New Posts New Posts RSS Feed - Nemam vremena, imam novce i 10 kg viska
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Nemam vremena, imam novce i 10 kg viska

 Post Reply Post Reply
Author
slower9 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Rujan 2012
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote slower9 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Nemam vremena, imam novce i 10 kg viska
    Posted: 03 Studeni 2014 at 19:37
Ne znam da li je slicna tema bila ali ovo me vec dulje vrijeme muci.
Naime, ukratko, u godinu i pol sam sa 58 dosla na 73 kg ( stalna putovanja, sjedilacki zivot (ured,sastancenja, domjenci), hrana po aerodromima itd.). Visoka sam 170 cm i osjecam se, blago receno, kao svinja. Oblika sam jabuke - dakle debljam se u gornjem dijelu tijela - podbradak, ruke, grudi, trbuh, dok mi je donji dio tijela relativno vitak i (cudo) s minimalno celulita. Radim poprilicno puno (oko 12 sati dnevno) i realno mogu odvojiti po sat vremena za neko vjezbanje ili sto vec ali ne znam kako da pocnem. Sto se tice hrane, nisam obozavatelj slatkog pa niti ugljikohidrata. Mislim da je kod mene kronicni fail upravo nekretanje i jedenje kad mozda i nisam gladna (poslovni uckovi i vecere). Definitino zelim srediti svoj zivot ali nemam ideju kako da uguram vjezbanje u sve to. Teretana bi se recimo morala nalaziti na Jarunu (trcanje ne dolazi u obzir jer sam prije godinu i pol strgala koljeno ( i prestala vjezbat, naravno) isto kao vjezbanje s trenerom na svjezem zraku (plucni bolesnik, astmaticar i alergicar).

Imate li kakvu ideju, preporuku - bilo sto. Ocajna sam! Dakle novac nacelno nije problem (ok nisam bas Rockfeller ali mogu si priustiti privatnog trenera nekoliko puta mjesecno i neki mozda tretman itd.) samo vrijeme.

Puno hvala

ps. Imam 33 godine
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2014 at 10:02
Pozz,

S obzirom na sve kaj si navela teško da češ u sat vremena uspjeti doći do teretane, otići doma i odraditi trening, ukoliko je sat vremena zaista maximum kojeg imaš.....
Isto tako ako ti se posao svodi na česta putovanja i izbivanje radi poslovnih obaveza poučen nekim iskustvom, budimo iskereni,  to treniranje će biti kratkog vijeka, a ako nema nekog kontinuiteta , što je najbitnije i redovnog vjezbanja par puta tjedno nista od svega........
AKo ti je to zaista problem razmisli da ne radiš 12 sati tjedno, promjeni posao ako nemaš u životu za ništa drugo vremena i ako te posao ne zanima u toj mjeri da ti je sve drugo nebitno.......gledaj to kao da kupuješ nešto čega nemaš, vrijeme za sebe, svoje zdravllje. Prije razmišljanja o skidanju kg, prioritet vjezbanja bi ti morale biti upravo zdravstvene tegobe koje navodiš, jer trening pozitivno utječe na sve navedeno kaj si napisala da imaš, ubalažava napadaje i olakšava tegobe koje mogu biti s vremenom sve gore u protivnom ........ali isto tako, ne znam koliko je ta astma ozbiljna, koliko su jaki napadi, česti, je također specifična situaciju u treningu koja potencijalno može ugroziti čak i život ukoliko su ti astmatičarski problemi jako izraženi.dakle nema brzo, naglo , preko noći ništa.......
Dakle ako ti je vrijeme takva prepreka, stalna putovanja i sve, nema druge nego da uvedeš samokontrolu u svoj život, a budeš kada će ti zaista to biti još jače bitno, kreneš kontrolirano jesti i stekni naviku treniranja kod kuće, kako bi mogla i imala naviku to raditi i kada budeš na putovanjima i u nemogučnosti dolaziti u teretanu, a ispada da je to često........

Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Studeni 2014 at 11:55
slažem se s phoenixom, s tim da bi ja rekla da sve što si navela nije nikakvo opravdanje za nevježbanje. Radiš 12, neka 8 h spavaš, ostaje ti 4h. U ta 4 h uguraš vježbanje od 1h i još ti ostane 3h Sve je samo dobar plan. Kupi utege i odvjezbaj kod kuce thi 1h, na posao idi pjeske i eto ti kardija, a hranu pripremaj vecer prije..sve je u dobrom planu
sretno
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Studeni 2014 at 13:31

slower, ja bih počela sa promjenom jelovnika. Iako je kombinacija pravilne prehrane i treninga dobitna, nekad su životne prilike takve da moramo potražiti najbezbolniji, a učinkovit pristup. Bar za taj period dok se ne posložimo. Dalo bi se sad pričat o prioritetima, odvajanju vremena za trening, mijenjanju posla koji oduzima toliko vremena ali ako krenemo od ove pozicije mislim da je najbolje, odnosno najmanje stresno krenuti sa pažnjom na prehranu.

Za tvoj porast i održavanje kilaže ne moraju bit odgovorni ni ugljikohidrati ni slatko, odnosno to što nisi obožavatelj istoga te nikako ne spašava Wink Teško je govoriti napamet kad ne znamo kako ti dan izgleda ali očito ne izgleda dobro :) Očito negdje griješiš, a da to nije sve u domjencima i svemu ovome što navodiš - vjerujem da ti to ipak ne čini većinu vremena i obroka, što znači da nad nekim obrocima imaš kontrolu - neke dane sigurno i nad svim. To iskoristi pa da vidiš - tako će i sve te iznimne situacije postati nebitne kad se pogleda jedna šira slika.

Uvijek neki dobar trening možeš odraditi doma, ali prije toga daj si iz hrane energiju da uopće dobiješ volju da ga odradiš Smile

Napiši malo kako jedeš pa ćemo ti možda više moći pomoći. Sve je u volji i planiranju.





Edited by Gym_girl - 13 Studeni 2014 at 13:31
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.