New Posts New Posts RSS Feed - kreatin 4 dummies
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

kreatin 4 dummies

 Post Reply Post Reply
Author
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: kreatin 4 dummies
    Posted: 17 Lipanj 2014 at 18:17
Pozdrav.
Narucio sam kreatin te ga planiram poceti koristiti, pa evo malo random pitanja...

u planu imam proci fazu punjenja pa svaki dan po 5g nakon tjedan dana, sada me zanima zasto je uopce potrebna faza odmora, tj. faza apstinencije nakon nekog vremena?

U fazi punjenja ga planiram uzimati 4x5g

ujutro, pola sata prije treninga sa dekstrozom, nakon treninga sa proteinima mixan i prije spavanja; a nakon toga samo mixan sa proteinima 5g.

Bilo bi dobro cuti i koje iskustvo s kreatinom...



Edited by weak_mind - 17 Lipanj 2014 at 18:20
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 01:41
Koristim kreatin 2 tjedna od myproteina monohidrat.Pijem zlicu i kusur sto dode uz njega oko 6g.Sve super prvi par dana medutim zadnja 2 dana neznam sta se dogada.Inace radim npr 20 sklekova 10 zgibova danas nisam mogo nakon 2o sklekova niti jedan jedini zgib nisam se imao snage dignit kao da sam se zakljucao isto tako mi se desilo i kod skleka dosao sam na 11 sklek i zakljucale se ruke nit gore nit dolje jednostavno uduuzete.Nadrkan sam ova 2 dana neznam sta se desava spada mi snaga a uz kreatin uzimam i njihov protein bezukusni impact whey solidan s vodom. Neznam sta se desava i jos kao dodatak sam dobio proljev 2 dana po 5-6 puta idem DEHIDRACIJE nema morkaca je idealne boje lagano svjetla zuta itd
Back to Top
dekipkc20 View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 31 Ožujak 2014
Status: Offline
Points: 67
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote dekipkc20 Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 01:41
I da weak ja sam pricao sa support od myprotein i rekli su mi da taj loading je cisti fanatizam znaci nebitna stvar pij kako pise 5-10 grama po danu :)
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 08:43
Kakve ovo ima veze sa kreatinom??? Pa neće kreatin dati ti nek
u magičnu snagu da napraviš 50 sklekova...

Prije nego konzumiraš nešto trebaš se pravo informirati..a ne slušati gluposti od svakoga..

Kreatin se daje energiju mišiću to je istina...ali to nema nikakave veze sa konstantnom progresijom u treningu...za to je zaslužan odmor....

Ne možeš svaki dan rasturati na treningu, desit će ti se kriza od mjesec dana..pa što onda? Brkate stvari..kreatin će ti pomoći eto ako izvodiš sa 50 kg 6 ponavljanja...dat će ti taj neki kick možda na 8 da navučeš..ali nećeš sa 50 kila nakon tjedan dana odmah na 60 preči ... to su mitovi i laži.

Kao i obavezna punjenja. Nisu potrebna... 

Organizam stvara kreatin od prilike 2g dnevno... dodaješ dnevno još 5 g i to ti je to... nemaš potrebe za punjenejm..

Proljev... može biti od dekstroze...ako je previše stavljaš...

A ako je proljev od kreatina..onda je znak da ne unosiš dovoljno vode kao što si napisao..žuta mokraća...pij vode puno..pogotovo na ovakvim vrućim danima
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
weak_mind View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 27 Svibanj 2014
Status: Offline
Points: 26
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote weak_mind Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2014 at 17:52
koliko znam urin treba biti vise proziran nego zute boje...

proljev od kreatina moze znaciti da si zasitio oganizam, kako je svaka tvAr u krivoj dozi otrov za tijelo.

@mettasttaza
koliko si ti dobio mase i u kojem vremenskom razdoblju otkako uzimas kreatin? i kakva su tvoja iskustva ?

alkohol i kreatin? posto je alkohol diuretik sam po sebi, a kreatin navlaci tekucinu
Back to Top
Mike View Drop Down
Viden/a u gymu
Viden/a u gymu
Avatar

Joined: 15 Studeni 2012
Status: Offline
Points: 202
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Mike Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 19 Lipanj 2014 at 18:06
Mozda previse kreatina odjednom, a imas osjetljiva crijeva. Znam jednog decka koji ak uzme vise od 3 grama odjednom odma mora na wc. Nije ni cudo da nemas snage kad si dehidrirao zbog proljeva. Malo odmori misice i dobro jedi. Nebude ti dao kreatin snage da pumpas bez prestanka.

Edited by Mike - 19 Lipanj 2014 at 18:08
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2014 at 16:28
@mettasttaza
koliko si ti dobio mase i u kojem vremenskom razdoblju otkako uzimas kreatin? i kakva su tvoja iskustva ?

Masa se dobiva prehranom i odmorom, ako si početnik kreatin ti ne treba. Bolje te novce uloži u prehranu, ako budeš kontinuirano vježbao i hranio se masa i snaga će doći Smile

Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2014 at 17:05
Originally posted by Zvonimir Brle Zvonimir Brle wrote:

@mettasttaza
koliko si ti dobio mase i u kojem vremenskom razdoblju otkako uzimas kreatin? i kakva su tvoja iskustva ?

Masa se dobiva prehranom i odmorom, ako si početnik kreatin ti ne treba. Bolje te novce uloži u prehranu, ako budeš kontinuirano vježbao i hranio se masa i snaga će doći Smile



Dobio sam od zobi najviše :)
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 20 Lipanj 2014 at 17:10
Od kada uzimam kreatin promjenio mi se život... utezi se samo slažu na šipku.

Be z kreatina nema smisla uopće dizati utege ili baviti se fitnessom... sjećam se još davnih dana kada nisam upoznao se sa kreatinom... to su bili ne izdrživi treninzi puni bolova... od kada ga koristim mogu dnevno 2 sata trenirati ..skoro bez pauze...nekada još nakraju treninga 50-tak skekova napravim... onak radi šale... osjetim da kreatin djeluje...

Čak sam prestao i rukavice koristiti...ne trebaju mi...nakon samo 5 dana uzimanja po 5g kreatina..žuljevi maltene ne staju sa dlanova...više se ni ne znojim...

Od kada ga koristim zbilja mi je lakše snjime živjeti
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
Zvonimir Brle View Drop Down
Pali po spravama
Pali po spravama
Avatar

Joined: 12 Svibanj 2011
Location: Sunja
Status: Offline
Points: 1018
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Zvonimir Brle Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2014 at 10:36
Ovo je kao neka loša reklama za kreatin LOL

"Od kada uzimam kreatin promjenio mi se život... utezi se samo slažu na šipku."
Back to Top
mettasttaza View Drop Down
The Boss
The Boss
Avatar

Joined: 16 Veljaca 2013
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 5136
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote mettasttaza Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 21 Lipanj 2014 at 12:08
A jbga hahaha pokušavam ..da vidim jel bih mogao jednog dana prodavati fore na reklamama haha :D
Rodjen si s potencijalom
Rodjen si s dobrotom i povjerenjem
Rodjen si s idealima i snovima
Rodjen si s velicinom
Rodjen si s krilima
Nije ti sudjeno da puziš, pa i nemoj
Imaš krila
Nauci ih rabiti i ..LETI!
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.