New Posts New Posts RSS Feed - Pšenične i ječmene pahuljice
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pšenične i ječmene pahuljice

 Post Reply Post Reply
Author
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pšenične i ječmene pahuljice
    Posted: 05 Kolovoz 2014 at 11:18

Što je sa pšeničnim i ječmenim pahuljicama kao primjerom za doručak? Idu li uz rame sa zobenima ili su lošiji izbor? Zašto? O ovim namirnicama u tom pogledu ne znam gotovo ništa

Kako je moje glavno sredstvo istraživanja google obratila sam mu se prvo i po ovom pitanju, ali rezultati su uglavnom bili u vezi ponude dotičnih pahuljica u pojedinim dućanima i njihovom kalorijskom vrijednosti

dok o zobenima imaju doktorati

mene zanima nešto tog tipa o ovim vrstama pahuljica
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 11:20
Sam da ispečem šnicle pa ću ti prokomentirati LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 11:36
čekaaam
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:04
Okej imam danas volje se raspisati... zanima te razlika... hm da vidimo...

Pošto volim proučavati drevne i povjesne religije..narod...civilizacije..i dalje da ne nabrajam...

proučavao sam taKođer i njihovu prehranu... inače gledao sam par filmove gdje su Gladijatori onako bili isklesani momci gdje se vide six pack...i svaka vena i svako vlakno mišićno na tijelu...

Odlučio sam proučiti malo njihov režim...te sam skužio da je to jedna obična i velika laž.... Gladijatori nisu ni približno tako izgledali...

Evo ti par zanimljivosti... naziv " Gladijator"  su imali nadimak ako ću dobro napisati nadam se..hordearii ako se dobro sjećam..ako ne ispravite me... što je značilo ječmeni ljudi :)

Njihova hrana se temeljila na visokim Unosom UH-a iz Ječma i ostalih žitarica... Te se predpostavlja da su bili Vegetarijanci... i imali su da šlaufe... nikakav six pack i brdo mišića....

Sve je postojao razlog za to...salo je štitilo od dubljih rana..nakon mača ili bilo kakve oštrice...jer bih ubodna rana teže dolazila do krvnih žila i živaca :) 

sve u svemu.... Dobar izvor Uh-a je i zob i ječam.. postoji naravno razlika... no na tebi je da isprobaš i kombiniraš..

Ječam ti spada među najstarijim biljkama koje je čovjek konzumirao preko 12 000 godina .)

No to se drastično smanjilo konzumacijom danas...većina kada kažeš ječam" odma pomisle na pivo..i odma se svrstava među lošu biljku što nije istina...

Bogat je škrobom ,proteinima vitaminima A B1 2 i 5...mineralima, kalcij željezo kalij fosor itd...silicij...

Samo probaj kako reagira jer sadrži guten :)

a zob uglavnom ćeš čuti da se time hrane konji stoke :) ali također u prošlosti ljudi su ju veoma mnogo koristili u prehrani... Zob je jedna od najhranjivijih žitarica...Sadrži proteine masti vlakana veliek količine minerala kalcija željaza fosfora magnezija i vitamnia B skupine...jača organizam..tjelesnu toplinu ..regulira metabolizam ..anksioznost ..
U ZRNU ZOBI PRISUTAN JE HORMON RASTA ..sa velikim količinom kalcija :) (doktoriro sam zob ) LOL

Mogao bih do sutra... u godini dana sam pojeo oko 180 kila zobi... trenutno je to oko 250 kial do sada kada sam računao minimalno...obožavam tu namirnicu... i definitivno ti ju preporučujem da ju konzumiraš :D

Dok ječam mi nije nešto..ne znam..probaj pa vidi :D


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:10

Ječam ima nešto više uh-a  (kao i pšenične) ali je zakon. Mislim da je po nekim B vitaminima i vlaknima čak i jači od zobenih. Isto tako kao i zobene (mada malo manje) krcat je kalijem, magnezijem, i ostalim mineralima (i selenom za razliku od zobenih), a i po vitaminima topljivima u mastima ima prednost pred zobenima.

