New Posts New Posts RSS Feed - Kako dalje? :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako dalje? :)

 Post Reply Post Reply
Author
revan93 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote revan93 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako dalje? :)
    Posted: 12 Kolovoz 2014 at 13:10
Pozdrav ekipa,

trenutno sam novi u svemu ovome, no imam iskustva s godinama, pa da krenemo od pocetka.

Visok sam 192, 97 kg, 21 godina. Prije sam redovito išao u teretanu, kombinirao aerobne i anaerobne treninge. Tjedno sam imao sigurno jedno 5 treninga.

Nakon tog razdoblja opustio sam se previše, dobio sam par kila ( čitaj dosta ) i eto me sad. Htio bi smršaviti sigurno jedno desetak kila, te u isto vrijeme dobiti mišičnu masu te defku.

Moje pitanje glasi: Koji je najbolji način da se to ostvari?

Trenutno trčim svakodnevno jedno 7-8 km ( obožavam trčati ), već neko vrijeme pazim na prehranu i stanje se vidno popravlja. Trebam li nastaviti tako, doći na željenu kilažu, i onda krenuti s teretanom, po mogučnosti suplementima i slično, ili da krenem odmah s teretanom? Tj. mogu li ja oba ta cilja postići u isto vrijeme, i koji je najbolji način?

Hvala vam svima na savjetima i odogovorima
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Kolovoz 2014 at 14:21
Preporučio bih ti da se ne fokusitaš jednodimenzionalno  na različite peroide kattabolitma(anabolizma u toku dana...Većina ljudi želi to postići, nisi prvi a ni zadnji, što se tiče gubljenja sala i dobivanja mišića ali to je nešto što se dešava u izuzetnim slučajevima... hormonalno alterirani sportaši, super genetičari, no ipak ne trošu uzalud vrijeme i fokusiraj se na ono što sto posto pali a to je masa suficit defka deficit........najbolji način da ostvariš najbolje rezultate su ti trening trening i trening... i jedi....

Suplimenti su dobri kada znaš za što ih koristiš...ako postoji nedostatak u tvome režimu..a oni ih mogu nadopuniti..ali nikako nije zamjena za obrok....

Tjedno 5 puta trenirati svaki dan trčati..uspori malo tempo... kasnije će te to sve stići i biti ćeš izgubljen... ovdje ne vrijedi pravilo što više to bolje...

Nego pametniji pristup i otvoriti oči i uši skroz do kraja...

:)

Kreni sa teretanom..ako nemaš iskustva..nađi neka ti netko objasni pristup utezima spravama ..programu...

I ne krkaj se serijama... nego radi skladne vježbe za cijelo tijelo za početak..a to trčanje i ako oboavaš smanji ga..... ima vremena kada budeš mogao više toga stavljati na Menu .... ali za sada polako i pametno počni trenirati ... i jesti...



Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Aliraza21 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 24 Prosinac 2014
Location: ukaaaa
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aliraza21 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 24 Prosinac 2014 at 11:59
to je ako sam dobro upratio ono polako vracanje metabolizma u normalu prvo izbacivanje kardia te lagano povecanje kalorija 100 200 svaki tjedan 
Our excellent online 117-202 braindumps training programs Test king lead you to success
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.