New Posts New Posts RSS Feed - Kako da dobijem mišiće ili mišićnu masu?
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kako da dobijem mišiće ili mišićnu masu?

 Post Reply Post Reply
Author
Gmaz View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 30 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 1
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gmaz Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kako da dobijem mišiće ili mišićnu masu?
    Posted: 30 Lipanj 2014 at 12:38
Dobar dan !
Novi sam ovdje i zanima me da mi netko objasni kako da dobijem mišiće ili točnije da se izrazim kako da dobijem mišićnu masu ... vježbam 2 mjeseca (čučnjeve,sklekove,trbušnjake,zgibove,dižem bučice i malo nešto radim na bencu ) i dobio sam dosta na snazi i sve to radim u serijama, pa me zanima bi li bilo dobro da počnem uzimati proteine i kreatin . Visok sam 180 cm a težak 62 kg i htio bih se udebljati(ne salo već mišićnu masu ) pa ako bi mi netko mogao dati savjet kako da to postignem ( koju hranu jesti, a koju ne, koje vježbe raditi i kako ) bio bih mu jako zahvalan :)

Lp
Back to Top
Lape View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 18 Ožujak 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 131
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Lape Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2014 at 06:19
Samo cu reci da svi pocetnici (i ja sam pocetnik daleko od toga) misle da ce proteinima i kreatinima postici cuda, bit je u tome da je trening dobro odraden, da je odmor dovoljno dugacak a prehrana pravilna, a onda uz sve to ako ti financije dopustaju kupis proteine. A sad za neke detalje, jelovnike, kolicinu, vjezbe i izvedbu ce ti pomoc neko iskusniji Wink
Nothing lifts me out of a bad mood better than a hard workout on my treadmill. It never fails. Exercise is nothing short of a miracle.
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2014 at 14:10
Jedi i treniraj nikakve filozofije tu nema.... kreatin? Vidio si na konzervi isklesanog čelavog tipa kako upire prst u tebe kada okreneš etiketu prema sebi..."Da baš vi ćete tako izgledati od kreatina" I poželio si ga kupiti.... 

Kao i većina početnika... nasjeo si... jer taj ne može bez igle u guzici završiti svoj dan...

No moj savjet prijatelju... informiraj se prije nego što uzmeš nešto.. i to od nekoga tko zna :) Ili nađi pa čitaj na internetu...Kreatin je dobar supliment... ali ne služi da izgledaš onako kako ti misliš da ćeš izgledati :)

Stvar je da se informiraš i učiš što više sam.. jer od svakog pitanja dobit ćeš drugačjije odgovoroe.. pitaš me dali da koristiš proteine.. netko će ti reći ne.. netko da... To moraš sam odlučiti..i to odlučiti onda..kada znaš zašto ga uzimaš i zašto je tijelu potreban...

Protein je ..tj Ti misliš na supliment...vjerovatno... Pa ajmo reći najjeftiniji izvor proteina..i preporučio bih ti ga ako nemaš ga dovoljnim unosom hrane..ili ako ne možeš toliko jesti... Jer je lagan...

A sad ako imaš novaca... i nije frka.... Drži se domaćega jedi puno i treniraj ;)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
drillbit View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 16 Srpanj 2014
Status: Offline
Points: 7
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote drillbit Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 16 Srpanj 2014 at 15:02
Dobra prehrana i treninzi. Ne znam koliko imaš godina ali prema nekako mojem mišljenju jer sam u tome, bilo bi dobro da upišeš neki borilački sport (judo ju jitsu karate) i kombiniraš sa 1-2 puta tjedno teretanom. rezultati će vrlo brzo doći. Probaj koristiti bugarsku vreću i girje. također mrtvo dizanje, military press, dipsevi i slično. gledaj ili pitaj nekoga kako pravilno izvesti vježbu ako znaš pravilno izvesti bench vidjet ćeš koliko ljudi zapravo ne znaju pravilno raditi i samo si štete. i da drži se domaćeg i ne opterećuj se koliko što ima posto masti bez toga nema ništa. drži se maslaca i svinjske masti jer ulje je zlo, osim maslinovog. prati malo što ti odgovara a što ne i kvalitetno jedi nakon treninga. puno informacija za početak ali ako nemaš šta raditi preko ljeta za 2 tj ćeš sve pohvatati. Sretno!
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Srpanj 2014 at 09:07
Treniraj progresivno i jedi više Wink
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.