečer u firmi..pa na tečaju.... onda se ustanem u pola 5 vježbati...

Bitno ti je da voliš nešto ...i da imaš želju veliku i ambiciju...možeš si uvijek sve isplanirati....

Pa što si konkretno mislila vježbati? dali imaš iskustva sa vježbanjem?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
dreamer1 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 25 Studeni 2014
Status: Offline
Points: 3
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dreamer1 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 27 Studeni 2014 at 19:38
Prije svega, hvala na ideji za palačinke !
A što se tiče vježbe, gledala sam one neke basic programe po netu, tipa čučnjevi, sklekovi i to. Nekad sam to prije radila, a i košarkom sam se bavila prije par godina, sad ne znam koliko će bit "efikasno" :))
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.