Uglavnom, sve ti ima svoje vrijednosti pa je najbolje kombinirati Smile

"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:12
Sad smo joj objasnili ... jadna će preći na paštetu LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:24
onda sam odabrala dobar dan za postavljanje pitanja
hvala na opsežnom odgovoru, bit će mi od velike pomoći :D

ovo me najviše zanimalo zbog toga što mi svi tupe da prejednolično jedem jer jedem samo zobene, posni, piletinu, svježe ili kuhano povrće, rižu, jaja, tu i tamo bananu, ajde sad ljeti još i kakvu drugu voćku
mislila sam eto raznolikost ubaciti još jednom vrstom žitarica da malo zamjenim zobene ja ih volim i pojedem možda 50 kg godišnje a mislila sam da je to puno hahah
nisam baš neki kreativan um po pitanju raznolikosti prehrane :/

sad ću probati da vidim kako mi paše okus i jel ima kakav utjecaj na organizam, što se tiče glutena, do sad mi je smetao jedino iz bijelog kruha i tjestenina (ništa posebno, samo primijetim da se malo napuhnem)
vrijeme je za eksperiment
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:27

Vidim da si ti preuzeo moje romane, godine me stisle LOL

I ne bih rekla da zrno zobi sadrži hormon rasta, više da ga podupire....a i nije neko ludilo od kalcija :)
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:27
nema kod mene pašteta, bar ne ovih kupovnih, gledala sam kako se to radi
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:29

trip, možda se napuhneš od soli, ne od glutena Wink Imala biš malo više simptoma da je stvar u glutenu, mada ih uvijek možemo predvidjeti ili prepisati nečem drugom.

Malo i je jednolično tako da svako malo ubaci nešto drugo, bar se sa raznim mahunarkama možeš igrati koliko god hoćeš, a koristit će ti na niz načina.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
trip-to-fit View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Veljaca 2014
Location: gym
Status: Offline
Points: 128
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote trip-to-fit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:37
moguće da je od soli, ili nečeg trećeg, ja sam samo primijetila reakciju u tim situacijama pa kad trebam nositi usku haljinu to ne jedem

dobila sam volju za eksperimentiranje u kuhinji pa zadnjih par dana svašta isprobavam, ali na kraju me uvijek taj žar prođe i vratim se onom prvom :/
Don't complain about things you're not willing to work hard to change.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:38
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Vidim da si ti preuzeo moje romane, godine me stisle LOL

I ne bih rekla da zrno zobi sadrži hormon rasta, više da ga podupire....a i nije neko ludilo od kalcija :)

Izlučivanju hormona rasta..pa da na to sam mislio haha... a ono... znam da jesu bogati...ali kada bih pravili neke razlike... gledali bih na protoše i masnoće gdje sadrže mnogo više nego uobičajene žitarice :P

Kako bilo superiorna hrana je definitivno Cool
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:39
Eh ja ti tu neću ništa reći...ja sam ti jednoličan skroz...tu će me Gymka odmah ... prestani piletinu jesti počni kelj papati ... povlačim se u odaje čistiti kikiriki LOL P.S. tu ti ne mogu pomoći LOL
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 13:27
Originally posted by trip-to-fit trip-to-fit wrote:

moguće da je od soli, ili nečeg trećeg, ja sam samo primijetila reakciju u tim situacijama pa kad trebam nositi usku haljinu to ne jedem

dobila sam volju za eksperimentiranje u kuhinji pa zadnjih par dana svašta isprobavam, ali na kraju me uvijek taj žar prođe i vratim se onom prvom :/


sol, gotovo sam sigurna, pogotovo ako pojedeš malo više Wink Iako, nije isključeno reagiranje na gluten ali to onda moraš istražiti.

Eksperimentiraj što više, uđe ti u krv nakon nekog vremena, čak sam i ja, okorjeli jednostavničar, počela s tim i preporodila se Wink Mada se i dalje trudim sve završit u max 20 min Big smile



"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 13:28

Mett, nemoj mi kelj i piletinu uspoređivat, nisam to htjela reći LOL
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 13:31
Originally posted by Gym_girl Gym_girl wrote:


Mett, nemoj mi kelj i piletinu uspoređivat, nisam to htjela reći LOL

Znam LOLLOLLOL 
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.