New Posts New Posts RSS Feed - Banane za dorucak, whey?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Banane za dorucak, whey?

 Post Reply Post Reply
Author
bb_juzer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bb_juzer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Banane za dorucak, whey?
    Posted: 04 Kolovoz 2014 at 09:11
Pozdrav ljudi,

imam pitanje u vezi jedenja samo 2 banane za dorucak. Naime vec 2-3 tjedna pokusavam se drzati toga i uopce mi nije problem posto prije nisam ni jeo dorucak ili sam jeo nesto iz pekare na brzinu sto je sigurno bilo gore od banana.

Zanima me koliko je dobro jesti samo to.

Drugo pitanje je vezano uz proteine od soje, njih bi jedino mogao uzimati posto sam intolerantan na laktozu i bojim se da bi mi i mala kolicina iz wheyia mogla naskoditi.

Koliko su oni dobri? Imaju li kakve nedostatke u odnosu na whey?

Hvala, pozdrav!
Back to Top
runner_342 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Lipanj 2013
Location: ZG
Status: Offline
Points: 86
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote runner_342 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2014 at 12:46
Samo banane za dorucak? A da ih probas iskombinirat s zobenim i mlijekom od badema/kokosa/neceg drugog...  Barem se sa njima mozes igrati na sve moguce nacine i jos ces dobit kompletan obrok :)


Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 04 Kolovoz 2014 at 19:27

Kako reagiraš na jogurt? Imaš li problema i sa malom količinom mliječnih proizvoda ili kod većih količina? Jesi probao mlijeko bez laktoze?

2 banane su malo neuravnotežen doručak i nekako sumnjam da si pomalo gladan nedugo nakon toga :) Ima dosta načina kako da ih skombiniraš ili da pojedeš nešto drugo. Sve zapravo ovisi što voliš jesti, koliko vremena imaš i kakvi su ti općeniti ciljevi....

Što se wheya tiče, probaj sa izolatom.....googlaj malo whey bez laktoze pa si istraži i probaj...ali prvenstveno se pobrini za prehranu. Ne znam koji su ti ciljevi ali koji god bili - ne treba ti brdo proteina dnevno.






"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bb_juzer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bb_juzer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 11:31
Prije svega hvala za odgovore. 

I kod male količine laktoze dosta loše reagiram, npr. ubacivanjem samo malo mlijeka kad se radi pire krumpir osjećam da mi smeta. 

S obzirom da banane jedem oko 7:30 - 8:20 i da mi je ručak oko 11:30 - 12:15 skoro svaki dan, nisam previše gladan do tada, ali planirao sam uvesti možda neki mali među obrok koji bi se sastojao od šake orašastih plodova(vjerojatno samih oraha).

Cilj mi je izgubiti masne naslage i dobiti na mišićnoj masi. Trenutno imam 93 kile, ali koje su loše raspoređene i visok sam oko 190. Prije tri tjedna sam bio na oko 96-97 kg. Inače sam ljubitelj svih vrsta sportova tako da mi vježbanje ne stvara problem.

Što se tiče ostale hrane nema nešto što ne volim jesti, mogu jesti bilo što ako bi mi to dodatno pomoglo. Trenutno većinu prehrane baziram na povrću(rajčica, krastavci) te ponešto voća i meso od kojeg je glavno pureće, pileće i svinjetina. 

Whey sam odlučio ubaciti kako bi mi dodatno pomogao oko izgradnje mišića, prije svega jer bi uskoro krenuo u teretanu. Tu bi smanjio kardio(popodnevni) i zamijenio bi ga tako što bi počeo na tašte hodati po stepenicama u zgradi ili ubacio HIIT predvečer.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 12:38
Nema na čemu ;)

Nepotreban ti je međuobrok, odradi doručak kako spada i ručaj u to vrijeme. 

6-7 kg u 3 tjedna? Previše...kako sada točno jedeš? Nabrojao si, ali posloži to malo po obrocima i bar okvirnim količinama ako ti se da.

