New Posts New Posts RSS Feed - Triceps ( propadanja )
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Triceps ( propadanja )

 Post Reply Post Reply
Author
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Triceps ( propadanja )
    Posted: 14 Listopad 2014 at 22:20
Pozdrav svima

Imam jedno pitanje viježbam već dosta vremenski body vježbe i zadovoljan sam.Sredio sam si spravu za propadanja ( dips )
http://s21.postimg.org/wz860l9tz/QWE.jpg na ovoj slici sam priložio o čemu se radi.

Caka je u tom do sad sam radio propadanja na stolici s nogama na povišenju i na podu itd.Počeo sam raditi ove kao na slici običan dips i znam da ima caka za triceps i prsa,međutim mene rasturaju ramena kako god pokret radim ja pogodim samo ramena a prsa i triceps me ni malo ne bole.Prsa ubiti me nikad ni nisu bolila kad sam ih radio a dobio sam ih a triceps sam također dobio uz minimalne bolove uvjek.Fora je u tom da ja na ovoj vježbi toliko ispatim ramena pogotovo lijevo da me bole nenormalno misici ne kost ramena ( bar se nadam ).Kad trening zavrsi i ohladim se sve bude u redu nema bolova.Mogu napravit 3 serije po 5-6 propadanja i gledam da idem duboko ali ne preduboko.Dali je za TRICEPS bolje propadanje izolirano na stolici ili je bolji razboj ( sirina 50cm ) .Najvise iz propadanja želim izvući triceps uglavnom.


Edited by dekipkc20 - 14 Listopad 2014 at 22:21
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Listopad 2014 at 23:53
pri svakom propadanju na razboju će triceps više raditi pri kraju pokreta a prsa će više raditi u dijelu kad rameni zglob dođe ispod razine lakta, caka za pogodit prsa je saviti noge i podići koljena da se težina prebaci na prsa (tako se nagneš unaprijed i centar masa je ispred tebe), ako te jako boli rame možda ti je hvat preširok ili se spuštaš previše unaprijed ili ti rameni zglob ne odrađuje dobro svoju funkciju prijenosa opterećenja (moguće ali malo vjerojatno jer je to više refleksno nego kontrolirano)

rame treba doći ispod lakta kao što kuk mora doći ispod koljena pri čučnju, ne predaleko ali definitivno bi trebao osjetiti prsa pri bilo kojoj varijaciji propadanja u punom opsegu pokreta

inače rame je jako opterećeni zglob jer stabilizira svaku vježbu za gornji dio tijela i skoro je važan kao koljeno koje stabilizira svaku vježbu za donji dio tijela

radiš li propadanja poslije neke vježbe za prsa ili ramena? možda tamo preopteretiš ramena pa su umorna kad dođeš do propadanjai bole a kasnije bol popusti
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 00:39
Propadanja uglavnom radim prva , ali kod mene ti je uvjek drugaciji sistem treninga.Kao primjer krecem sklekove na povisenju , pa npr do otkaza propadanja.Propadanja radim uglavnom radim odmah na startu jer najvise mi snage ode upravo na njih.Ja zbilja neosjetim bol tricepsa a bome ni prsa samo ramena me bole da mogu reci da se osjeti bol ali vise mi je to bol kao prednji dio ramena u sredini.Na dodir lagano boli.

Ja sumljam da je razboj od 50cm ipak previse ,inace sam skinny imam dugacke ruke.
:D
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 01:10
Probao sam caku za prsa blago naklonjen naprijed s prekrizenim nogama ali svejedno bi me rame bolilo i kod tog i kod triceps ( ravnog ) ne full ravnog ali donekle ravnog propadanja.Pocinjem sumnjati da se previse ramenima naprijed izguram ili da je razboj presirok ostalo mi nista na pamet ne pada.Usput propadanja s povisenim nogama na klupici su najbolja izolacijska za triceps ?
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 08:29
jedino što mi onda ostaje na pameti je da ti je razbij preširok ili imaš kruta ramena i trebao bi ih više istezati, ja radim na 2 stolca a hvat je direkt ili koji cm izvan ramenog zgloba i ne stišćem laktove prema unutra nego se postavim prirodno i radim

