New Posts New Posts RSS Feed - Kreatin i deficit kalorija
  FAQ FAQ  Forum Search   Events   Register Register  Login Login

Kreatin i deficit kalorija

 Post Reply Post Reply
Author
Aquaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aquaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Topic: Kreatin i deficit kalorija
    Posted: 17 Lipanj 2014 at 10:53
Prije svega pozdrav svima.

Unazad 2 mjeseca samo poceo sam poceo citati clanke na ovom portalu, i cvrsto odlucio spustiti nivo masnoce u tijelu ispod 15 % (za sada)..

Vec mjesec dana pravim deficit od 500KCal dnevno (uz unos od 45% proteina, 40%UH i 15 % masti) i dobro mi ide, rezultati su vise nego ucinkoviti, i napokon sam osjetio zelju da ne stanem na ovome, vec da nepradujem dalje i dalje. (to mi je bio problem jer sam vec 3-4 puta isao u teretanu po pola godine i samo stanem, medjutim nisam bio dovoljno edukovan pa sam se totalno pogresno hranio, a na greskama se uci :) )

Radim vjezbe u kuci, sa nekoliko vrsta utega, vratilom ,sklekovima , trbusnim itd...( i naravno ne svaki dan, jednu grupu misisca odmaram najmanje 48 sati).

Sada mi je ostalo jos jako malo masnoce koja se primjeti, i sigurno cu je skinuti u narednih mjesec dana, ali sada me zanima sljedece :

Da li mogu unijeti pored whey-a i KREATIN kako bih ubrzao rast misica ?
Svjestan sam da je za rast misicne mase potreban suficit kalorija, ali kad malo bolje poslozim matematiku nije bas da nema logike da je i u deficitu uz kvalitetnu ishranu i mnogo proteina moguce dobiti na izgledu misica (ako ne i na njihovoj masi)

Znam da ima clanaka o ovome, ali uvijek se nekako neko ubaci u temu i ode tema daleko...

Molim vas za misljenje nekoga ko je strucan.
Dakle KREATIN DA ili NE uz kalorijski deficit ?
Mnogo pozdrava iz Sarajeva.
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 11:14
Kreatin će ti donekle povećati snagu i izdržljivost, no nemoj očekivati neka pretjerana čuda.

Mislim da ti je unos masti prenizak, trebao bi unositi barem 30%, neovisno o dijeti, za pravilno funkcioniranje metabolizma i hormona.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 15:02
Originally posted by Aquaa Aquaa wrote:

Prije svega pozdrav svima.

Unazad 2 mjeseca samo poceo sam poceo citati clanke na ovom portalu, i cvrsto odlucio spustiti nivo masnoce u tijelu ispod 15 % (za sada)..

Vec mjesec dana pravim deficit od 500KCal dnevno (uz unos od 45% proteina, 40%UH i 15 % masti) i dobro mi ide, rezultati su vise nego ucinkoviti, i napokon sam osjetio zelju da ne stanem na ovome, vec da nepradujem dalje i dalje. (to mi je bio problem jer sam vec 3-4 puta isao u teretanu po pola godine i samo stanem, medjutim nisam bio dovoljno edukovan pa sam se totalno pogresno hranio, a na greskama se uci :) )

Radim vjezbe u kuci, sa nekoliko vrsta utega, vratilom ,sklekovima , trbusnim itd...( i naravno ne svaki dan, jednu grupu misisca odmaram najmanje 48 sati).

Sada mi je ostalo jos jako malo masnoce koja se primjeti, i sigurno cu je skinuti u narednih mjesec dana, ali sada me zanima sljedece :

Da li mogu unijeti pored whey-a i KREATIN kako bih ubrzao rast misica ?
Svjestan sam da je za rast misicne mase potreban suficit kalorija, ali kad malo bolje poslozim matematiku nije bas da nema logike da je i u deficitu uz kvalitetnu ishranu i mnogo proteina moguce dobiti na izgledu misica (ako ne i na njihovoj masi)

Znam da ima clanaka o ovome, ali uvijek se nekako neko ubaci u temu i ode tema daleko...

Molim vas za misljenje nekoga ko je strucan.
Dakle KREATIN DA ili NE uz kalorijski deficit ?
Mnogo pozdrava iz Sarajeva.


ako si tek sada počeo vježbati moguće (najčešće se to i događa u prvih par mj vježbanja) je dobivati istovremeno na mišićnoj masi i skidati masti bez obzira što si u deficitu. Ipak, slazem se s Gorancherom u vezi masti..ipak su ti malo preniske. Ja bih povecala na min 20%, 40%UH, 40%P. Masti mozes tako nisko spustat u slucaju kad dizes UH na 50-55%..tijelo mora iz neceg dobit energiju - ili uh ili masti.
pozz
cookies are for pussies
Back to Top
Aquaa View Drop Down
Cita FAQ
Cita FAQ
Avatar

Joined: 17 Lipanj 2014
Status: Offline
Points: 2
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Aquaa Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 16:21
Hvala vam na odgovorima i savjetu.
Dakle necu pogrijesiti ako jos dodam svemu ovome i kreatin ?

Obzirom da cesto nailazim na kontradiktorne clanke zanima me ovo. Da li ima potrebe za punjenjem u prvih npr. 7 dana, posto sam citao nekoliko razlicitih vidjenja o tome (S jedne strane je nebulozno, s druge neohodno) ?

LP
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 18:51
Ne treba ti punjenje, 5g dnevno ako si ispod 90kg, 10g dnevno ako si iznad 90kg. U najgorem slučaju ćeš biti razočaran učinkom kreatina, no neće imati nikakvo negativno djelovanje.

S obzirom da si muško, preporučio bih ti 30% masti kao minimum za optimalnu hormonalnu aktivnost, plus poboljšat će ti absorpciju vitamina i ostalih mikronutrijenata. Nabavi kokosovo ulje.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 21:11
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Nabavi kokosovo ulje.

i papaj orasaste plodove..orasi njam njam njam
cookies are for pussies
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 17 Lipanj 2014 at 21:46
Možda je vrijeme za kompromis...kuglice of čokoladnih whey proteina, mljevenih oraha, kakao praha i kokosovog maslaca.
Back to Top
avangarde View Drop Down
Fit moderator
Fit moderator
Avatar

Joined: 31 Svibanj 2012
Location: Osijek
Status: Offline
Points: 4028
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote avangarde Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 10:15
Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Možda je vrijeme za kompromis...kuglice of čokoladnih whey proteina, mljevenih oraha, kakao praha i kokosovog maslaca.


brzo ga priljepi na Pokazite sta jedete
cookies are for pussies
Back to Top
Goranchero View Drop Down
Mixa shakeove
Mixa shakeove
Avatar

Joined: 21 Prosinac 2013
Status: Offline
Points: 526
Post Options Post Options   Thanks (0) Thanks(0)   Quote Goranchero Quote  Post ReplyReply Direct Link To This Post Posted: 18 Lipanj 2014 at 10:55
Originally posted by avangarde avangarde wrote:

Originally posted by Goranchero Goranchero wrote:

Možda je vrijeme za kompromis...kuglice of čokoladnih whey proteina, mljevenih oraha, kakao praha i kokosovog maslaca.


brzo ga priljepi na Pokazite sta jedete


Game on. Budem si dao malo truda kad dođem doma. Tak i tak imam onih 200g mješanih orašastih iz Lidla s kojima nisam bio na čisto što ću, pa mogu i u kuglice... Choc orange ili Natural chocolate protein?
Back to Top
 Post Reply Post Reply
  Share Topic   

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.14
Copyright ©2001-2012 Web Wiz Ltd.