Možeš whey, kako rekoh pokušaj sa izolatom ili ovim drugima koji sadrže manje laktoze. Bilo bi dobro kad biš mogao probati negdje, mjericu, pa da vidiš kako reagiraš...ili uzmi 500g na početku, što manje.


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bb_juzer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bb_juzer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 13:32
3-4 kg u 3 tjedna je, sto nije ni čudno jer sam prije tog 2 mjeseca samo sjedio zbog previše posla tako da sam uvelike digao intenzitet potrošnje kalorija.

zadnja 3 tjedna:
doručak: 2 banane, do pola litre vode sobne temperature(pijem vodu tokom cijelog dana u dosta velikim količinama)
ručak: piletina/puretina/ svinjetina (150-200g), prilog krumpir ili rža(oko 150g) + neko povrće(2 rajčice, oko 100 g), nakon ručka pojedem bananu ili dvije
večera: 1 šnita kruha sa nekom vrstom salame, kobasice ili slično + 1 ili 2 komada povrća(rajčica)
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 14:09
Potrošnju kalorija ali i jelovnik ti je malo mršav Smile

Na premalo si kcal, nema mišićne mase od ovoga. Di su ribe, jaja? Svo ostalo zeleno lisnato povrće? Mahunarke? Orašasti plodovi, sjemenke, ulja?

Omlet bi ti bio dobar doručak. Riba bi ti bila idealna za večeru. Orašasti plodovi dobar međuobrok uz neku voćkicu ako nećeš ništa konkretnije. Whey bi ti isto tako poslužio za doručak, kad ga nabaviš, uz zobene ili neke druge žitarice.

Uglavnom - ovo treba podebljat i zaustavit to padanje kilaže, previše je to za taj rok. Whey neće donijeti previše koristi, kao ni trening, ako se jelovnik ne popravi.




Edited by Gym_girl - 05 Kolovoz 2014 at 14:09
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
bb_juzer View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 04 Kolovoz 2014
Status: Offline
Points: 4
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote bb_juzer Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 05 Kolovoz 2014 at 14:25
Što se tiče potrošnje kalorija imam 3-4 puta tjedno kardio s umjerenim intenzitetom od 35-50 min. Brzina trčanja je od 8.5km/h do 10.5km/h. I preko dana ubacim vježbe tipa, sklekovi 3x10(15), trbušnjaci 3x25, 3x plank(45sec), propadanje 3x12-15. 

Za ribu se slažem da bi trebao, ali trenutno čekam ponovno akciju u konzumu za konzerve tune u komadima, to inače znam jesti za doručak ili večeru jer volim tunu, ako ima negdje drugdje jeftino i dobro može preporuka naravno.

Jaja također mogu jesti u velikim količinama tako da mi ne bi trebao biti problem to jesti za doručak, ali kupio sam baš u lidlu zobene pa sam mislio njih s vodom i žličicom meda ujutro jesti. Oraha imam u velikim količinama tako da mi ih nije problem ubaciti u prehranu. 


Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 06 Kolovoz 2014 at 08:46
Originally posted by bb_juzer bb_juzer wrote:

Što se tiče potrošnje kalorija imam 3-4 puta tjedno kardio s umjerenim intenzitetom od 35-50 min. Brzina trčanja je od 8.5km/h do 10.5km/h. I preko dana ubacim vježbe tipa, sklekovi 3x10(15), trbušnjaci 3x25, 3x plank(45sec), propadanje 3x12-15. 

Za ribu se slažem da bi trebao, ali trenutno čekam ponovno akciju u konzumu za konzerve tune u komadima, to inače znam jesti za doručak ili večeru jer volim tunu, ako ima negdje drugdje jeftino i dobro može preporuka naravno.

Jaja također mogu jesti u velikim količinama tako da mi ne bi trebao biti problem to jesti za doručak, ali kupio sam baš u lidlu zobene pa sam mislio njih s vodom i žličicom meda ujutro jesti. Oraha imam u velikim količinama tako da mi ih nije problem ubaciti u prehranu. 




Imaš papaline..inćune to ti je jako jeftina riba... a bogata je odličnim nutrijentima, tuna je skupa pogotovo za one koji su teže financijski...pa kada imaš viška love kupi ju :)


Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.