New Posts New Posts RSS Feed - Bol u rukama (područje Brachialisa)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Bol u rukama (područje Brachialisa)

 Post Reply Post Reply
Author
Alt_Zg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Alt_Zg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Bol u rukama (područje Brachialisa)
    Posted: 09 Kolovoz 2014 at 23:07
Molim pomoć ukoliko netko zna o čemu se radi.
Prilikom vježbanja ruku (prilikom spuštanja bučice) javlja mi se neugodna bol/više bi je nazvao kao nelagoda u jednoj ruci (u mojem slučaju desnoj).

Prilikom izvođenja vježbi; Hammer curl, koncentracijski pregib s bučicom i pregib s bučicom u desnoj ruci točno na pregibu nadlaktice i podlaktice na području otprilike  brachialisa iz slike niže;


javlja mi se bol slična kao da "mi netko uzme iz onog električnog upaljača onaj mali dio i pecne me u arteriju ili žilu".
Dakle onaj osjećaj kao da Vas netko s malim naponom struje pecne. Ne znam kako drugačije da opišem to pa nemojte zamjeriti. 

Ova nelagoda mi se javlja samo na gore spomenutim vježbama (bilo rotacijskim pregibima ili ne rotacijskim) ali ne i kod izolirajućih vježbi ruku.
Također nevezano koju težinu uzmem ovo je prisutno i to samo na desnoj ruci. Lijeva je OK.

Koga god pitam  nitko ne zna o čemu se radi (neko spominje mišićna vlakna itd. ali zašto samo na desnoj ruci?!), pa molim nekoga ako zna da napiše šta misli o čemu se radi.

Hvala


Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 00:38
Dali do kraja ispružaš ruku? Tj zaključavaš ju prilikom izvođenja?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Alt_Zg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Alt_Zg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 00:48
Izvodim je točno ovako;



Edited by Alt_Zg - 10 Kolovoz 2014 at 00:49
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 00:53
Nemoj zaključavati lakat...   drži pod tenzijom skroz... probaj sa manjom težinom kontorilano...i pazi da ti laktovi ne bježe naprijed kao i rame...jer i tu može doći do ozlijede :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 08:39
To ti se vjerojatno živac pri pokretu uklješti.., osim ove vježbe, radiš li još koju vježbu za biceps, javljaju li ti se ti trnci samo pri izviđenju ove vježbe ili?
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Alt_Zg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Alt_Zg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 11:51
Originally posted by Thor Thor wrote:

To ti se vjerojatno živac pri pokretu uklješti.., osim ove vježbe, radiš li još koju vježbu za biceps, javljaju li ti se ti trnci samo pri izviđenju ove vježbe ili?

Da upravo to, trnci! 
Gotovo uvijek se javlja prilikom izvođenja Hammer curl-a, dok recimo kod Lat mašine ne.
U početku treniranja to sam prepisivao nekoj aktivaciji mišića i živaca, ali sada nakon već skoro 3 mjeseca ne razumijem zašto mi se ovo pojavljuje i to samo na desnoj ruci?!

Dakle, jučer sam izvodio čučanj (naprijed-nazad) sa kombinacijom Hammer curla, te su ovi trnci toliko bili neizdrživi /neugodni da nisam mogao niti jedan set napraviti. 

Potom sam odradio dvije izolirajuće vježbe (čak i sa većom kilažom) i sve je bilo ok.

Postoji li nekakav način da se to riješi dodatnim istezanjem prije vježbe ili dodatnim zagrijavanjem mišića (iako se prije svake vježbe dobro zagrijem)?!


Back to Top
Thor View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 22 Prosinac 2011
Location: Solin
Status: Offline
Points: 252
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote Thor Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 10 Kolovoz 2014 at 14:13
Iskreno, nisam stručnjak, laićki znam šta te muci, možda bi bolje zagrijavanje prije treninga te istezanje nakon treninga pomoglo nakon nekog vremena, savjetujem ti da neradiš više ovu vježbu, ima i boljih za vježbat biceps kao npr. dumbbell alternate curl ili
dumbbell curl., a ako i kod ovih vježbi osiječaš trnece onda bi ti bilo najbolje da se obratiš lijećnici, sad sam progoogla po net-u malo ukliještenje živca i naiša ovaj clanak, nadam se da ce ti bit od pomoci...
http://www.abeceda-zdravlja.com/uklještenje-živca
Obsessed is a word that lazy people use to describe the dedicated!





Back to Top
Alt_Zg View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 09 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Alt_Zg Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 11 Kolovoz 2014 at 11:55
Hvala svima na odgovorima.

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.