New Posts New Posts RSS Feed - Savjeti za lijenoguza! :)
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Savjeti za lijenoguza! :)

 Post Reply Post Reply
Author
FatSloth View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FatSloth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Savjeti za lijenoguza! :)
    Posted: 12 Srpanj 2014 at 22:23
Pozdrav svima, student sam koji je odlučio da kada već gubi vrijeme ne učeći barem radim nešto zdravo a da ne visim na igricama! :) Stvar je što sam u očajnoj fizičkoj formi i trebam pomoć oko početka! :( Ovo su neke informacije koje možda pomognu:
20 godina
185 cm visok
88 kila težak
25% masti(imam vagu koja tako kaže, ali ne znam da li laže!)

Najslabiji su mi trbuh i ruke, a i neki kardio ne bi bio loš, vrlo se brzo pregrijem dok na primjer trčim iako osječam da mogu još trčati što se ostatka tiče. Sklekovi idu jako teško a zgibove ni ne mogu raditi! :( Tu je i očajna rastezljivost, uz veliki trud mogu kratko dotaknuti prste bez grčenja koljena! Embarrassed

Jedini oblici vježbanja koji su mi prihvatljivi su oni u kojima vježbam sam(nikakvi nogomet i slični sportovi). 

Prije 2-3 godine sam išao sa prijateljem u teretanu samo što je on odustao nakon mjesec dana, pa onda i ja nedugo nakon toga, no sada bi mogao ići i sam, samo ne znam je li to dobro za mene s obzirom na očajnu situaciju u kojoj se nalazim! LOL

Ima netko savjete? :/ 
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (1) Thanks(1)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2014 at 07:09
Pozdrav :)


eh da mi je tih 88 kila LOL

Čovječe pa šta vi radite da taklo lako dobivate kilograme, sječam se da mi je to prije išlo... a sada na muku sa njima. :P


Heh ajde malo da se uozbiljim.. jutro je pa ono ... cijeli tjedan sam na polju malo sunce udara u glavu pa često misli zalutaju negdje :)

Mene zanima čime bi se ti htio konkretno baviti...

Svaka aktivnost ... će te koštati trošenja energije... i topljenje masnoća... samo bih htio znati što želiš?

Spominješ teretanu...Hm...Gledaj ako imaš nekoga tko bih te vodio makar mjesec dana..nekoga trenera...preporučio bih ti da odeš.... Ali ako ne možeš ga iz financirati... ili ako ne možeš naći nekoga sa iskustvom.

Baci se na Bw vježbe.... Jer nije ti ni potrebna toliko teretana..ako već ne možeš sklekove raditi...zgibove..ako nisi još savladao core..čvrstinu stabilnost i ostale stvarčice da ne nabrajam.

Ih da....ajde da čujem kako planiraš sa hranom?
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
FatSloth View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 12 Srpanj 2014
Location: Zagreb
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote FatSloth Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2014 at 10:19
Vidiš, znam da je i hrana izuzetno bitna, no nisam siguran ni s tim kako! :/ Vjerujem da jedem zdrave namirnice, no nisam siguran da li zdravo jedem ako se razumijemo! Big smile
U prehrani mi je sve, voće, povrće, meso, masti iz orašastih plodova, mliječni proizvodi. Jedino ne znam koliko je bitno redosljed unosa i količina kada krenem s vježbanjem. 
Razmišljao sam da krenem prvo na Jogu da postanem malo fleksibilniji a mislim da bi to možda i pomoglo sa trbuhom i rukama. Neka lagana trčanja da mi se kardio počne popravljat. I onda kada se "unormalim" teretana. Ne znam je li plan u redu, ili ima neki bolji? :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2014 at 13:22
Pa gledaj..večina misli da ćeš trčanjem potrošiti više kalorija u istom periodu sa intezivnim treningom utega...ja se baš ne bih složio sa time...

A definitivno ti neće pomoći ništa u vezi dizanja utega :)

Možda ćeš još slabiji biti...

No moj ti je savjet... Učvrsti core... Plankovi neka ti budu dominantni...sa osnovnim vježbama tijela Zgib Sklek propadanje čučanj....

Usavrši tehnike...izdržljivost... pa onda sa tim znanjem kreni u teretanu :)

Eto ja bih tako postupio da se mene pita... :) Ako nemaš nekoga tko će te voditi u fitness-u

Prehrana je okej... samo pazi na količine...

A gledaj..Masti Kazein.... prije spavanja... međuobroci... Možeš i ujutro...

Ujutro gledaj kako ti paše... Dali sporoprobavljiva hrana.. ili brzo...ako će ti više pasati brza..koristi neko voće zob...protein...Možeš i sa mastima mješati..ma nebitno... samo se napuni dobro ujutro...

Nakon treninga UH sa proteinom.... Prije treninga neki kažu masti neki UH... to opet ovisi od osobe do osobe..kombiniraj sastojke...pa vidi kako ćeš reagirati..kada imaš dobar filing..odna je dobro :) I ogledalo neka bude mjerilo :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.