New Posts New Posts RSS Feed - Pomoc
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Pomoc

 Post Reply Post Reply
Author
Nikolica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Srpanj 2014
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikolica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Pomoc
    Posted: 16 Srpanj 2014 at 21:15
Pozdrav svima. Novi sam na ovom forumu, pa se nadam da pisem na pravo mjesto. Pa, da se predstavim. Moje ime je Nikola. Imam 18 godina i bavim se sportom cijeli zivot. Ne u smislu rekreacije, vec za ozbiljno. Treniram karate te imam 5 treninga tjedno. Treninzi variraju od 1.5 -2 sata, kako koji dan. Do prije godine dana, dok me zdravlje sluzilo (koljena) bio sam aktivan sto se natjecanja tice. No nazalost tome je dosao kraj, te je u skladu s tim dosao i kraj drzanja moje kategorije, tj.kilaze. Stoga sam poceo vjezbati i s utezima, te odlucio da zelim malo dodati mase svome tijelu. Povecati ruke,prsa,leda. Tu trebam pomoc vas dobrih ljudi, posto to totalno nisu moje vode :D

Visok sam 179. Imam 75 kila. Par mjeseci vjezbam po "Body Beast" programu. Ne idem u teretanu. Kod kuce imam bench klupu koja je podesiva. Sipku, te dvije manje sipke koje sluze kao bucice. Pisem ovo laicki jer ne znam nazive :D Na raspolaganju imam 4 plocice po 2,5 kg, te 15ak plocica po 5 kg. Prema tom programu imam svaki dan drugi dio tjela. Preskacem cardio dan zbog karate treninga, a i cesto trcim.

Prehrana. Mislim da jedem donekle pravilno. Ujutro su tu neki UH u obliku zobenih pahuljica s medom i mlijekom. Za rucak je uvijek doma nesto zdravo. Svakih 2-3 dan kuhano. Dosta je tu rize, tijesta i piletine. Vrlo rijetko junk food. Za veceru tuna, posni. Izmedu ubacim salamu pilecu te rizie krekere i tako.. Ne uzimam nista od dodataka prehrani.

Evo naveo sam sta jedem kako vjezbam i sta imam na raspolaganju. Cilj mi je dobiti tj. izgraditi misice. Dali je ovo pravi nacin za to? Kako da poboljsam napredak? Dali su mi dodaci potrebni i korisni? Dali je ovaj program uopce ono sto ja trebam?

Pitajte i pisite. I hvala unaprijed!!
Back to Top
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2014 at 15:37
najvjerojatnije je problem u prehrani koja nije dostatna...
misicna masa je 70% prehrana i 30% vjezba..

navedi par dnevnih jelovnika pa cemo dalje...
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Srpanj 2014 at 16:40
Imaš 18 godina...metabolizam ti je u punom pogonu .. ne geldaj toliko na prehranu ...samo jedi više ako želiš se izgraditi :) 

Budi pozitivan...koristi složene vježbe... seksualne funkcije neka ti budu u punom pogonu i izgledat ćeš super heheh :)

Ne moraš koristiti dodatke... Reakrativci smo svi dok od Profesionalnosti ne živiš :)

A vjeruj mi u za Pro zaboravi kartu za zdravlje..tako da se drži Reakreativnog Body buildinga ako već želiš ulaziti u svijet :)

Gledaj na to da što svježije i domaće kupuješ i konzumiraš...ne gledaj sada na koliko si UH-a pojeo Masti..Proteina... kasnije sa vremenom će ti to trebati..no polako uči :)

Zapamti Čučanj, Mrtvo dizanje.. Zgibovi Veslanja... Bench... drži se toga i super ćeš biti zadovoljan ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Nikolica View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Srpanj 2014
Location: Hrvatska
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Nikolica Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2014 at 12:15
Hvala na odgovoru! :)
Moze samo mali savjet, kako da idem sa tezinama, tj. kako da si odredim kako po serijama? :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2014 at 14:20
Odrediš si broj ponavljanja bubam npr 5x5 ...  5 serija do 5 ponavljanja... kada ostvariš svih 5 ponavljanja u 5 serija kreni dalje ... to ti je jedan klasični početni primjer kako možeš primjeniti si :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2014 at 17:16


Originally posted by weak_mind weak_mind wrote:

najvjerojatnije je problem u prehrani koja nije dostatna... 
misicna masa je 70% prehrana i 30% vjezba..

navedi par dnevnih jelovnika pa cemo dalje... 


Ma odakle samo vadite ove postotke Tongue



Originally posted by Nikolica Nikolica wrote:

 Prema tom programu imam svaki dan drugi dio tjela. Preskacem cardio dan zbog karate treninga, a i cesto trcim. 


A ja bih krenula od ovoga Wink

Svaki dan drugi dio tijela + 5 karate treninga + trčanje .......je li potrebno toliko? :)

Ok, pratiš neki određeni program.....ali po meni nema smisla svaki dan drljati po nečem drugom kad se sve lako može organizirati u 3-4 pa čak i u 2 dana treninga tjedno (što bi uz tvoje ostale treninge čak možda bio bolji izbor).

Koje vježbe radiš, s kojim težinama i s koliko ponavljanja? Napreduješ li?



Originally posted by Nikolica Nikolica wrote:

 
Prehrana. Mislim da jedem donekle pravilno. Ujutro su tu neki UH u obliku zobenih pahuljica s medom i mlijekom. Za rucak je uvijek doma nesto zdravo. Svakih 2-3 dan kuhano. Dosta je tu rize, tijesta i piletine. Vrlo rijetko junk food. Za veceru tuna, posni. Izmedu ubacim salamu pilecu te rizie krekere i tako.. Ne uzimam nista od dodataka prehrani.



Možeš li bar okvirno navesti količine ove hrane koju si naveo? Po žlicama, šalicama, šakama, kako god Big smile  Je li večera uvijek takva, tuna ili posni, i bez uh-a i/ili masti?

Koliko dugo već održavaš ovu težinu sa tim jelovnikom?





Originally posted by mettasttaza mettasttaza wrote:


Ne moraš koristiti dodatke... Reakrativci smo svi dok od Profesionalnosti ne živiš :)

A vjeruj mi u za Pro zaboravi kartu za zdravlje..tako da se drži Reakreativnog Body buildinga ako već želiš ulaziti u svijet :)




Mett, toliko si zaokupljen time da krivo doživljavaš... Tongue Mislim da nema potrebe tu ulaziti u pro priče, kad je Nikolica vjerojatno mislio na ove čudotvorne praškove.....samo blagu vodicu za profiće Big smile U dodatke spadaju i vitamini i minerali, isto tako korisni rekreativcima, mada po meni rijetko kad potrebni ako se jede dobro....






Edited by Gym_girl - 20 Srpanj 2014 at 17:18
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Srpanj 2014 at 19:12
To sam spomenio u prolazu...jer krivo doživljavaju ljudi neke stvari :P
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 09:15
Hehe ma znam što si htio reći ali po tome što je Nikolica mislio bi svi mi ovdje bili pro, ako ćemo se loviti dodataka Tongue


"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.