New Posts New Posts RSS Feed - Raspored Jela
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Raspored Jela

 Post Reply Post Reply
Author
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Raspored Jela
    Posted: 12 Srpanj 2014 at 18:09
Znaci radim u restoranu i posljednja 3 obroka su mi ovako raspoređena:
17:30-(multifazni protein(vise vrsta proteina) + zobene)
11:30-200g bezmasnog mesa,salata
I pola sata do 45 minuta poslije obrok prije spavanja
00:00-00:15-posni sir
ZANIMA ME DALI JE RAZMAK IZMEĐU POSLJEDNJA DVA OBROKA PREMALI,TJ DALI ONDA TAJ POSNI SIR SAMO "PROĐE KROZ MENE" TJ DA SE PROTEIN NEAPSORBIRA?
HVALA :)
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2014 at 19:58
Da se taj protein ne apsorbira, mislim da bi to u kratkom roku osjetio, a vjerojatno i okolina.

Timing oko jela je precijenjen, mislim da je daleko bitnije što si pojeo nego kad si pojeo, te da se od toga osjećaš dobro. Ako se loše osjećaš i/ili imaš problema s probavom onda možda probaj drugačiji raspored.
Back to Top
Gym_girl View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 29 Lipanj 2009
Location: RI
Status: Offline
Points: 9271
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Gym_girl Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 12 Srpanj 2014 at 22:18

I ja se slažem da je tempiranje obroka za većinu nepotrebno kompliciranje ali se pitam koja je svrha tog posnog 30-45 min nakon zadnjeg obroka, zašto to nije obrok prije spavanja? Smile Sporo otpuštanje posnog i tako to? :) Vlakna i nešto masti uz to meso i bok, kompletan obrok.

Ništa strašno, ako si ostao gladan, fali ti još P pa odradiš još koju žlicu posnog i tako to......ali ako je sve podmireno i glad ugušena ne vidim potrebu u tome. Bolje onda jedan od ta 2 obroka ubacit između 17 i 23 h. Pojedeš meso oko 20-21 ako možeš pa ti taj posni ostane za oko ponoć.



Edited by Gym_girl - 12 Srpanj 2014 at 22:20
"To lead the orchestra, you have to turn your back on the crowd."

Nutricionist & Fitness instruktor
PN Certified Coach

e-mail: [email protected]

www.instagram.com/me_better365/

Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2014 at 00:36
To i je problem,imeđu 17 i 23 nemogu jest jer je guzva,sezona je pa ima gostiju..
Htio bi imat 5-6 obroka a ako se probudim oko 11 onda nemam kako to raspodijeliti hah :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 13 Srpanj 2014 at 07:01
Pa uzmi nešto u tekućem obliku... Ne moguće da baš nemaš vremena 6 sati nešto staviti u usta....

Razumijem da je sezona...ali uvijek možeš odvojiti 10 minuta da nešto pojedeš konkretno....a ako stvarno ne možeš..što mi je ne logično.. i čisto sumnjam da je tih 6 sada konstantan rad. Uzmi nešto kao što sam rekao u tekućini...

Laneno ulje, maslinovo... pij mlijeka...kupi neki supliment sa prehrambeninm dodacima
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Domo96 View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 25 Travanj 2013
Location: Rab
Status: Offline
Points: 187
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Domo96 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 14 Srpanj 2014 at 01:03
Nije da nestignem,šef neda jer uvijek treba bit na terasi -.-
Haha,a pokusat cu nesto između ako neuspijem onda cu ovako,pa zabravo bolje tako nego nikako!! :)
Hvala :)
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.