koliko radiš zgibove i veslanje, možda nije jednako zastupljeno vučenje kao guranje pa te muči rame? svakako treba više istezati i možda ga ekstra zagrijati prije propadanja,

malo odmori onda od propadanja i poradi na mobilnosti, imaš vježbe tu

LINK

meni su pomogle

jedine takve boli se sjećam kad sam radio ekstremno široki hvat i to nisam nikad više ponovio jer je to smrt za ramena, ostavi propadanja za sad a ako ciljaš triceps probaj dijamant sklekove s nogama na klupici ili propadanja sa stopalima na klupici, nadam se da će pomoći nešto od ovoga

i druga stvar, možda bi je trebao prije napraviti nego ovo, odi kod liječnika specijaliste pa možda da slikaš to rame, jer je moguće da vučeš neku ozljedu koja te goni a da ni ne znaš
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 12:26
Ovako kad pricam o ramenu boli me samo LIJEVO rame desno gori kod vjezbe ali ne boli vec lijevo boli.Vec sam davno napisao da imam tedenciju vise snage prebacit na desnu stranu jednostavno nesvjesno snimao sam se cak na zgibu i torso se lagano kosi na desnu stranu.Isto tako sprave mi nisu simetricne vec asimetricne lijeva strana zgiba je malo vise izrazena van i niza radi se oko 1-2 cm sto znaci da lijeva strana vise visi isto kao i na propadanju vise lijeva strana visi od desne sto znaci da na desnu imam vislju poziciju.Inace rame me ne boli kad radim neke druge poslove samo kad vjezbam me lijevo boli.Nekad kad se zagrijavam znaci klasicno zagrijavanje ruku naprijed nazad prvi par sekundi ko da pucketa nesto u ramenu kao da se namjesta.Ali i inace kad radim zgib samo mi pase chin up siroki zgib mi nikak ne pase jer imam osjecaj da nesmjem radi ramena i neradim ga bas radim uske pull ups ,tezi jesu ali nemam neugodan osjecaj kad radim.

Inace vjezbam zgib,sklek i propadanja dost vremena samo sad propadanja na razboju.Ja imam snage za cirka 3 serije po 5-8 ponavljanja jer osjecam da mogu ali rame me koci.
Back to Top
The Phoenix View Drop Down
Fitness freak
Fitness freak
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2010
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 4250
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote The Phoenix Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 13:00
Prestani radit propadnja i stvar rjesena, to je i onako po sebi problematicna vjezba za zdravlje ramena, a s obzirom da imas problema s njom više je engo očito da nije za tebe.Nigdje ne piše d aju moraš raditi i da češ izgubiti bilo kaj ne radeći je. 
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 13:17
Istina da je to problem za rame , privremeno cu kosto mi je reko markan radit samo za triceps propadanja s nogama na povisenju to jest izmedu 2 stolice i ubiti ramena bi trebala to jest laktovi biti manje vise uz tjelo da ramena budu u prirodnom polozaju i da gada triceps dobro.To je ubiti izolacijska za triceps medutim jeli bolja od klasicnog propadanja za triceps i znam onu vijezbu za triceps sto samradio prije s utegom kad se legne na klupu i uteg iza se savija iz lakta samo tu ljepo triceps dobije po glavi
Back to Top
Markan1989 View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Points: 1079
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Markan1989 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 13:26
koju god vježbu odabereš za triceps nećeš pogriješit, ja inače koristim propadanja jer stvarno imam jako malo opreme a gađa mi prsa, triceps i čak latove, ako moraju bit propadanja samo za triceps onda samo gornji dio pokreta do paralele i prsa neće gurat, samo će stabilizirat,

ovo što kažeš da te samo lijevo rame boli je znak koji ti tijeo daje, odmori od propadanja za sad i radi propadanja na klupi ili skullcrushere (tako se zove vježba)
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 15 Listopad 2014 at 13:31
Markane hvala na izdvojenom vremenu,radit cu smao propadanja na klupi posto su kisni dani vani se nemoze ;).Samo pitanje kad stavljam ruke ( propadanja na 2 stolice ) ruke bi trebale biti kao kod diamond skleka blizu ili ipak tocno u ravnini ramena .I dali se isplati duboko ici kad ce opet ramena stradat ;)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.